Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky

Víkendový skibus 4 x 4 prepája 4 turistické regióny a 4 lyžiarske strediská

Autobus dnes vyrazil na svoju prvú jazdu. Z Maďarska cez Podpoľanie na Horehronie.

Dnešnú prvú jazdu skibusu spestril program folkloristov z Podpoľania a Horehronia.Dnešnú prvú jazdu skibusu spestril program folkloristov z Podpoľania a Horehronia. (Zdroj: OOCR Horehronie)

HRIŇOVÁ. Štyri regióny a štyri lyžiarske strediská prepája nový víkendový skibus, ktorý dnes prvý raz vyrazil na svoju cezhraničnú trasu.

Svoju cestu začína vždy v sobotu a v nedeľu ráno v maďarskom Šalgotarjáne, odkiaľ pokračuje cez Novohrad, Podpoľanie a končí na Horehroní, pričom zastane v štyroch lyžiarskych strediskách na Slovensku.

So zľavou na skipasy

Prvým lyžiarskym strediskom na trase skibusu je lyžiarske stredisko Košútka v Hriňovej, kde sú k dispozícii štyri zjazdovky ľahkej, strednej a ťažkej náročnosti a ponúkajú nádherné panoramatické výhľady na Poľanu a celé Podpoľanie.

Skryť Vypnúť reklamu

V regióne Horehronia sú v okruhu 11 kilometrov tri lyžiarske strediská. Skibus privezie lyžiarov aj turistov do lyžiarskeho strediska Mýto, situovaného na severe predhoria Nízkych Tatier, tiež do strediska na Táloch pod južnými svahmi Chopku a konečnú má v Jasnej, najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku s 50 km zjazdoviek, kde lanovky cez Chopok spájajú región Horehronia s Liptovom.

„Lyžiari si môžu vybrať zo štyroch lyžiarskych stredísk, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj pre skúsených lyžiarov. Ponúkajú bežecké trate, ale aj snowparky a freeridové zóny,“ povedal predseda Banskobystrického kraja Ján Lunter, ktorý v sobotu absolvoval prvú jazdu skibusu.

„Každý, kto využije skibus, môže zároveň využiť zľavy celodenných skipasov v rozpätí 10 až 25 percent v závislosti od strediska, v ktorom sa rozhodnú lyžovať,“ doplnil s tým, že projektom chcú prilákať nových turistov, ktorí sa k nám budú vracať.

Skryť Vypnúť reklamu

Dohodu o sprevádzkovaní skibusu podpísal Lunter v Šalgótarjáne len začiatkom tohto roka. Obe župy budú okrem cestovného ruchu či kultúry spolupracovať aj na projektoch pri budovaní cestnej a dopravnej infraštruktúry na juhu Banskobystrického kraja.

Slávnostné otvorenie

V stredisku na Táloch boli hostia v sobotu svedkami unikátneho spojenia folklóru viacerých regiónov na jednom mieste. Program bol súčasťou prvej slávnostnej jazdy skibusu.

„Okrem tradičnej ľudovej hudby z rôznych končín Slovenska zaujala aj farebnosť a precíznosť našich krásnych slovenských krojov. Predstavila sa staršia podoba heľpianskeho kroja s modrotlačovou sukňou, jednoduchým opleckom vyšívaným na zápästiach a na krku,“ ozrejmila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu regiónu Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

Skryť Vypnúť reklamu

„Kroj zo Závadky je typovo podobný ako kroj z dediny Polomka. Dominujú prírodne materiály, ľanové oplecko je zdobene nahusto vyšívanými krížikovými vzormi,“ doplnila. Okrem krojov z horehronských dedín prezentovali aj kroje z regiónov Podpoľanie a Novohrad.

Cenník autobusových lístkov:

  • Šalgótarján/Fiľakovo - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 7 eur
  • Šalgótarján - Ski centrum Košútka: 4 eurá
  • Lučenec/Lovinobaňa - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 5 eur
  • Lučenec/Lovinobaňa - Ski centrum Košútka: 3 eurá
  • Hriňová - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 4 eurá

Jazda skibusom sa objednáva vopred na e-mailovej adrese skibus@blaguss.sk.

Grafikon skibusu

7.00 Šalgotarján

7.27 Mestský úrad Fiľakovo

7.52 Mestský úrad Lučenec

8.10 Obecný úrad Lovinobaňa

8.40 Ski centrum Košútka

8.50 Mestský úrad Hriňová

9.45 Mýto Ski Centrum

9.55 Ski Tále

10.04 Chopok Juh Krupová (Horná Lehota)

_________________________________________

15.30 Odchod Chopok Juh Krupová (Horná Lehota)

15.45 Ski Tále

15.55 Mýto Ski Centrum

16.50 Mestský úrad Hriňová

17.00 Ski centrum Košútka

17.30 Obecný úrad Lovinobaňa

17.50 Mestský úrad Lučenec

18,15 Mestský úrad Fiľakovo

18.37 Šalgótarján

Inzercia - Tlačové správy

  1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  3. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
  4. Čo som sa naučila o mužskom holení a o mužoch
  5. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  6. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  7. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  8. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  9. Mooncity: prvá expozícia elektromobility na Slovensku
  10. Na elektromobile môžete prerobiť, ale aj ušetriť
  1. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
  2. Mooncity: prvá expozícia elektromobility na Slovensku
  3. Čo som sa naučila o mužskom holení a o mužoch
  4. Na elektromobile môžete prerobiť, ale aj ušetriť
  5. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  6. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  7. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
  8. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  9. Bakalárske študijné programy na FVT
  10. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  1. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80% 14 963
  2. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel 8 751
  3. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 8 664
  4. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 8 321
  5. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania 7 466
  6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér 7 385
  7. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov 6 977
  8. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite 5 641
  9. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 5 330
  10. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí 4 549
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Zvolen - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity.

2 h
Pilotný projekt Biojazda.sk testuje ekologický pohon kamióna na 100 % bionaftu.

Na cesty vyrazil kamión, ktorý sľubuje zníženie emisií „zo stovky na nulu v sekunde“.

2 h
Pohľad na zvolenské námestie.

Obchádzame sa schválne? Máme strach? Alebo je to už len zvyk... nepribližovať sa.

3 h

Na ich záchranu museli použiť člny.

4 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Za posledných 24 hodín stúpla hladina o 42 centimetrov.

17. máj

Jedno nešťastie sa stalo v prírode, druhé v bytovke.

17. máj

Hladina vodných tokov nebezpečne stúpa.

21 h

Na najvyššom podlaží sú kancelárske priestory. Reštaurácia na prízemí bude mať vonkajšie sedenie.

17. máj

Už ste čítali?