Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Šláger kola suverénne ovládol Zvolen, Košiciam na ich ľade strelil sedem gólov

Zvolenčania potvrdili skvelú fazónu aj na košickom ľade.

Gólová radosť HKM Zvolen v Košiciach.Gólová radosť HKM Zvolen v Košiciach. (Zdroj: TASR)

HC Košice - HKM Zvolen 2:7 (1:3, 1:3, 0:1)

Góly: 6. Spilar (Pulli), 25. Brophey (Haščák, Nagy) - 7. Vandas (Handlovský, Špirko), 14. Špirko (Obdržálek), 19. Šišovský (Lušňák, Obdržálek), 26. Zuzin, 36. Drgoň (Kytnár, Zuzin), 37. Špirko (Vandane, Handlovský), 53. Pufahl (Vandas). Rozhodovali: Snášel, Juhász - Kis-Király (obaja Maď.), Smrek, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, 5883 divákov. Zmeny: 37. Škorvánek namiesto Habala (Koš.).

HC Košice: Habal - McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Lenďák - Haščák, Brophey, Nagy - Netík, Ignatuškin, Suja - Spilar, Galamboš, Šoltés - Žitný, Klíma, Krajňák

HKM Zvolen: Tomek - Vandane, Pufahl, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Ulrych, Pöyhönen - Vandas, Špirko, Handlovský - Šišovský, Lušňák, Obdržálek - Zuzin, Kytnár, Chovan - Marcinek, Holovič, Petráš

Prečítajte si tiež: Detva zdolala poslednú Žilinu, hrdinom zápasu Murček Čítajte

Šláger 23. kola mal od úvodných minút vysoké tempo a nechýbali mu ani góly. Ako prví išli do vedenia Košičania, keď v 6. minúte Spilar prekvapil brankára Tomeka - 1:0. Ich náskok však trval iba 94 sekúnd. Handlovského strelu vyrazil brankár Habal iba pred nekrytého Vandasa, ktorý pohodlne vyrovnal - 1:1. Stratený náskok mohli Košičania získať späť v 14. minúte v presilovke, tú však zahrali zle a po úniku dvoch na jedného skóroval Zvolenčan Špirko - 1:2. Zvolenčania mali lepší pohyb, hrali jednoducho a ťažili aj z chýb súpera. Jedna z nich prišla v 19. minúte a Lušňákovu prihrávku spoza bránky zužitkoval Šišovský - 1:3.

Domáci znížili na rozdiel jediného gólu v 25. minúte, keď Brophey uplatnil dôraz pred bránkou. Doplácali však na defenzívne chyby, čo sa potvrdilo už o minútu, keď Pulli zaváhal v strednom pásme a Zuzin vrátil Zvolenčanom dvojgólový náskok - 2:4. Hostia boli rozbehnutí a košické snahy o kontaktný gól marili bez väčších problémov. V 37. minúte hrali Zvolenčania štvorminútovú presilovku. V nej sa usadili v útočnom pásme a po efektnej kombinácii, ktorej zatlieskali aj košickí diváci, Kytnár upravil na 2:5. O pár sekúnd sa situácia takmer zopakovala, pokračujúcu presilovku využil Špirko a donútil domácich k striedaniu brankárov - 2:6.

Tretia tretina priniesla opäť rýchly hokej, gólových príležitostí však ubudlo. Zvolenčania sa viackrát usadili v útočnom pásme a typickými kombináciami sa snažili vyšachovať košickú defenzívu, no brankár Škorvánek zmaril viacero šancí. V 51. minúte si poradil s nebezpečnými pokusmi Kytnára i Zeleňáka, na opačnej strane neskóroval Haščák. V 53. minúte hostia opäť úspešne manévrovali v útočnom pásme, Vandas ideálne načasoval prihrávu na Pufahla, ktorý zblízka prekonal Škorvánka - 2:7. Zvolenčania si tak v šlágri kola presvedčivým víťazstvom upevnili pozíciu lídra Tipsport ligy.

Roman Šimíček, tréner HC Košice: „Po strelenom góle na 1:0 sme upustili od výkonu, aký sme chceli predvádzať. Vrcholom bolo štvorminútové vylúčenie za stavu 2:4, počas ktorého sme inkasovali dva góly. Dovtedy sme ešte všetci verili, že sa nám zápas podarí zvrátiť. Zvolen hral veľmi dobre, dnes sme jeho hráčom nestačili. Ďakujem fanúšikov za podporu v dnešnom zápase.“

Andrej Podkonický, tréner HKM Zvolen: „Videli sme veľmi dobrý hokej. Prvá tretina bola herne vyrovnaná, no rozhodlo v nej to, že sme ubránili košické presilovky. My sme, na rozdiel od Košíc, dali góly z našich šancí. Navyše nás v dôležitých momentoch podržal brankár Tomek. Myslím si, že zápas sa zlomil našimi dvomi gólmi v štvorminútovej presilovke. Ďakujem našim hráčom za výborný výkon a tri body.“

9. Zelená Bratislava
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Záver kopcovej sezóny bol na okruhu. Marcel Beník potvrdil titul majstra SR

Na záverečných pretekoch sezóny sa z nášho regiónu predstavili len bratia Beníkovci.

Traja jazdci MTB Racing Teamu po úspešnom víkende na Slovakia Ringu

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.