Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Víkendový skibus 4 x 4 prepája 4 turistické regióny a 4 lyžiarske strediská

Autobus dnes vyrazil na svoju prvú jazdu. Z Maďarska cez Podpoľanie na Horehronie.

Dnešnú prvú jazdu skibusu spestril program folkloristov z Podpoľania a Horehronia.Dnešnú prvú jazdu skibusu spestril program folkloristov z Podpoľania a Horehronia. (Zdroj: OOCR Horehronie)

HRIŇOVÁ. Štyri regióny a štyri lyžiarske strediská prepája nový víkendový skibus, ktorý dnes prvý raz vyrazil na svoju cezhraničnú trasu.

Svoju cestu začína vždy v sobotu a v nedeľu ráno v maďarskom Šalgotarjáne, odkiaľ pokračuje cez Novohrad, Podpoľanie a končí na Horehroní, pričom zastane v štyroch lyžiarskych strediskách na Slovensku.

So zľavou na skipasy

Prvým lyžiarskym strediskom na trase skibusu je lyžiarske stredisko Košútka v Hriňovej, kde sú k dispozícii štyri zjazdovky ľahkej, strednej a ťažkej náročnosti a ponúkajú nádherné panoramatické výhľady na Poľanu a celé Podpoľanie.

Skryť Vypnúť reklamu

V regióne Horehronia sú v okruhu 11 kilometrov tri lyžiarske strediská. Skibus privezie lyžiarov aj turistov do lyžiarskeho strediska Mýto, situovaného na severe predhoria Nízkych Tatier, tiež do strediska na Táloch pod južnými svahmi Chopku a konečnú má v Jasnej, najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku s 50 km zjazdoviek, kde lanovky cez Chopok spájajú región Horehronia s Liptovom.

„Lyžiari si môžu vybrať zo štyroch lyžiarskych stredísk, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj pre skúsených lyžiarov. Ponúkajú bežecké trate, ale aj snowparky a freeridové zóny,“ povedal predseda Banskobystrického kraja Ján Lunter, ktorý v sobotu absolvoval prvú jazdu skibusu.

„Každý, kto využije skibus, môže zároveň využiť zľavy celodenných skipasov v rozpätí 10 až 25 percent v závislosti od strediska, v ktorom sa rozhodnú lyžovať,“ doplnil s tým, že projektom chcú prilákať nových turistov, ktorí sa k nám budú vracať.

Skryť Vypnúť reklamu

Dohodu o sprevádzkovaní skibusu podpísal Lunter v Šalgótarjáne len začiatkom tohto roka. Obe župy budú okrem cestovného ruchu či kultúry spolupracovať aj na projektoch pri budovaní cestnej a dopravnej infraštruktúry na juhu Banskobystrického kraja.

Slávnostné otvorenie

V stredisku na Táloch boli hostia v sobotu svedkami unikátneho spojenia folklóru viacerých regiónov na jednom mieste. Program bol súčasťou prvej slávnostnej jazdy skibusu.

„Okrem tradičnej ľudovej hudby z rôznych končín Slovenska zaujala aj farebnosť a precíznosť našich krásnych slovenských krojov. Predstavila sa staršia podoba heľpianskeho kroja s modrotlačovou sukňou, jednoduchým opleckom vyšívaným na zápästiach a na krku,“ ozrejmila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu regiónu Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

Skryť Vypnúť reklamu

„Kroj zo Závadky je typovo podobný ako kroj z dediny Polomka. Dominujú prírodne materiály, ľanové oplecko je zdobene nahusto vyšívanými krížikovými vzormi,“ doplnila. Okrem krojov z horehronských dedín prezentovali aj kroje z regiónov Podpoľanie a Novohrad.

Cenník autobusových lístkov:

  • Šalgótarján/Fiľakovo - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 7 eur
  • Šalgótarján - Ski centrum Košútka: 4 eurá
  • Lučenec/Lovinobaňa - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 5 eur
  • Lučenec/Lovinobaňa - Ski centrum Košútka: 3 eurá
  • Hriňová - Ski Centrum Mýto/Ski Tále/Jasná Nízke Tatry: 4 eurá

Jazda skibusom sa objednáva vopred na e-mailovej adrese skibus@blaguss.sk.

Grafikon skibusu

7.00 Šalgotarján

7.27 Mestský úrad Fiľakovo

7.52 Mestský úrad Lučenec

8.10 Obecný úrad Lovinobaňa

8.40 Ski centrum Košútka

8.50 Mestský úrad Hriňová

9.45 Mýto Ski Centrum

9.55 Ski Tále

10.04 Chopok Juh Krupová (Horná Lehota)

_________________________________________

15.30 Odchod Chopok Juh Krupová (Horná Lehota)

15.45 Ski Tále

15.55 Mýto Ski Centrum

16.50 Mestský úrad Hriňová

17.00 Ski centrum Košútka

17.30 Obecný úrad Lovinobaňa

17.50 Mestský úrad Lučenec

18,15 Mestský úrad Fiľakovo

18.37 Šalgótarján

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

  1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  6. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  7. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  8. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  9. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  10. Pomáhajte čítaním
  1. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  2. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  3. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  5. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
  6. Škola môže vyzerať aj inak!
  7. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
  8. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
  9. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
  10. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
  1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 34 064
  2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 095
  3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 22 631
  4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 237
  5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 540
  6. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 11 837
  7. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 11 686
  8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 435
  9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 577
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 555
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Zvolen - aktuálne správy

Lesníci ukončili rekonštrukciu budovy na Sokolskej

Rekonštrukčné práce si vyžiadali viac ako 1,8 milióna eur.

Budova NLC po rekonštrukcii.

Štátne kúpele v Dudinciach zatvorili

Vedenie štátneho podniku sa rozhodlo zatvoriť celé liečebné zariadenie.

Ilustračné foto.
Technická univerzita vo Zvolene.

Vo Zvolene bude 20 odberných miest

Mesto pripravilo odporúčania času aj ulíc.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na štyroch miestach v Trenčíne budú testovať z auta. Odberné miesto je aj na futbalovom štadióne

Na celoplošné testovanie bude Trenčanom k dispozícii počas dvoch najbližších víkendov 50 odberných miest. Pozrite si, kde ich nájdete.

Pacientov a pokút v Trnave pribúda

Celoplošné testovanie čaká Trnavu už tento víkend.

Virológ Klempa: Najbližšie týždne budú pre nás veľmi ťažké

Boris Klempa tvrdí, že celoplošné testovanie je teoreticky skvelá vec. Treba však brať do úvahy všetky okolnosti či riziká.

Už ste čítali?