Výhra posunula HKM na prvé miesto v tabuľke, zaskvel sa dvojgólový Holovič

V dohrávke druhého kola Tipsport ligy Zvolen doma zdolal Liptákov.

(Zdroj: SITA)

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Góly: 17. P. Zuzin (Michal Chovan), 30. Holovič (Šišovský, Lušňák), 30. Kytnár (Michal Chovan), 42. Holovič (Zeleňák, Lušnák), 55. Kytnár (Michal Chovan, Drgoň), 59. Špirko (Vandas, Handlovský) – 27. Piatka (Richard Huna), 35. L. Žiak (Kriška), 47. J. Sukeľ (Korim) Rozhodovali: Kalina, T. Orolin – Šoltés, Bogdaň, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1260 divákov

Zvolen: Skapski – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Charnaok – Vandas, Handlovský, Špirko - Lušňák, Holovič, Šišovský – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Roman, S. Petráš, Andrisík

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - Nádašdi, Mezovský, Matej Bača, P. Horváth, Kuráli, Fereta, J. Nemec, Korim - M. Kriška, Richard Huna, Róbert Huna - Števuliak, Piatka, L. Žiak – Heikkilä, Uhrík, Vybíral – J. Sukeľ, Oško, Uram

Prečítajte si tiež: Góly začali padať až v záverečnej tretine, Zvolen uspel v Nitre po predĺžení

Dohrávku druhého kola, v ktorej si oba tímy vymenili domáce prostredie, začali lepšie Liptáci. Už v prvej minúte mohli ísť do vedenia, ale Piatka vysoký puk nedostal do bránky. Zvolen mal šancu paradoxne v oslabení. Po prihrávke Zuzina od zadného mantinelu zakončoval Petráš, Kislicyn bol na mieste. Nepokoril ho potom ani z dvoch metrov voľný Charnaok, na opačnej strane pohrozili pred Skapskim Žiak s Piatkom, chýbal im iba kúsok šťastia. Diváci videli gól v sedemnástej minúte. Po perfektnej prihrávke Chovana poslal puk z uhla do odkrytej bránky Peter Zuzin – 1:0.

Aj začiatok stredného dejstva mali lepší hostia. V tutovke sa ocitol Róbert Huna, z troch metrov strieľa do vinkla, ale tentoraz úradovala dobrá lapačka gólmana HKM. Zvolenčania mali prevahu, no nepretavili ju do gólu. Naopak inkasovali z ojedinelej akcie súpera, po strele Richarda Hunu sa puk dostal pred Piatku a ten ho poslal do odkrytej svätyne Skapskiho – 1:1. Domáci si v polovici zápasu vytvorili tlak a dali hneď dva góly. Najprv sa presadil z medzikružia bez prípravy Holovič a o 26 sekúnd neskôr po dobrej práci a prihrávke Chovana zvyšoval na 3:1 pri ľavej žrdi pohotový Kytnár. Mikulášania zbrane nezložili a trošku aj náhodným gólom znížili. Žiak najprv netrafil puk, čím zmiatol brankára a následne ho už dokázal zamiesť medzi žrde – 3:2. Do prestávky mohlo meniť skóre Petráš, ocitol sa zoči – voči Kislicynovi, ale neprekonal ho.

V tretej tretine hokejisti spod Pustého hradu najprv ustáli oslabenie a následne sa presadili. Poodrážaný puk sa dostal k Holovičovi a ten ho bekhendom poslal medzi žrde – 4:2. Zaujal aj pekný prienik zvolenského útočníka Šišovského z ľavej strany pred bránku, no bez úspešnej koncovky. 'Bryndziari' mali prevahu, ale Liptáci opäť z ničoho nič udreli. Spoza kruhu vystrelil Korim a po teči Jakuba Sukeľa bolo 4:3. Tento zásah hostí poriadne nabudil a mali i ďalšie šance. Piatka z medzikružia mieril tesne vedľa a Richard Huna triafal do žŕdky. V 55. minúte hrali domáci presilovku a využili ju. Po strele Michala Chovana sa ujal teč Kytnára, ktorý zvýšil na 5:3. Mikuláš v závere ešte odvolal brankára, na čo doplatil. Špirkov bekhend od modrej medzi opustené žrde znamenal konečný výsledok 6:3. Zvolen vyhral piaty zápas v rade a dostal sa na čelo tabuľky.

Hlasy po zápase

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Som rád, že sme zvládli tento zápas, vedeli sme, že to bude ťažké. Mikuláš má húževnaté mužstvo, čo sa aj potvrdilo. V druhej tretine sme si vytvorili tlak, ale nedali sme góly. Mali sme viesť 4:1, no bolo 3:2. Potom sme začali hrať komplikovane a súper sa zrazu dostal k hre. Mali sme to hrať jednoduchšie, rýchlo cez stredné pásmo. Inkasovali sme zbytočné góly. Napokon sme to však zvládli, chcem hráčom poďakovať za dnešný výkon.“

Anton Tomko, tréner L. Mikuláša: „Je to krutý výsledok pre nás vzhľadom na priebeh hry. Chceli sme hrať lepšie pred bránkou, čo sa nepodarilo. Domáci nám strelili hlavne góly spred bránky a to rozhodlo. Doťahovali sme sa, niektoré veľmi dobré možnosti však neskončili v bránke. Rozhodlo oslabenie v tretej tretine, kedy sme dostali gól na 5:3. Niektorí mladí hráči si zobrali na seba viac než unesú. Zvolen má kvalitu v útoku a to v tomto stretnutí potvrdil.“

Marcel Holovič, autor dvoch gólov Zvolena: „Bol to náročný zápas na psychiku. Urobili sme v ňom chybu, že sme sa miestami prispôsobili štýlu súpera, čo nás takmer stálo víťazstvo, ale našťastie sme to zvládli. Ja som dal prvé góly v sezóne v lige, za čo som veľmi rád, lebo som na to dlho čakal. Dúfam, že pridám aj ďalšie a hlavne aby sme ako tím vyhrávali.“

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  3. Nestíhate nakupovať darčeky?
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  5. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  6. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  7. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  5. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  6. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  7. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na vianočné darčeky!

Národné lesnícke centrum má špičkovú techniku, chýbať začali pracovníci

Majú dostatok financií aj objednávok, narážajú však na nedostatok pracovníkov.

Nemcová ôsma, medzi krasokorčuliarov zavítal Mikuláš

Košická Crow Arena hostila 112 účastníkov z 20 klubov Slovenska a jeden z Chorvátska. Nechýbala ani pretekárka z ŠKK Zvolen.

MVK Zvolen proti Prešovu totálne vybuchol

V prvom vzájomnom zápase Prešov vyhral bez straty setu a aj teraz pod Pustým hradom boli favoritom.