Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Víkendový skibus 4 x 4 prepája 4 turistické regióny a 4 lyžiarske strediská

Autobus dnes vyrazil na svoju prvú jazdu. Z Maďarska cez Podpoľanie na Horehronie.

Dnešnú prvú jazdu skibusu spestril program folkloristov z Podpoľania a Horehronia.Dnešnú prvú jazdu skibusu spestril program folkloristov z Podpoľania a Horehronia.(Zdroj: OOCR Horehronie)

HRIŇOVÁ. Štyri regióny a štyri lyžiarske strediská prepája nový víkendový skibus, ktorý dnes prvý raz vyrazil na svoju cezhraničnú trasu.

Svoju cestu začína vždy v sobotu a v nedeľu ráno v maďarskom Šalgotarjáne, odkiaľ pokračuje cez Novohrad, Podpoľanie a končí na Horehroní, pričom zastane v štyroch lyžiarskych strediskách na Slovensku.

Článok pokračuje pod video reklamou

So zľavou na skipasy

Prvým lyžiarskym strediskom na trase skibusu je lyžiarske stredisko Košútka v Hriňovej, kde sú k dispozícii štyri zjazdovky ľahkej, strednej a ťažkej náročnosti a ponúkajú nádherné panoramatické výhľady na Poľanu a celé Podpoľanie.

V regióne Horehronia sú v okruhu 11 kilometrov tri lyžiarske strediská. Skibus privezie lyžiarov aj turistov do lyžiarskeho strediska Mýto, situovaného na severe predhoria Nízkych Tatier, tiež do strediska na Táloch pod južnými svahmi Chopku a konečnú má v Jasnej, najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku s 50 km zjazdoviek, kde lanovky cez Chopok spájajú región Horehronia s Liptovom.

„Lyžiari si môžu vybrať zo štyroch lyžiarskych stredísk, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj pre skúsených lyžiarov. Ponúkajú bežecké trate, ale aj snowparky a freeridové zóny,“ povedal predseda Banskobystrického kraja Ján Lunter, ktorý v sobotu absolvoval prvú jazdu skibusu.

„Každý, kto využije skibus, môže zároveň využiť zľavy celodenných skipasov v rozpätí 10 až 25 percent v závislosti od strediska, v ktorom sa rozhodnú lyžovať,“ doplnil s tým, že projektom chcú prilákať nových turistov, ktorí sa k nám budú vracať.

Dohodu o sprevádzkovaní skibusu podpísal Lunter v Šalgótarjáne len začiatkom tohto roka. Obe župy budú okrem cestovného ruchu či kultúry spolupracovať aj na projektoch pri budovaní cestnej a dopravnej infraštruktúry na juhu Banskobystrického kraja.

Slávnostné otvorenie

V stredisku na Táloch boli hostia v sobotu svedkami unikátneho spojenia folklóru viacerých regiónov na jednom mieste. Program bol súčasťou prvej slávnostnej jazdy skibusu.

„Okrem tradičnej ľudovej hudby z rôznych končín Slovenska zaujala aj farebnosť a precíznosť našich krásnych slovenských krojov. Predstavila sa staršia podoba heľpianskeho kroja s modrotlačovou sukňou, jednoduchým opleckom vyšívaným na zápästiach a na krku,“ ozrejmila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu regiónu Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

„Kroj zo Závadky je typovo podobný ako kroj z dediny Polomka. Dominujú prírodne materiály, ľanové oplecko je zdobene nahusto vyšívanými krížikovými vzormi,“ doplnila. Okrem krojov z horehronských dedín prezentovali aj kroje z regiónov Podpoľanie a Novohrad.

Cenník autobusových lístkov:

  • Šalgótarján/Fiľakovo - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 7 eur
  • Šalgótarján - Ski centrum Košútka: 4 eurá
  • Lučenec/Lovinobaňa - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 5 eur
  • Lučenec/Lovinobaňa - Ski centrum Košútka: 3 eurá
  • Hriňová - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 4 eurá

Jazda skibusom sa objednáva vopred na e-mailovej adrese skibus@blaguss.sk.

Grafikon skibusu

7.00 Šalgotarján

7.27 Mestský úrad Fiľakovo

7.52 Mestský úrad Lučenec

8.10 Obecný úrad Lovinobaňa

8.40 Ski centrum Košútka

8.50 Mestský úrad Hriňová

9.45 Mýto Ski Centrum

9.55 Ski Tále

10.04 Chopok Juh Krupová (Horná Lehota)

_________________________________________

15.30 Odchod Chopok Juh Krupová (Horná Lehota)

15.45 Ski Tále

15.55 Mýto Ski Centrum

16.50 Mestský úrad Hriňová

17.00 Ski centrum Košútka

17.30 Obecný úrad Lovinobaňa

17.50 Mestský úrad Lučenec

18,15 Mestský úrad Fiľakovo

18.37 Šalgótarján

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

  1. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
  2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  3. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  4. 30 rokov slobody
  5. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  6. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  7. Nestarnú, ale dozrievajú
  8. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
  9. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
  10. Rýchlejšie doma. Už čoskoro.
  1. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  3. 30 rokov slobody
  4. Slávnostné otvorenie VIVO! Bratislava už o tri týždne
  5. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
  6. Udržateľné úspešné podnikanie na Slovensku a v Bulharsku
  7. Slováci sú chlebovým národom
  8. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  9. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  10. P3 začína na východe Slovenska s výstavbou parku
  1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 14 307
  2. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 12 145
  3. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 11 243
  4. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 10 273
  5. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 10 169
  6. Čo všetko dnes majú deti v mobiloch? Boli by ste prekvapení 9 501
  7. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 8 435
  8. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky 7 834
  9. Vyrába koláče pre celiatikov. Najobľúbenejšie zákusky prekvapia 7 394
  10. Luxusný hybrid za 22 900 eur. Nadpriemerný už v základnej výbave 6 537

Hlavné správy z SME | MY Zvolen - aktuálne správy

Preisinger končí v HKM Zvolen. Dôvodom porušenie životosprávy

Vedenie Zvolena oficiálne rozviazalo kontrakt s bratislavským rodákom.

Miroslav Preisinger (v popredí)

Ďalšie byty pribudnú v centre mesta aj na jeho okraji

Investor už požiadal o posúdenie vplyvov na životné prostredie. Stavať plánuje na mieste, ktoré je dnes parkoviskom.

Vizualizácia.

Podkonický o výmene: S Handlom sa lúčilo ťažko, snáď pomôžeme obom hráčom

Pred víkendovými kolami najvyššej hokejovej súťaže zarezonovala správa o výmene hráčov medzi Zvolenom a Popradom.

Andrej Podkonický

Obžalovaný z vraždy stiahol žiadosť o prepustenie

Z vraždy obžalovaný Zvolenčan Ján M. sa rozhodol stiahnuť žiadosť po konzultácii s obhajcom.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Fašizmus sa už neplazí, on tu je, odkázal na proteste v Trenčíne veterán SNP

Niektoré prevádzky dali do výkladov obrázky s prečiarknutou svastikou.

Aktivisti a opozícia chcú odvolať primátora Ružomberka

Opozičný ružomberský poslanec Ján Kuráň spustil petíciu.

Polícia zverejnila video z tragédie na THK. Malo by byť mementom

Vodička tu zrazila staršieho pána na priechode pre chodcov, zraneniam podľahol.

Vybrali SME

Už ste čítali?