Plavci Swim Warriors úspešní, Hana Vasilová získala 6 medailí

Štyria zvolenskí plutvoví plavci úspešne reprezentovali zvolenský klub Swim Warriors.

Zľava - Mináčová, Sopková, Hraško, VasilováZľava - Mináčová, Sopková, Hraško, Vasilová (Zdroj: Swim Warriors Zvolen)

Počas poslednej októbrovej soboty výprava plutvových plavcov z plaveckého klubu Swim warriors smerovala na bratislavské Pasienky, kde sa konal 46. ročník Memoriálu Petra Ladiča, ktorý v roku 1972 ako 21-ročný vysokoškolák tragicky zahynul pri potápačskej akcii.

Prečítajte si tiež: Majsterka sveta Hrašková: Ešte je veľká časť práce predo mnou. Dúfam, že je to len začiatok Čítajte

Na memoriáli sa zúčastnilo spolu 135 pretekárov rôznych vekových kategórií z 9 klubov z celého Slovenska, ktorí zviedli v 50-metrovom bazéne súboje v 11 disciplínach. Plavecký klub Swim warriors reprezentovali Jakub Hraško vo vekovej kategórii D (12 – 13-roč-ní), Victoria Mináčová, Ľubomíra Sopková a Hana Vasilová, všetky vo vekovej kategórii C ( 14 – 15-ročné).

Svoje skúsenosti z juniorskej reprezentácie Slovenskej republiky v plutvovom plávaní zúročila Hana Vasilová, ktorá celkovo získala 6 medailí. Na krátkych tratiach 50 m RP (plávanie s monoplutvou pod vodou) a 50 m PP (plávanie s monoplutvou) obsadila v svojej kategórii druhé miesto. V disciplíne 100 m BF (plávanie s klasickými plutvami) zvíťazila medzi rovesníčkami a medzi ženami celkovo obsadila 2. miesto. Na trati 100 m RP si doplávala po zlato v kategórii a zároveň medzi ženami skočila na 3. mieste.

Úspešnú medailovú zbierku doplnila Ľubomíra Sopková, ktorá si v disciplíne 100 m BF medzi rovesníčkami vyplávala striebornú medailu a na vytrvalostnej trati 400 m PP si vo svojej vekovej kategórii doplávala po bronzovú medailu.

Bez cenného kovu domov neodchádzala ani Victoria Mináčová, ktorá medzi dievčatami „céčkarkami“ získala v disciplíne 200 m PP bronz.

Jakub Hraško sa ako jediný chlapec vo výprave nenechal zahanbiť staršími dievčatami, keď získal striebornú medailu za 50 m PP a bronzovú medailu za 100 m PP.

Úspešný deň zvolenskí plavci zavŕšili ako tím, keď zvíťazili v kategórii C v zmiešanej štafete na 4 x 100 m PP.