Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Detva v súboji tabuľkových susedov podľahla Liptákom

V Liptovskom Mikuláši videli fanúšikovia dokopy 9 gólov.

Brankár Detvy Zalivin inkasuje gól - ilustračnéBrankár Detvy Zalivin inkasuje gól - ilustračné (Zdroj: TASR)

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 Detva 5:4 (0:1, 3:2, 2:1)

Góly: 21. Mezovský (Vybiral), 25. Kriška (Suchý, Kurali, 39. Rób. Huna (Nádašdi, Kriška), 47. Suchý (Heikkilä), 47. Števuliak (Tamáši) - 16. Kuklev (Mat. Chovan, Žilka), 23. Valent (Mar. Chovan, Kuklev), 31. Murček (Puliš), 51. Gašpar (Ďaloga, V. Fekiač). Rozhodovali: Orolin, Babic – Šoltés, Vincze, vylúčení: 3:4, navyše: Fereta (L.Mikuláš) 10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 250 divákov.

L. Mikuláš: Kislicyn – Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, Bača, Fereta, Nemec, Košecký – Huna Rób., Huna Rich., Kriška – Vybiral, Tamáši, Uram – Lištiak, Piatka, Heikkilä – Oško, Uhrík, Števuliak

Detva: Zalivin – Kuklev, Chovan Mar., Hraško, Sládok, Gachulinec, Fekiač F., Giľák, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Gašpar, Fekiač V., Ďaloga – Žilka, Chovan Mat., Tibenský – Surový, Valent, Král

Prečítajte si tiež: Detva prvýkrát proti Zvolenu bodovala, HKM ale uspel po predĺžení (+ FOTO) Čítajte

V súboji tabuľkových susedov bolo od začiatku zápasu na oboch stranách veľa nepresností, brankári mali len minimum práce. Viac gólových šancí si však vypracovali hostia a do vedenia sa dostali v 16. minúte gólom Kukleva strelou od modrej čiary.

Druhá tretina bola bohatá na góly. Za domácich najskôr vyrovnal hneď v 21. minúte Mezovský, v ďalšom priebehu využili presilové hry postupne Kriška a Róbert Huna. V drese Detvy skórovali Valent s Murčekom a po 40 minútach bol stav nerozhodný 3:3.

Po opatrnom začiatku záverečnej časti hry sa do vedenia dostal Liptovský Mikuláš, keď už tretí gól domácich v početnej výhode strelil v 47. minúte Suchý. O niekoľko sekúnd zvýšil na 5:3 Števuliak. Hosťom sa síce podarilo znížiť v 51. minúte presným zásahom Gašpara, no Liptáci si napokon najtesnejšie vedenie udržali až do konca.