Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Detva po dvoch tretinách siahala po ďalšej výhre nad Bystricou, napokon prehrala

Detva prehrala siedmy raz v rade. Rozhodla o tom najmä tretia tretina a hrubé chyby skúsených hráčov hostí.

Bystričania rozhodli o svojejvýhre v poslednej desaťminútovke.Bystričania rozhodli o svojejvýhre v poslednej desaťminútovke. (Zdroj: TASR/Dušan Hein)

HC'05 iClinic B. Bystrica - HC 07 Detva 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Góly: 38. Sýkora (Faille, Marshall), 47. Šťastný (Faille, Kubka), 48. Faille (Asselin), 51. Marshall (Asselin), 54. Asselin (Marshall) - 8. Gašpar, 30. Sládok (V. Fekiač). Rozhodovali T. Orolin, Rencz - Šoltés, Kis-Király, vylúčení 2:3, presilovky 2:0, v oslabení 0:0, 2303 divákov.

B. Bystrica: Williams - Kubka, Ďatelinka, Marshall, Nemčík, Sloboda, Biro - Gabor, Češík, Kabáč - Asselin, Faille, Selleck - Varga, Šťastný, Sýkora - Török, Sojka, Lichanec

Detva: Petrík - Martin Chovan, Kuklev, Hraško, Sládok, F. Fekiač, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - Žilka, V. Fekiač, Ďaloga - Král, Gašpar, Tibenský - M. Giľak, Valent, Matúš Chovan

Prečítajte si tiež: Zvolen tesne podľahol Trenčínu Čítajte

Domáci mali čo Detvanom vracať, dvakrát s nimi predtým prehrali a po prvej tretine opäť ťahali za kratší koniec. Síce mali prevahu, no stačilo, aby v 8. min vyrobili pri rozohrávaní z vlastnej tretiny chybu a Gašpar aj pomocou žŕdky a tela brankára Williamsa otvoril skóre. Pri zakončovaní boli 'barani' príliš nerozhodní, už v 2. min Selleck dobre netrafil, v 6. nenašiel správny smer ani bekhend Asselina a v 13. min zasa úplne voľný slabo zakončil. Detvania príliš ofenzívy neukázali, v efektívnosti však dosiahli vysoké číslo. V 14. min ohrozil bránku domácich Ščurko, v 19. Žilka a o pár sekúnd neskôr spálil Ďaloga asi najväčšiu šancu.

V 2. tretine sa domáci s výsledkom neprestali zahrávať a aj sa im to vypomstilo. V 30. min forhend Sládeka od modrej skončil v hornom rohu bránky a vcelku zaslúžene. Dovtedy stihli Detvania nevyužiť tri dobré príležitosti, postupne Gašpar, Valent mieriaci do žŕdky a Martin Chovan. V 36. min vďaka Petríkovi zostalo skóre nemenné, keď zlikvidoval dve šance Failleho. Ešte väčšiu však spálil následne Sýkora, pred bránkou úplne osamotený, no mieril nepresne. Detvania sa úporne bránili aj v presilovke ku koncu tretiny a napokon sa neubránili po presnej strele Sýkoru v 38. min z medzikružia.

V zápase sa rozhodovalo aj o tom, či séria ôsmich víťazstiev domácich za sebou sa natiahne a či sa naruší aj detvianska so šiestimi prehrami. V tretej tretine najskôr Tibenský na jednej a Varga na druhej strane prinútili brankárov k vážnejším zákrokom, hosťujúceho Petríka prekonal razantnou strelou až Šťastný v 47. min pri signalizovanom vylúčení. O 1:21 min neskôr už domáci viedli, v prečíslení s Asselinom trafil presne Faille a aj on sa postaral o tom, že víťazná šnúra sa natiahla na deväť zápasov. V 51. min si 'barani' upracované víťazstvo poistili po tom, čo pridal ďalší gól zo strednej vzdialenosti Marshall a v 54. ho ešte skrášlil v presilovke Asselin.

Hlasy po zápase

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Polovicu zápasu sme nehrali tak, ako sme chceli. Proti Detve sa nám hrá ťažko, no potom sme sa zlepšili. Dali sme dôležitý gól v presilovke a v tretej tretine sa presadili hráči, od ktorých góly očakávame. Sme radi, že frustrácia z prvej polovice zápasu sa neprejavila a hrali sme to, čo sme potrebovali.“

Josef Turek, tréner Detvy: „My sme necelých 50 minút hrali dobre, držali krok so súperom, no oslabeniami sme dostali súpera do hry. Rozhodlo sa v záverečných 10 minútach, urobili sme dve hrubé chyby, čo spôsobilo, že si nevezieme žiaden bod. Hráčov by som pochválil za 50 minút, no na to sa nehrá, musíme sa vyvarovať hrubých chýb od skúsených hráčov.“

Andrej Šťastný, strelec jedného gólu B. Bystrice: „Ťažký zápas, rýchlo sme dostali gól, dvakrát sme predtým s Detvou prehrali, takže už sme si hovorili, že tretí raz to nemôžeme dopustiť. Dali sme do toho všetko, aby sme stav zvrátili. Snažili sme sa hrať to svoje, až sme stav otočili. Pomohli aj presilovky a dúfam, že to takto pôjde naďalej, v modernom hokeji rozhodujú o výsledkoch.“

Rastislav Gašpar, autor jedného gólu Detvy: „Ťažko sa mi hodnotí, predsa len je to siedma prehra v rade. Prvé dve tretiny sme hrali dobre, no vypustili tretiu so štyrmi gólmi. V predchádzajúcich zápasoch to bolo naopak, tretiu sme napríklad zvládli s Popradom. Musíme sa koncentrovať na celých 60 minút. Neviem, či je to v hlavách, asi áno, nechali sme súperovi priveľa priestoru a hneď to trestal.“