Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Zvolen aj napriek prehre podal u favorita obstojný výkon

Košice víťazstvom nad MVK Zvolen spečatili druhé miesto v tabuľke po základnej časti.

Z domáceho zápasu Zvolena proti Košiciam - ilustračnéZ domáceho zápasu Zvolena proti Košiciam - ilustračné(Zdroj: Miloš Masarik)

VK KDS Šport Košice - MVK Zvolen 3:0 (26, 22, 22)

Zápas trval 74 minút. Rozhodovali: Čunočka a Smolko, 150 divákov. Najužitočnejší hráč zápasu (MVP): Sopko ml. (Košice). Najviac bodujúci hráč Zvolena: Adam Kliment 10 bodov

Košice: Rossard 0, Jakubov 10, Kríž 10, Lamanec 6, M. Sopko ml. 15, Pizur 4, libero Kryš (Kasperkevič 3, Labik 5, Smolej 5). Tréner: R. Vlkolinský.

Zvolen: Vrtielka 7, Šimko 8, Vaško 2, Kučera 9, Michalec 6, Kliment 10, libero Hraňo (Kamenský 0). Tréner: M. Vaško.

Prečítajte si tiež: Turnaj Troch kráľov v malom futbale: Ôsmy ročník ovládli hráči L-Trade Čítajte

Zvolenskí volejbalisti sa predstavili po dlhšej ligovej prestávke a v predposlednom kole základnej časti na palubovke favorizovaných Košíc. Od úvodného setu však zverenci trénera Vaška podávali kvalitný a koncentrovaný výkon. Zvolenčania dokonca viedli 3:0, 9:5, 12:8, aj 15:10 a 20:16. Košičania však predviedli mohutný finiš a napokon sa tešili z víťazstva v prvom sete v pomere 28:26. Zvolenčania spravili štyri chyby a tie ich proti silnému súperovi stáli set.

Aj druhé dejstvo bolo vyrovnané a hostia spod Pustého hradu opäť viedli, najvýraznejšie pomerom 9:5, no potom prišla šnúra domácich. A opäť MVK nevyšla koncovka setu, kde síce bojovali, ale Košičania sa ujali vedenia 2:0 na sety.

Úvodná časť tretieho setu patrila jednoznačne Košičanom, ktorí sa začali presadzovať vo všetkých herných činnostiach. Zdalo sa, že to už bude pohodlná jazda do víťazného konca. MVK Zvolen sa ešte v závere setu zmobilizoval a zdramatizoval zápas, keď sa dotiahol na rozdiel bodu, ale záver opäť patril domácim, ktorí vyhrali 3:0 na sety.

Skóre hovorí o jasnej prevahe Košíc, no na palubovke tomu tak nebolo. Najmä v prvých dvoch setoch, ktoré môžu Zvolenčanov mrzieť. Košičania si touto výhrou upevnili druhé miesto v tabuľke po základnej časti.

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Povinný zápas za tri body, podľa toho to aj vyzeralo.“

Prečítajte si tiež: Športový sumár roka 2018 v našom regióne Čítajte

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Z našej strany to bol dnes myslím dôstojný výkon. Domáci zo začiatku robili veľa chýb na servise, čo nám pomohlo. My sme bohužiaľ v prvom sete spravili štyri chyby, ktoré nás stáli set. V druhom sete sme sa zasekli v jednom postavení aj v prvej aj druhej rotácii, kde sme dostali strašne veľa bodov. V treťom sete sme v dôležitej chvíli pokazili servis. Každopádne po sviatkoch na moje prekvapenie sme sa držali celkom dobre, hlavne tu na východe, kde sa hrá ťažko.“

Ostatné výsledky 17. kola: Trenčín – Prešov 0:3, Svidník – S. Ľubovňa 3:0, Komárno – Myjava 3:0, NitraPrievidza 0:3

5. Eva Kováčová: Motivácia vzdelávať sa je spojená s nádejou
  6. Rehabilitačná lekárka radí: Aj sedieť treba vedieť.
  7. Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť
  8. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  9. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?
  10. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  1. Eva Kováčová: Motivácia vzdelávať sa je spojená s nádejou
  2. Grafickí dizajnéri ukázali, ako možno zmeniť charakter miesta
  3. Komerčné priestory v Jarabinkách: Istí zákazníci = isté tržby
  4. Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť
  5. Rehabilitačná lekárka radí: Aj sedieť treba vedieť.
  6. Zdravotné stoličky Adaptic sú v predaji tiež na Slovensku
  7. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity. Tretia časť
  9. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  10. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?

Na zámku sa bude hovoriť o Slovanoch aj o diele Ľ. Fullu

Zámok pripravuje podujatia pre deti aj dospelých.

Zvolenský zámok dnes.

Štartuje Superliga v malom futbale, opäť sa v nej predstavia aj Zvolenčania

Aj v druhom ročníku celoslovenskej ligy sa predstaví výber Zvolena.

Výber Zvolena.

Aká je budúcnosť dopravy v Banskobystrickom kraji? Diskutujeme v Grand hoteli Vígľaš

Diskusia nadväzuje na zvolenské fórum MY S VAMI zo septembra 2017.

Diskusné fórum prebieha v Grand hoteli Vígľaš

Dramatický duel vyhral Zvolen: Štrauch pochoval svojich bývalých spoluhráčov

Zvolen uspel na ľade Popradu. O troch bodoch pre HKM rozhodol v závere zápasu Štrauch.