Pondelok, 25. marec, 2019 | Meniny má Marián

Víkendový skibus 4 x 4 prepája 4 turistické regióny a 4 lyžiarske strediská

Autobus dnes vyrazil na svoju prvú jazdu. Z Maďarska cez Podpoľanie na Horehronie.

Dnešnú prvú jazdu skibusu spestril program folkloristov z Podpoľania a Horehronia.Dnešnú prvú jazdu skibusu spestril program folkloristov z Podpoľania a Horehronia.(Zdroj: OOCR Horehronie)

HRIŇOVÁ. Štyri regióny a štyri lyžiarske strediská prepája nový víkendový skibus, ktorý dnes prvý raz vyrazil na svoju cezhraničnú trasu.

Svoju cestu začína vždy v sobotu a v nedeľu ráno v maďarskom Šalgotarjáne, odkiaľ pokračuje cez Novohrad, Podpoľanie a končí na Horehroní, pričom zastane v štyroch lyžiarskych strediskách na Slovensku.

So zľavou na skipasy

Prvým lyžiarskym strediskom na trase skibusu je lyžiarske stredisko Košútka v Hriňovej, kde sú k dispozícii štyri zjazdovky ľahkej, strednej a ťažkej náročnosti a ponúkajú nádherné panoramatické výhľady na Poľanu a celé Podpoľanie.

V regióne Horehronia sú v okruhu 11 kilometrov tri lyžiarske strediská. Skibus privezie lyžiarov aj turistov do lyžiarskeho strediska Mýto, situovaného na severe predhoria Nízkych Tatier, tiež do strediska na Táloch pod južnými svahmi Chopku a konečnú má v Jasnej, najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku s 50 km zjazdoviek, kde lanovky cez Chopok spájajú región Horehronia s Liptovom.

„Lyžiari si môžu vybrať zo štyroch lyžiarskych stredísk, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj pre skúsených lyžiarov. Ponúkajú bežecké trate, ale aj snowparky a freeridové zóny,“ povedal predseda Banskobystrického kraja Ján Lunter, ktorý v sobotu absolvoval prvú jazdu skibusu.

„Každý, kto využije skibus, môže zároveň využiť zľavy celodenných skipasov v rozpätí 10 až 25 percent v závislosti od strediska, v ktorom sa rozhodnú lyžovať,“ doplnil s tým, že projektom chcú prilákať nových turistov, ktorí sa k nám budú vracať.

Dohodu o sprevádzkovaní skibusu podpísal Lunter v Šalgótarjáne len začiatkom tohto roka. Obe župy budú okrem cestovného ruchu či kultúry spolupracovať aj na projektoch pri budovaní cestnej a dopravnej infraštruktúry na juhu Banskobystrického kraja.

Slávnostné otvorenie

V stredisku na Táloch boli hostia v sobotu svedkami unikátneho spojenia folklóru viacerých regiónov na jednom mieste. Program bol súčasťou prvej slávnostnej jazdy skibusu.

„Okrem tradičnej ľudovej hudby z rôznych končín Slovenska zaujala aj farebnosť a precíznosť našich krásnych slovenských krojov. Predstavila sa staršia podoba heľpianskeho kroja s modrotlačovou sukňou, jednoduchým opleckom vyšívaným na zápästiach a na krku,“ ozrejmila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu regiónu Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

„Kroj zo Závadky je typovo podobný ako kroj z dediny Polomka. Dominujú prírodne materiály, ľanové oplecko je zdobene nahusto vyšívanými krížikovými vzormi,“ doplnila. Okrem krojov z horehronských dedín prezentovali aj kroje z regiónov Podpoľanie a Novohrad.

Cenník autobusových lístkov:

  • Šalgótarján/Fiľakovo - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 7 eur
  • Šalgótarján - Ski centrum Košútka: 4 eurá
  • Lučenec/Lovinobaňa - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 5 eur
  • Lučenec/Lovinobaňa - Ski centrum Košútka: 3 eurá
  • Hriňová - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 4 eurá

Jazda skibusom sa objednáva vopred na e-mailovej adrese skibus@blaguss.sk.

Grafikon skibusu

7.00 Šalgotarján

7.27 Mestský úrad Fiľakovo

7.52 Mestský úrad Lučenec

8.10 Obecný úrad Lovinobaňa

8.40 Ski centrum Košútka

8.50 Mestský úrad Hriňová

9.45 Mýto Ski Centrum

9.55 Ski Tále

10.04 Chopok Juh Krupová (Horná Lehota)

_________________________________________

15.30 Odchod Chopok Juh Krupová (Horná Lehota)

15.45 Ski Tále

15.55 Mýto Ski Centrum

16.50 Mestský úrad Hriňová

17.00 Ski centrum Košútka

17.30 Obecný úrad Lovinobaňa

17.50 Mestský úrad Lučenec

18,15 Mestský úrad Fiľakovo

18.37 Šalgótarján

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

  1. Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis
  2. Gansberg: Každý deň v objatí komfortu
  3. Pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý liek. Skúste to vo vlastnom
  4. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  5. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  6. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  7. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  8. Investment Advisory Guide for Slovakia
  9. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  10. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  1. Vypestujte si chutné a voňavé bylinky
  2. Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis
  3. Energetici rozsvecujú Svetielko nádeje
  4. Noerr appoints a new national counsel starting from 2019
  5. Gansberg: Každý deň v objatí komfortu
  6. Pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý liek. Skúste to vo vlastnom
  7. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
  8. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  9. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  10. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  1. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 26 308
  2. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 23 478
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 21 727
  4. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 18 848
  5. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 12 507
  6. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 12 169
  7. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 7 006
  8. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 4 132
  9. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross! 4 028
  10. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov 3 803

Hlavné správy z MY Zvolen

Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis

Spoločnosti Stredoslovenská energetika Holding, a. s., a Stredoslovenská distribučná, a. s., predávajú na strednom Slovensku niekoľko zaujímavých nehnuteľností.

Dudinskú päťdesiatku ovládli Nór Haukenes a Slovenka Czaková

Kúpeľné mestečko Dudince privítalo už 38. ročník prestížneho chodeckého podujatia.

Nórsky reprezentant Havard Haukenes v cieli 50 km trate 38. ročníka medzinárodných chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka.

ŽOS Zvolen zmodernizovala dva vlaky, jazdia pri Prahe

Rukopis na rušni má aj Štefan Klein, autor prvého lietajúceho auta.

Vlaky už jazdia z pražského Masarykovho nádraží do Čakovíc a späť.

Odštartovala Zvolenská bežecká liga, dominovali favoriti

Bežci sa konečne dočkali. Vo Zvolene odštartovala bežecká sezóna.

Štart Behu oslobodenia Zvolena

Rozbehli sa futbalové súťaže v regióne: Podrobný sumár víkendových duelov

Prehľad uplynulého kola od štvrtej ligy po druhú triedu. Nájdete tu všetko. Výsledky, komentáre, zostavy a tabuľky.

Piatoligové derby medzi D. Nivou a Bzovíkom.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pozrite si najzaujímavejšie kaštiele na západnom Slovensku (fotogaléria)

Prinášame vám 1. diel najzaujímavejších kaštieľov na západnom Slovensku zhora.

Cesta zo Žiliny na diaľnicu D3 je z dôvodu nehody neprejazdná

V smere do Bratislavy sa stala dopravná nehoda.

Kňazský seminár v Badíne končí, bohoslovcov je málo a náklady sú vysoké

V roku 2003 navštívil seminár aj pápež Ján Pavol II.

Vybrali SME

Už ste čítali?