Pondelok, 9. december, 2019 | Meniny má Izabela

Víkendový skibus 4 x 4 prepája 4 turistické regióny a 4 lyžiarske strediská

Autobus dnes vyrazil na svoju prvú jazdu. Z Maďarska cez Podpoľanie na Horehronie.

Dnešnú prvú jazdu skibusu spestril program folkloristov z Podpoľania a Horehronia.Dnešnú prvú jazdu skibusu spestril program folkloristov z Podpoľania a Horehronia.(Zdroj: OOCR Horehronie)

HRIŇOVÁ. Štyri regióny a štyri lyžiarske strediská prepája nový víkendový skibus, ktorý dnes prvý raz vyrazil na svoju cezhraničnú trasu.

Svoju cestu začína vždy v sobotu a v nedeľu ráno v maďarskom Šalgotarjáne, odkiaľ pokračuje cez Novohrad, Podpoľanie a končí na Horehroní, pričom zastane v štyroch lyžiarskych strediskách na Slovensku.

Článok pokračuje pod video reklamou

So zľavou na skipasy

Prvým lyžiarskym strediskom na trase skibusu je lyžiarske stredisko Košútka v Hriňovej, kde sú k dispozícii štyri zjazdovky ľahkej, strednej a ťažkej náročnosti a ponúkajú nádherné panoramatické výhľady na Poľanu a celé Podpoľanie.

V regióne Horehronia sú v okruhu 11 kilometrov tri lyžiarske strediská. Skibus privezie lyžiarov aj turistov do lyžiarskeho strediska Mýto, situovaného na severe predhoria Nízkych Tatier, tiež do strediska na Táloch pod južnými svahmi Chopku a konečnú má v Jasnej, najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku s 50 km zjazdoviek, kde lanovky cez Chopok spájajú región Horehronia s Liptovom.

„Lyžiari si môžu vybrať zo štyroch lyžiarskych stredísk, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj pre skúsených lyžiarov. Ponúkajú bežecké trate, ale aj snowparky a freeridové zóny,“ povedal predseda Banskobystrického kraja Ján Lunter, ktorý v sobotu absolvoval prvú jazdu skibusu.

„Každý, kto využije skibus, môže zároveň využiť zľavy celodenných skipasov v rozpätí 10 až 25 percent v závislosti od strediska, v ktorom sa rozhodnú lyžovať,“ doplnil s tým, že projektom chcú prilákať nových turistov, ktorí sa k nám budú vracať.

Dohodu o sprevádzkovaní skibusu podpísal Lunter v Šalgótarjáne len začiatkom tohto roka. Obe župy budú okrem cestovného ruchu či kultúry spolupracovať aj na projektoch pri budovaní cestnej a dopravnej infraštruktúry na juhu Banskobystrického kraja.

Slávnostné otvorenie

V stredisku na Táloch boli hostia v sobotu svedkami unikátneho spojenia folklóru viacerých regiónov na jednom mieste. Program bol súčasťou prvej slávnostnej jazdy skibusu.

„Okrem tradičnej ľudovej hudby z rôznych končín Slovenska zaujala aj farebnosť a precíznosť našich krásnych slovenských krojov. Predstavila sa staršia podoba heľpianskeho kroja s modrotlačovou sukňou, jednoduchým opleckom vyšívaným na zápästiach a na krku,“ ozrejmila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu regiónu Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

„Kroj zo Závadky je typovo podobný ako kroj z dediny Polomka. Dominujú prírodne materiály, ľanové oplecko je zdobene nahusto vyšívanými krížikovými vzormi,“ doplnila. Okrem krojov z horehronských dedín prezentovali aj kroje z regiónov Podpoľanie a Novohrad.

Cenník autobusových lístkov:

  • Šalgótarján/Fiľakovo - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 7 eur
  • Šalgótarján - Ski centrum Košútka: 4 eurá
  • Lučenec/Lovinobaňa - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 5 eur
  • Lučenec/Lovinobaňa - Ski centrum Košútka: 3 eurá
  • Hriňová - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 4 eurá

Jazda skibusom sa objednáva vopred na e-mailovej adrese skibus@blaguss.sk.

