Veľká prevaha a festival zahodených šancí dospeli k prehre Zvolena so Žilinou

Zdá sa, že výsledková kríza a problém s premieňaním šancí v HKM pokračuje...

ilustračnéilustračné (Zdroj: HKM Zvolen)

HKM Zvolen – MsHK DOXXbet Žilina 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 25. Drgoň (Michal Chovan, Pöyhönen), 29. Kytnár (Michal Chovan, Drgoň) - 5. Rudolf Huna (Bagin, Húževka), 40. Balej (Bárta, Dubeň), 52. Húževka (Rudolf Huna), 58. Hvila (Beránek) Rozhodovali: Jonák, Juhász (Maď.) – Výleta, Árkovics (Maď.), vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 902 divákov

Zvolen: Skapski – Vandane, Fraser, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Pöyhönen, Roman, Pufahl – Šišovský, Špirko, Handlovský – Mitchell, S. Petráš, Obdržálek – Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Marcinek, Holovič, Andrisík

Žilina: Mikoláš – Marek Hudec, Kučný, Žilin, Piegl, Bagin, Dubeň, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Bárta, Podešva, Balej – Beránek, Surovka, Hvila – Síkela, Dominik Rehák, J. Milý

Prečítajte si tiež: Detva siahala po bodoch proti rozbehnutej Nitre, domáci tréner sa k zápasu nevyjadril Čítajte

Zvolenčania hneď od úvodu vyvinuli na súpera obrovský tlak, ale nedokázali otvoriť skóre, najbližšie bol k tomu dvakrát Handlovský. Hostia sa tak tešili hneď z prvej šance. Po rýchlej brejkovej akcii zužitkoval prihrávku Bagina pohotový Huna. Domácim nešli ani presilovky, mali ich tri, no nevytvárali si v nich vyložené šance a v závere tretiny mohli za to pykať, ak by sa Hvila presadil zblízka, avšak ani na dvakrát nepokoril Skapskiho. V oslabení mal vyrovnávajúci gól na hokejke Kytnár po prečíslení dvoch na jedného, ale Mikoláš nekapituloval.

Aj v strednom dejstve mal Zvolen jednoznačnú prevahu, ktorú už korunoval dvoma gólmi. V 25. minúte strieľal z pravého kruhu Michal Chovan a vyrazený puk dostal pre zmenu z ľavého do bránky nekompromisne Drgoň. V polovici stretnutia vyšla hráčom spod Pustého hradu i presilovka. Zblízka sa v trme – vrme presadil Kytnár a otočil stav na 2:1. Skóre mohlo byť aj vyššie, ale domáci nevyužili ďalšiu početnú výhodu a po nej ani tlak, v ktorom mali dobré možnosti Holovič so Zuzinom. Žilina vyťažila z minima maximum. Presne 36 sekúnd pred prestávkou unikol Balej a svoje sólo pretavil do vyrovnávajúceho zásahu.

V záverečnej tretine ponúkli Zvolenčania necelej tisícke divákom festival nepremenených šancí. Až v troch sa ocitol Šišovský a po jednej mali Handlovský, Kytnár, Špirko a Obdržálek. Zaskvel sa pri nich aj brankár Mikoláš, čo bolo kľúčové, pretože jeho spoluhráči využili hneď prvú šancu po zvládnutom oslabení, keď sériu chýb v domácej defenzíve využil voľný Húževka z asi dvoch metrov – 2:3. Mohlo byť aj 2:4, v úniku bol totiž faulovaný Bárta, no nariadené trestné strieľanie tento hokejista nepremenil. V závere 'bryndziari' odvolali brankára v snahe vyrovnať, ale Hvila poslal puk medzi opustené žrde a zariadil tak svojmu tímu tri body.

Hlasy po zápase

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „My sme podali dobrý výkon v hre piatich proti piatim, vytvorili sme si tlak i veľa striel, no narazili sme na dobrého gólmana a nemali sme to šťastie dať gól. Rozhodli presilovky, ktoré sme hrali zle, bez streľby. Pribrzdil nás gól súpera. Rozhodol moment 36 sekúnd pred koncom druhej tretiny, kedy sme zabudli na Baleja a ten vyrovnal na 2:2. V tretej tretiny sme vyrobili obrovskú chybu a inkasovali sme tretí gól. Musíme ísť ďalej, chalanom by som rád poďakoval za bojovný výkon. Nechali dnes na ľade srdce, ale žiaľ nepadá im to do bránky.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Bol to pre nás ťažký zápas na ľade kvalitného Zvolena. Od prvej minúty sme sa dostali pod tlak, no podarilo sa nám to vydržať a tým pádom stúplo naše sebavedomie. Obetavým a bojovným výkonom sa nám podarilo vyhrať, pričom mužom zápasu bol náš brankár Mikoláš. Sú to pre nás zlaté tri body. Mali sme aj kusisko šťastia, to však tiež patrí športu. Moji zverenci predviedli nielen obetavý, ale aj charakterný výkon.“

Maroš Mikoláš, brankár Žiliny: „Bol to z môjho pohľadu vynikajúci zápas, keďže sme ho vyhrali. Za tri body z vonku, čo sa nám dávno nepodarilo. Takto by mal vyzerať herný prejav z našej strany. Podali sme kolektívny a bojovný výkon. Z minima šancí sme premenili skoro každú. Ja som bol v neustálej permanencii, hlavne v oslabeniach som mal veľa práce, no ustáli sme to a preto si tiež vezieme všetky bodu zo Zvolena.“