Výhra posunula HKM na prvé miesto v tabuľke, zaskvel sa dvojgólový Holovič

V dohrávke druhého kola Tipsport ligy Zvolen doma zdolal Liptákov.

(Zdroj: SITA)

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Góly: 17. P. Zuzin (Michal Chovan), 30. Holovič (Šišovský, Lušňák), 30. Kytnár (Michal Chovan), 42. Holovič (Zeleňák, Lušnák), 55. Kytnár (Michal Chovan, Drgoň), 59. Špirko (Vandas, Handlovský) – 27. Piatka (Richard Huna), 35. L. Žiak (Kriška), 47. J. Sukeľ (Korim) Rozhodovali: Kalina, T. Orolin – Šoltés, Bogdaň, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1260 divákov

Zvolen: Skapski – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Charnaok – Vandas, Handlovský, Špirko - Lušňák, Holovič, Šišovský – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Roman, S. Petráš, Andrisík

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - Nádašdi, Mezovský, Matej Bača, P. Horváth, Kuráli, Fereta, J. Nemec, Korim - M. Kriška, Richard Huna, Róbert Huna - Števuliak, Piatka, L. Žiak – Heikkilä, Uhrík, Vybíral – J. Sukeľ, Oško, Uram

Prečítajte si tiež: Góly začali padať až v záverečnej tretine, Zvolen uspel v Nitre po predĺžení Čítajte

Dohrávku druhého kola, v ktorej si oba tímy vymenili domáce prostredie, začali lepšie Liptáci. Už v prvej minúte mohli ísť do vedenia, ale Piatka vysoký puk nedostal do bránky. Zvolen mal šancu paradoxne v oslabení. Po prihrávke Zuzina od zadného mantinelu zakončoval Petráš, Kislicyn bol na mieste. Nepokoril ho potom ani z dvoch metrov voľný Charnaok, na opačnej strane pohrozili pred Skapskim Žiak s Piatkom, chýbal im iba kúsok šťastia. Diváci videli gól v sedemnástej minúte. Po perfektnej prihrávke Chovana poslal puk z uhla do odkrytej bránky Peter Zuzin – 1:0.

Aj začiatok stredného dejstva mali lepší hostia. V tutovke sa ocitol Róbert Huna, z troch metrov strieľa do vinkla, ale tentoraz úradovala dobrá lapačka gólmana HKM. Zvolenčania mali prevahu, no nepretavili ju do gólu. Naopak inkasovali z ojedinelej akcie súpera, po strele Richarda Hunu sa puk dostal pred Piatku a ten ho poslal do odkrytej svätyne Skapskiho – 1:1. Domáci si v polovici zápasu vytvorili tlak a dali hneď dva góly. Najprv sa presadil z medzikružia bez prípravy Holovič a o 26 sekúnd neskôr po dobrej práci a prihrávke Chovana zvyšoval na 3:1 pri ľavej žrdi pohotový Kytnár. Mikulášania zbrane nezložili a trošku aj náhodným gólom znížili. Žiak najprv netrafil puk, čím zmiatol brankára a následne ho už dokázal zamiesť medzi žrde – 3:2. Do prestávky mohlo meniť skóre Petráš, ocitol sa zoči – voči Kislicynovi, ale neprekonal ho.

V tretej tretine hokejisti spod Pustého hradu najprv ustáli oslabenie a následne sa presadili. Poodrážaný puk sa dostal k Holovičovi a ten ho bekhendom poslal medzi žrde – 4:2. Zaujal aj pekný prienik zvolenského útočníka Šišovského z ľavej strany pred bránku, no bez úspešnej koncovky. 'Bryndziari' mali prevahu, ale Liptáci opäť z ničoho nič udreli. Spoza kruhu vystrelil Korim a po teči Jakuba Sukeľa bolo 4:3. Tento zásah hostí poriadne nabudil a mali i ďalšie šance. Piatka z medzikružia mieril tesne vedľa a Richard Huna triafal do žŕdky. V 55. minúte hrali domáci presilovku a využili ju. Po strele Michala Chovana sa ujal teč Kytnára, ktorý zvýšil na 5:3. Mikuláš v závere ešte odvolal brankára, na čo doplatil. Špirkov bekhend od modrej medzi opustené žrde znamenal konečný výsledok 6:3. Zvolen vyhral piaty zápas v rade a dostal sa na čelo tabuľky.

Hlasy po zápase

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Som rád, že sme zvládli tento zápas, vedeli sme, že to bude ťažké. Mikuláš má húževnaté mužstvo, čo sa aj potvrdilo. V druhej tretine sme si vytvorili tlak, ale nedali sme góly. Mali sme viesť 4:1, no bolo 3:2. Potom sme začali hrať komplikovane a súper sa zrazu dostal k hre. Mali sme to hrať jednoduchšie, rýchlo cez stredné pásmo. Inkasovali sme zbytočné góly. Napokon sme to však zvládli, chcem hráčom poďakovať za dnešný výkon.“

Anton Tomko, tréner L. Mikuláša: „Je to krutý výsledok pre nás vzhľadom na priebeh hry. Chceli sme hrať lepšie pred bránkou, čo sa nepodarilo. Domáci nám strelili hlavne góly spred bránky a to rozhodlo. Doťahovali sme sa, niektoré veľmi dobré možnosti však neskončili v bránke. Rozhodlo oslabenie v tretej tretine, kedy sme dostali gól na 5:3. Niektorí mladí hráči si zobrali na seba viac než unesú. Zvolen má kvalitu v útoku a to v tomto stretnutí potvrdil.“

Marcel Holovič, autor dvoch gólov Zvolena: „Bol to náročný zápas na psychiku. Urobili sme v ňom chybu, že sme sa miestami prispôsobili štýlu súpera, čo nás takmer stálo víťazstvo, ale našťastie sme to zvládli. Ja som dal prvé góly v sezóne v lige, za čo som veľmi rád, lebo som na to dlho čakal. Dúfam, že pridám aj ďalšie a hlavne aby sme ako tím vyhrávali.“