Grafikon skibusu

7.00 Šalgotarján

7.27 Mestský úrad Fiľakovo

7.52 Mestský úrad Lučenec

8.10 Obecný úrad Lovinobaňa

8.40 Ski centrum Košútka

8.50 Mestský úrad Hriňová

9.45 Mýto Ski Centrum

9.55 Ski Tále

10.04 Chopok Juh Krupová (Horná Lehota)

_________________________________________

15.30 Odchod Chopok Juh Krupová (Horná Lehota)

15.45 Ski Tále

15.55 Mýto Ski Centrum

16.50 Mestský úrad Hriňová

17.00 Ski centrum Košútka

17.30 Obecný úrad Lovinobaňa

17.50 Mestský úrad Lučenec

18,15 Mestský úrad Fiľakovo

18.37 Šalgótarján

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

  1. Deti potrebujú na Vianoce rodinu. Drahé dary ju nenahradia
  2. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka
  3. 7 tipov, ako zariadiť malú kuchyňu
  4. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny
  5. ​​​​​​​Darujte pod stromček stolovú hru o Gorile
  6. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov
  7. Athleisure: V športových legínach do mesta aj na šport
  8. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
  9. Dotácie stlačili cenu ekologických Volkswagenov na minimum
  10. Aké vianočné darčeky nakúpiť a zaplatiť len za dva z troch?
  1. Čo znamená spomalenie hospodárskeho rastu pre Slovensko?
  2. Deti potrebujú na Vianoce rodinu. Drahé dary ju nenahradia
  3. Zálohovanie PET fliaš je úspech, stopka výrubom bola prioritou
  4. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny
  5. 7 tipov, ako zariadiť malú kuchyňu
  6. ​​​​​​​Darujte pod stromček stolovú hru o Gorile
  7. Tipy na darčeky z Tokaja...
  8. Vieme kto vám dá garanciu doručenia zásielky do Vianoc
  9. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov
  10. Tenisový lakeť je nielen ochorenie športovca
  1. Aké proteíny sú najzdravšie? Našli sme odpoveď 15 033
  2. Vlastné auto alebo lízing? Porovnali sme ich výhodnosť 11 997
  3. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka 11 605
  4. Každodenne sa na cestách zraní veľa detí 9 594
  5. Čo chýba deťom v pestúnskych rodinách? Láska to nie je 8 713
  6. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny 8 490
  7. Ťažko uveriť, že aj takto kvalitne sa dá študovať na Slovensku 8 266
  8. Agadir je úplne iný ako zvyšok Maroka 7 720
  9. Večer bola voda pitná, ráno už nie 7 028
  10. Žijú v núdzi, zázrak je aj kilo cestovín 6 746

Hlavné správy z SME | MY Zvolen - aktuálne správy

ilustračné

Zvolen nestačil na majstra. Výsledok je odrazom celého týždňa, povedal tréner

MVK Zvolen čakajú tri kolá u súperov. Prvé z nich odohrali u úradujúceho majstra z Prievidze.

Momentka zo zápasu Zvolena s Prievidzou pod Pustým hradom - ilustračné

Andrej Suchý najúspešnejším hráčom medzinárodného turnaja

Pod hradom Matúša Čáka sa zišlo 60 hráčov zo šiestich krajín.

Andrej Suchý (vpravo) so svojim spoluhráčom po výhre vo štvorhre chlapcov.

Firmy pôsobiace v obci môžu zamestnať všetkých jej obyvateľov

Perspektívne môžu tamojšie firmy zamestnávať až 1000 ľudí.

Ilustračné foto

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pochod čertov prilákal do centra Piešťan tisíce zvedavcov +foto

Stovky čertov a tisíce ľudí. Pozrite si videá, ako to dnes vyzeralo na Pochode čertov v Piešťanoch.

FOTO+VIDEO: Otužilci si vedľa vianočných trhov napustili bazén

Voda v bazéne mala necelých desať stupňov Celzia.

Na pešej zóne sa po páde na klzkej dlažbe nepríjemne zranil mladý chlapec

Mrznúci dážď premenil dlažbu na pešej zóne na klzisko.

Vianočné trhy v Prievidzi skončia tradične v predvečer Štedrého dňa

Na Námestí slobody nebudú chýbať predajné stánky ani kultúrny program.

Vybrali SME

Už ste čítali?