Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Detva prišla o výhru v Nitre v poslednej minúte, napokon bol z toho jeden bod

V záverečnej minúte vyrovnal Blackwater, v úvode predĺženia rozhodol o výhre Nitry Slovák.

(Zdroj: TASR)

HK Nitra - HC 07 Detva 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 30. Kerbashian (Scheidl, Majdan), 60. Blackwater (Slovák, Mezei), 61. Slovák (Lantoši) - 20. Martin Chovan (Puliš, Kuklev), 25. Murček (Ščurko, Puliš) Rozhodovali: Müllner, Babic (Maď.)- Synek, Váczi (Maď.), vylúčení: 5:5, navyše:: Richard 10 minút za bitku - Sládok 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1920 divákov

Nitra: Šimboch - Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím - Lantoši, Slovák, Blackwater - Scheidl, Kerbashian, Majdan - Fominych, Bortňák, B. Rapáč - Šiška, Čaládi, Buček – Richard

Detva: Zalivin - Martin Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec - Ščurko, Murček, Puliš - Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar - Tibenský, Matúš Chovan, Žilka - Giľak, Valent, M. Surový – Král

Prečítajte si tiež: Súboj prvého s posledným: HKM rozhodol o výhre už v prvej tretine Čítajte

Prvú šancu v zápase mal Korím, ktorého našiel prihrávkou do druhej vlny Fominych, ale hosťujúci brankár Zalivin situáciu vyriešil. Nitrania boli aktívnejší, ale záver tretiny patril hosťom. Najskôr netrafil bekhendom odkrytú bránu Ščurko, ale Nitranov to zrejme dostatočne nevarovalo. V poslednej minúte vymietol roh Šimbochovej brány reprezentačný debutant Martin Chovan a hostia vyhrávali - 0:1.

Detva sa v 25. minúte dokázala dostať aj do dvojgólového vedenia, keď strelou z otočky namieril presne Murček. V 28. minúte mal Blackwater pred sebou iba ležiaceho Zalivina, ale ten dokázal zmariť tutovku kanadského útočníka. "Corgoni" sa dokázali presadiť až v polovici zápasu. V 30. minúte znížili, keď po pravom krídle potiahol puk Scheidl a spätnou prihrávkou našiel čepeľ Kerbashiana - 1:2. Domáci hráči po strelenom góle ožili a Detvania v tejto časti hry zaostávali. V 34. minúte mali niekoľko dobrých príležitostí Kerbashian a Majdan, ale Zalivin odolal.

V 45. minúte vzplanuli pred bránkou hostí vášne. Do seba sa pustili domáci Richard a hosťujúci kapitán Sládok, ktorý v bitke zvíťazil, ale súperovi uštedril aj zbytočné údery po tom, ako už ležal na zemi a putoval pod sprchy. Veľmi dôležitý gól mal na hokejke Ščurko, ale v samostatnom úniku neprekonal Šimbocha. Nitranom sa čas krátil, navyše Detva umne bránila a prehusťovala stredné pásmo. Domáci dokázali vyrovnať až v záverečnej hre bez brankára, keď poslal zápas do predĺženia Blackwater. V 61. minúte rozhodol o triumfe domácich Slovák.

1. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  2. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  3. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  4. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  5. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  6. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  7. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  8. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  9. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Mesto si chce zachovať laznícky ráz

Mnohé žiadosti o stavebné povolenie zamietajú.

Pohľad na Detvu a okolie.
Ján (v strede) a Ondrej Lunter (vpravo) dnes odovzdali stredoškolákom prvé počítače.

Nuutinen prispeje do klubovej kasy, Hraško venoval gól zosnulému dedkovi (+ VIDEO)

Zvolenskí hokejisti si spravili v dohrávke 3. kola z Liptákov trhací kalendár.