Detva potvrdila výhru nad majstrom, uspela aj v Trenčíne

Zverenci trénera Tureka zvíťazili v druhom ťažkom zápase po sebe.

(Zdroj: SITA)

HK Dukla Trenčín - HC 07 Detva 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 12. Ölvecký (Bartovič, Holenda), 58. Ölvecký (Bartovič, Hecl) – 7. P.Valent (M.Surový), 26. Ščurko (Puliš), 35. Murček (Hraško, Puliš), 56. Gašpar (Šimon, V.Fekiač), vylúčení: 4:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Babic – M. Orolín, Sipos, 2673 divákov.

Trenčín: Valent – Rýgl, Luža, Bohunický, Holenda, Kovář, Frühauf, Niko – Radivojevič, Sojčík, O.Mikula – Bartovič, Ölvecký, M.Hecl – T.Varga, Bližňák, Sádecký – D.Hudec, J.Švec, Pardavý ml. – Špankovič

Detva: Petrík – Gachulinec, Mart.Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F.Fekiač, Hedera – Puliš, Murček, Ščurko – Gašpar, V.Fekiač, Mart.Ďaloga – Z.Král, Mat.Chovan, Tibenský – M.Surový, P.Valent, Giľak

Prečítajte si tiež: Detvania si svoj náskok ustrážili, zdolali úradajúceho majstra

Úvod stretnutia patril domácim hokejistom. Hecl v prečíslení proti Petríkovi neuspel, a tak gól padol na opačnej strane klziska. Na začiatku 7. minúty chybu v zadných radoch Trenčína využila Detva. Surový prihral Valentovi, pred ktorým bola už iba prázdna bránka – 0:1. Vyrovnať mohol o dve minúty po prihrávke Radivojeviča Sojčík, ale Petrík puk pokryl. V 12. minúte vystihol rozohrávku hostí Holenda. Bartovičov pokus vyrazil gólman iba pred seba, kde bol pohotový Ölvecký, ktorý z dorážky vyrovnal. V závere úvodnej dvadsaťminútovky mohli ísť Trenčania do vedenia. Sojčík ani Hecl v presilovej hre úspešní neboli.

Hostia sa do vedenia dostali aj po druhý raz, dokonca v oslabení. Po nepresnej prihrávke sa puku zmocnil Puliš, našiel nakorčuľovaného Ščurka, ktorý prehodil ležiaceho Valenta. V polovici zápasu stratil puk Rýgl. Giľak si nakorčuľoval na prihrávku. Tvrdú strelu Valent pokryl. V priebehu pol minúty šiel na trestnú lavicu Rýgl a Bartovič. Hostia presilovú hru o dvoch hráčov využili už po 13 sekundách, keď puk do siete dopravil Murček – 1:3. Zaskočená Dukla sa snažila ešte do prestávky niečo s výsledkom urobiť, ale jej výkon bol až príliš kŕčovitý.

V úvodných desiatich minútach poslednej tretiny mali Trenčania výhodu troch presilových hier. Vážnejšiu šancu si pre nepresnosti v prihrávkach však nedokázali vypracovať. V 56. minúte domácim nádejam na lepší výsledok urobil definitívny koniec Gašpar, ktorý dorazil do bránky strelu Šimona. V 58. minúte predviedol šikovnú prácu rúk Ölvecký, no už len kozmeticky upravil výsledok na konečných 2:4.

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: „Detva dnes podala veľmi dobrý výkon. Súper bol nepríjemný a nevedeli sme sa poriadne presadiť. My sme začali dobre, vytvorili sme si šance, no prišiel prvý inkasovaný gól a na naše hokejky sadla panika. Vyrovnali sme, no po chybe v presilovke sme inkasovali hlúpy gól. Hráčov sme upozorňovali na brejkové situácie. Hostia boli v tomto veľmi nebezpeční. Z našej strany to nebol optimálny výkon. Musíme sa skonsolidovať ako tím a začať podávať lepšie výkony.“

Josef Turek, tréner Detvy: „Predviedli sme výborný tímový výkon podporený výborným Petríkom v bráne. Dali sme gól z presilovky piatich proti trom, ustáli sme veľa oslabení, čo považujem za dôležitú vec. Dobre sme korčuľovali a hráči si zaslúžia pochvalu za víťazstvo a snahu.“

1. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?