Zvolen naďalej valcuje súperov, v derby nedal šancu Detve

Zverenci trénera Podkonického uspeli už deviaty raz v rade a kraľujú lige.

Gólová radosť HKM Zvolen.Gólová radosť HKM Zvolen. (Zdroj: TASR)

HC 07 Detva - HKM Zvolen 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 35. Murček, 55. Matúš Chovan (Valent, Tibenský) - 6. Lušňák (Vandas, Špirko), 10. Vandas (M. Halama), 25. Michal Chovan (Handlovský, Vandane), 34. Kytnár (Michal Chovan, Zuzin), 55. Handlovský (Vandas). Rozhodovali: Stano, Jonák - Šefčík, Kacej, vylúčení: 6:7, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1058 divákov

HC 07 Detva: Petrík – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, P. Hraško, F. Fekiač, Sládok, Hedera, Šimon – Puliš, Matúš Chovan, Jakuceňa – Král, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga – M. Surový, P. Valent, Tibenský

SkryťVypnúť reklamu

HKM Zvolen: Tomek – Vandane, Ulrych, Zeleňák, D. Ružička, Drgoň, Pöyhönen, Dubina – Handlovský, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Halama, Lušňák – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Halama, S. Petráš, Andrisík

Prečítajte si tiež: Zvolen opäť zdolal Liptákov, rozhodla o tom druhá tretina Čítajte

Hostia od úvodu potvrdzovali úlohu favorita. Detviansky brankár Roman Petrík sa zapotil hneď v prvej minúte, keď zlikvidoval dve nebezpečné strely Zvolenčanov. Otvoriť skóre sa pokúšal strelou spomedzi kruhov Handlovský, ale odrazený puk skončil až v hľadisku. Ďalšiu nebezpečnú príležitosť mal hosťujúci Vandane, ktorý sa prekľučkoval až pred Petríka, ale ten ho zblízka vychytal. V 5. minúte hrali hostia presilovú hru po vylúčení Gachulinca. V nej sa k odrazenému puku od Vandasa dostal Lušňák a strelil úvodný gól. Príležitosť na vyrovnanie mali domáci po vylúčení Zuzina v 7. minúte. Nedokázali si ale vytvoriť súvislejší tlak a presilovka sa skončila bez zakončenia. Hneď po návrate Zuzina si z pravej strany nakorčuľoval Vandas a rutinérsky vymietol ľavý horný roh Petríkovej bránky. V druhej polovici tretiny nevyužili domáci ani jednu z troch presilových hier, z toho dokonca jednu o dvoch hráčov a do šatní tak odchádzali spokojnejší hostia.

V druhej tretine mali hneď v úvode obrovskú príležitosť na zníženie skóre domáci, ale Puliš ani Kráľ nedokázali Tomeka prekonať. V 23. minúte mal ďalšiu dobrú príležitosť Tibenský, ktorý sa vo vlastnom oslabení dostal v samostatnom nájazde pred Tomeka, dokázal ho obhodiť, ale puk skákajúci po modrej čiare v bráne neskončil. V 25. minúte výborne našiel Handlovský medzi kruhmi Chovana a ten strelou bez prípravy zvýšil už na 3:0. Hneď po skončení presilovky sa zoči-voči Tomekovi ocitol Ďaloga, ale jeho strela po prihrávke Fekiača skončila zblokovaná na hornej sieti. Ďaloga mal aj ďalšiu veľkú príležitosť v 30. minúte, keď tentoraz z ľavej stany prehodil puk ponad brankára Tomeka, puk sa kotúľal po bránkovej čiare a poradila si s ním až zvolenské obrana. V 31. minúte dostali Zvolenčania príležitosť ďalšej presilovej hry. V nej Tomek zneškodnil strelu Martina Chovana, čo bola zároveň jediná príležitosť, ktorú si Detvania v presilovke vypracovali. V 34. minúte prekvapil všetkých a najmä brankára Petríka Milan Kytnár, ktorý len nahodil puk z pravého rohu klziska smerom na Petríka, ten mu prepadol za chrbát a skončil za bránkovou čiarou, čo potvrdil až videorozhodca. Tribúny rozjasal na konci 35. minúty Michal Murček, ktorý sa najlepšie zorientoval v preplnenom bránkovisku a dotlačil puk za Tomekov chrbát. Na konci 38. minúty mohol ďalší gól pridať Surový, ale jeho strela tesne minula Tomekovu bránku. Vzápätí nevyužil ďalšiu obrovskú príležitosť Ščurko po prihrávke Puliša a do šatne sa odchádzalo za stavu 4:1 v prospech Zvolena.

Prečítajte si tiež: Sedemgólový debakel Detvy v Košiciach (+ FOTO) Čítajte

Do poslednej tretiny lepšie vstúpili Zvolenčania. V 41. minúte ohrozil tvrdou strelou od modrej čiary domáceho brankára Ulrych, ale gól z toho nebol. Hneď na to bol vylúčený kapitán Detvy Sládok a tak si Zvolenčania zahrali presilovú hru. V 45. minúte sa v samostatnom nájazde ocitol Šišovský, ale brankára Petríka neprekonal. V 46. minúte bol vylúčený Zvolenčan Chovan a domáci hrali ďalšiu presilovú hru. Počas nej si vytvorili veľa príležitosti na zníženie skóre, ale gól z toho nepadol. V 55. minúte Matúš Chovan prekvapil brankára Tomeka a znížil na 2:4. Domáca radosť trvala len 36 sekúnd, keď pridal ďalší zvolenský gól Handlovský a uzavrel tak skóre stretnutia na konečných 2:5.

Josef Turek, tréner Detvy: „Podali sme solídny výkon, narazili sme na najlepší tím ligy, rozhodla skúsenosť a premieňanie šancí. Vytvárali sme si tiež príležitosti, ale vychytal nás gólman hostí. Dostali sme lacné góly, prvý vlastný, druhý si brankár zrazil. Chcel by som hráčov pochváliť za tvrdú drinu. Zvolen bol dnes lepší a zaslúžene vyhral.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že sme dnes podali veľmi dobrý výkon, hlavne v hre 5 na 5, kde sme si vytvorili veľa šancí. Mali sme veľký tlak, jedinú šancu, čo sme dávali Detve, boli hlavne oslabenia. V prvej tretine sme ich mali štyri, ale sme ich dobre ubránili aj vďaka brankárovi Tomekovi, ktorý nás podržal. V hre 5 na 5 sme boli lepší a zaslúžene sme vyhrali. Chcem sa poďakovať chalanom za výborný výkon.“