Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Vydretá výhra Zvolena v Trenčíne: Najlepším hráčom zápasu tréner MVK

Volejbalisti MVK Zvolen cestovali za súperom do Trenčína, v dôležitom zápase susedov z konca tabuľky sa očakával boj o každú loptu.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Miloš Masarik)

COP Trenčín - MVK Zvolen 2:3 (13, -22, -13, 20, -9)

Zápas trval 123 minút . Rozhodovali: Královič a Gerboc, 50 divákov. Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Vaško (Zvolen), Najviac bodujúci hráč Zvolena: Adam Kliment 18 bodov

Trenčín: Goč 2, Hrtus 17, Jendrejčák 8, Vančo 7, Ondruš 12, Kyjanica 12, libero Kurej (Remenár 6, Krišák 0, V. Rzyman 0, Š. Rzyman 0). Tréner: P. Kalný.

Zvolen: Michalec 14, Vaško 3, Kučera 16, Kováčik 1, Kliment 18, Vrtielka 8, libero Hraňo (Šimko 9, Podstupka 0, Kamenský 0). Tréner: M. Vaško.

Jasného favorita stretnutie nemalo, mužstvá delili v tabuľke iba 3 body a jedno víťazstvo v prospech COP. V súboji tabuľkových susedov Trenčania bojovali o tretie a Zvolenčania o druhé víťazstvo v sezóne, keď dosiaľ obe mužstvá uspeli v Starej Ľubovni, Trenčín navyše doma zdolal Myjavu.

Prečítajte si tiež: Košičania vo Zvolene nepripustili prekvapenie (+ FOTO) Čítajte

V prvom dejstve síce Zvolenčania držali krok s trenčianskymi mladíkmi, no tí potom potiahli dvakrát štvorbodovú šnúru aj vďaka chybám hráčov MVK. Bodový rozdiel napriek zlepšenej hre MVK narastal, domáci dominovali na smeči i podaní, a poľahky doviedli set k víťazstvu, keď dovolili MVK uhrať iba 13 bodov.

Zlepšený výkon Zvolenčanov priniesol pestrý volejbal s dlhými výmenami. Za stavu 17:17 sa hráči MVK chytili aj zásluhou nahrávky Vaška a útokov Klimenta. Vytvorili si tak vedenie o 4 lopty a s prehľadom vyrovnali na 1:1 na sety.

Tretie dejstvo sa začalo pre Zvolenčanov dobre. V úvode viedli, spresnili hru, vychádzali im herné varianty, darilo sa bodovať, hlavne Michalcovi a Kučerovi. Hostia tak vrátili domácim mladíkom 13 bodovú prehru z prvého setu.

Trenčania však bojovali a vo štvrtom sete i vďaka bodom Kyjenicu a Hrtusa odskočili o 7 bodov, Zvolenčania doťahovali, no za stavu 23:20 domáci aj zásluhou kvalitného podania vyrovnali na 2:2.

Rozhodovalo sa až v tajbrejku. V zápase vykryštalizovaná zostava MVK predviedla presne to, čo sa v tajbrejku očakáva. Pestrú hru na sieti, dôraz i technické zakončenia a hlavne obetavosť a presné kvalitné prihrávky. Darilo sa Vrtielkovi i Šimkovi, výborne hralo libero Hraňo. MVK si vytvorili až 6 bodový náskok. Zvolenčania ho ukontrolovali a pripísali vydreté víťazstvo 3:2.

Peter Kalný, tréner Trenčína: „Zvolen dnes s výnimkou prvého setu predviedol konštantnejší výkon. My sme mali veľké výkyvy - tak, ako to na nás doľahlo v treťom sete, tak aj v tajbrejku. Od stavu 2:8 sa tajbrejk nevyhráva. Vyrovnanejšie družstvo vyhralo.“

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Pre nás dnes veľmi cenné víťazstvo z mentálneho hľadiska. Posledné obdobie nie je u nás veľmi ideálne z hľadiska zranení a chorôb. Vedeli sme, že to nebude ľahké, a to sa aj potvrdilo. Myslím, že rozhodol servis, prihrávka a vlastné chyby.“