Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Šláger kola suverénne ovládol Zvolen, Košiciam na ich ľade strelil sedem gólov

Zvolenčania potvrdili skvelú fazónu aj na košickom ľade.

Gólová radosť HKM Zvolen v Košiciach.Gólová radosť HKM Zvolen v Košiciach. (Zdroj: TASR)

HC Košice - HKM Zvolen 2:7 (1:3, 1:3, 0:1)

Góly: 6. Spilar (Pulli), 25. Brophey (Haščák, Nagy) - 7. Vandas (Handlovský, Špirko), 14. Špirko (Obdržálek), 19. Šišovský (Lušňák, Obdržálek), 26. Zuzin, 36. Drgoň (Kytnár, Zuzin), 37. Špirko (Vandane, Handlovský), 53. Pufahl (Vandas). Rozhodovali: Snášel, Juhász - Kis-Király (obaja Maď.), Smrek, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, 5883 divákov. Zmeny: 37. Škorvánek namiesto Habala (Koš.).

HC Košice: Habal - McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Lenďák - Haščák, Brophey, Nagy - Netík, Ignatuškin, Suja - Spilar, Galamboš, Šoltés - Žitný, Klíma, Krajňák

HKM Zvolen: Tomek - Vandane, Pufahl, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Ulrych, Pöyhönen - Vandas, Špirko, Handlovský - Šišovský, Lušňák, Obdržálek - Zuzin, Kytnár, Chovan - Marcinek, Holovič, Petráš

Prečítajte si tiež: Detva zdolala poslednú Žilinu, hrdinom zápasu Murček Čítajte

Šláger 23. kola mal od úvodných minút vysoké tempo a nechýbali mu ani góly. Ako prví išli do vedenia Košičania, keď v 6. minúte Spilar prekvapil brankára Tomeka - 1:0. Ich náskok však trval iba 94 sekúnd. Handlovského strelu vyrazil brankár Habal iba pred nekrytého Vandasa, ktorý pohodlne vyrovnal - 1:1. Stratený náskok mohli Košičania získať späť v 14. minúte v presilovke, tú však zahrali zle a po úniku dvoch na jedného skóroval Zvolenčan Špirko - 1:2. Zvolenčania mali lepší pohyb, hrali jednoducho a ťažili aj z chýb súpera. Jedna z nich prišla v 19. minúte a Lušňákovu prihrávku spoza bránky zužitkoval Šišovský - 1:3.

Domáci znížili na rozdiel jediného gólu v 25. minúte, keď Brophey uplatnil dôraz pred bránkou. Doplácali však na defenzívne chyby, čo sa potvrdilo už o minútu, keď Pulli zaváhal v strednom pásme a Zuzin vrátil Zvolenčanom dvojgólový náskok - 2:4. Hostia boli rozbehnutí a košické snahy o kontaktný gól marili bez väčších problémov. V 37. minúte hrali Zvolenčania štvorminútovú presilovku. V nej sa usadili v útočnom pásme a po efektnej kombinácii, ktorej zatlieskali aj košickí diváci, Kytnár upravil na 2:5. O pár sekúnd sa situácia takmer zopakovala, pokračujúcu presilovku využil Špirko a donútil domácich k striedaniu brankárov - 2:6.

Tretia tretina priniesla opäť rýchly hokej, gólových príležitostí však ubudlo. Zvolenčania sa viackrát usadili v útočnom pásme a typickými kombináciami sa snažili vyšachovať košickú defenzívu, no brankár Škorvánek zmaril viacero šancí. V 51. minúte si poradil s nebezpečnými pokusmi Kytnára i Zeleňáka, na opačnej strane neskóroval Haščák. V 53. minúte hostia opäť úspešne manévrovali v útočnom pásme, Vandas ideálne načasoval prihrávu na Pufahla, ktorý zblízka prekonal Škorvánka - 2:7. Zvolenčania si tak v šlágri kola presvedčivým víťazstvom upevnili pozíciu lídra Tipsport ligy.

Roman Šimíček, tréner HC Košice: „Po strelenom góle na 1:0 sme upustili od výkonu, aký sme chceli predvádzať. Vrcholom bolo štvorminútové vylúčenie za stavu 2:4, počas ktorého sme inkasovali dva góly. Dovtedy sme ešte všetci verili, že sa nám zápas podarí zvrátiť. Zvolen hral veľmi dobre, dnes sme jeho hráčom nestačili. Ďakujem fanúšikov za podporu v dnešnom zápase.“

Andrej Podkonický, tréner HKM Zvolen: „Videli sme veľmi dobrý hokej. Prvá tretina bola herne vyrovnaná, no rozhodlo v nej to, že sme ubránili košické presilovky. My sme, na rozdiel od Košíc, dali góly z našich šancí. Navyše nás v dôležitých momentoch podržal brankár Tomek. Myslím si, že zápas sa zlomil našimi dvomi gólmi v štvorminútovej presilovke. Ďakujem našim hráčom za výborný výkon a tri body.“