Ôsma prehra Detvy v rade. Trenčínu podľahla po nájazdoch

Detva získala z domáceho zápasu proti Dukle Trenčín jeden bod.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

HC 07 Detva - Dukla Trenčín 2:3 pp a sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 24. Murček (Puliš) - 26. Radivojevič (Krejčí, Sojčík), 39. Mikula (Bartovič), 60. Murček (Sládok, Puliš), rozhodujúci sn Mikula. Rozhodcovia: Adamec, Juhász, Kollár, Vincze, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 361 divákov.

HC 07 Detva: Zalivin, Mar. Chovan, Kuklev, Ščurko, Murček, Puliš, Sládok, Hraško, Ďaloga, V. Fekiač, Žilka, F. Fekiač, Gachulinec, Tibenský, Gašpar, Král, Šimon, Surový, Mat. Chovan, Valent, Giľak

Dukla Trenčín: Valent, Bohunický, Krejčí, Radivojevič, Sojčík, Hecl, Rýgl, Holenda, Varga, Sádecký, Bartovič, Luža, Fruhauf, Hudec, Dlouhý, Pardavý, Husár, Špankovič, Luhový, Švec, Mikula

Prečítajte si tiež: Detva po dvoch tretinách siahala po ďalšej výhre nad Bystricou, napokon prehrala Čítajte

Úvod prvej tretiny bol vyrovnaný. Prvú nebezpečnú strelu vyslal na Zalivina v 6. minúte Radivojevič. Veľkú príležitosť dostať sa do vedenia ponúkol hosťom faulom v 7. minúte Ďaloga, ale Detva sa dokázala pozornou hrou ubrániť. V druhej polovici tretiny dostali Trenčania domácich pod tlak a niekoľkokrát ohrozili bránu Zalivina, no ten si aj naďalej udržiaval čisté konto. V 15. minúte mohli Detvania otvoriť strelecký účet, keď najskôr Gašpar mieril tesne vedľa a po ňom minul strelou od modrej aj Martin Chovan. Ďalšiu príležitosť dostali domáci po vylúčení Šveca, ale v presilovej hre si nedokázali vypracovať žiadnu príležitosť. Do šatne tak odchádzali oba tímy za bezgólového stavu.

Úvod druhej tretiny patril Trenčanom, ktorí niekoľko minút dobýjali detviansku bránu a nepustili domácich z obranného pásma. V 24. minúte vybojoval Puliš puk za Valentovou bránou, prihral Murčekovi a ten strelou z uhla do ľavého horného rohu poslal domácich do vedenia. Dlho sa z gólu netešili, pretože Trenčania dokázali využiť presilovú hru, keď Radivojevič v neprehľadnej situácii dotlačil odrazený puk do siete po strele Krejčího. V 39. minúte dostal k puku Bartovič, jeho tvrdú strelu Zalivin vyrazil k nebránenému Mikulovi a ten zblízka poslal svoj tím do vedenia.

Do tretej tretiny nastúpili domáci odhodlaní vyrovnať, čo sa prejavilo ich zvýšenou aktivitou. Trenčania však pozornou hrou v obrane neumožňovali Detve vytváranie si streleckých príležitostí. S pribúdajúcimi minútami sa pritvrdilo a hra bola kúskovaná drobnými šarvátkami. Minútu pred koncom odvolali domáci brankára a odhodlali sa k hre šiestich proti piatim. To prinieslo ovocie, pretože 14 sekúnd pred koncom tečoval Sládokovu strelu do siete Murček.

V predĺžení nevyužili hostia presilovku, ale o triumfe napokon rozhodol premeneným nájazdom Mikula, ktorý ako jediný z hráčov uspel až v ôsmej sérii.

Josef Turek, tréner Detvy: „Odohrali sme výborný zápas so silným súperom. Som rád, že sme v úplnom závere vydolovali aspoň bod. Predĺženie sme ustáli oslabení, čo bolo dôležité, ale bohužiaľ sme nestrelili rozhodujúci gól, ktorý sme mali na hokejke pri penaltách. Myslím, že sme podali výborný výkon s kvalitným súperom.“

Peter Oremus, tréner Dukly Trenčín: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme byť úspešní herne, výsledkovo, ale aj bodovo. Podarilo sa nám to, vyhrali sme posledný zápas pred prestávkou, čiže sme radi a cieľ, ktorý sme mali, sme splnili.“