Góly začali padať až v záverečnej tretine, Zvolen uspel v Nitre po predĺžení

Zvolen uspel pod Zoborom, v predĺžení rozhodol o dvoch bodoch pre HKM Vandane.

Hokejisti HKM Zvolen.(Zdroj: SITA)

HK Nitra – HKM Zvolen 2:3 pp (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)

Góly: 46. Scheidl (Buček, Richard), 50. Slovák - 45. Šišovský (Zuzin, Chovan), 53. Kytnár (Drgoň), 61. Vandane (Vandas). Rozhodovali: Jonák, Lokšík – Tvrdoň, Synek, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2247 divákov

Nitra: Foltán - Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Sloboda, Pupák - Lantoši, Slovák, Blackwater - B. Rapáč, Bortňák, Hrušík - Buček, Richard, Scheidl - Fominych, Šiška, Pätoprstý – Mychan

Zvolen: Skapski - Vandane, Ulrych, Zeleňák, Ružička, Drgoň, M. Roman, Černook - Vandas, Špirko, P. Halama - Lušňák, M. Halama, Šišovský - M. Chovan, Kytnár, P. Zuzin - Andrisík, Holovič, S. Petráš

Prečítajte si tiež: Pamätný zápas pre bratov Halamovcov. Premiérovo spolu medzi seniormi a Patrikov prvý gól

Pod Zoborom sa od úvodu hralo vo svižnom tempe, ale obom tímom chýbalo v kombináciách viac presnosti. Na oboch stranách tak dominovala pozorná hra v obrane. Jedinou svetlou výnimkou prvého dejstva bol samostatný únik Slováka, ktorý sa šikovne zbavil obrancu na modrej čiare. Svoj blafák ale neposlal ponad betón dobre zasahujúceho brankára Skapskiho.

Prvú väčšiu príležitosť prostrednej časti hry mal v 27. minúte počas presilovky Richard, ktorého prihrávkou ponúkol Buček, ale Skapski bol pozorný. Zvolenského brankára v 32. minúte zachránila ľavá žŕdka po Morrisonovej strele švihom. V 36. minúte podržal domácich brankár Foltán, ktorý vychytal Vandasa. O minútu neskôr zatlačili domáci a prvá nitrianska formácia spálila niekoľko dobrých príležitostí.

Na prvý gól stretnutia sa čakalo až do 45. minúty. V presilovej hre najskôr výborne zachránil pásmo pre hostí Šišovský, ktorý následne dokázal usmerniť strielanú prihrávku za Foltána. Už o 49 sekúnd bolo vyrovnané. Situáciu pred zvolenskou bránou dosledoval Scheidl a prekonal bezmocného brankára hostí. Spolu s gólmi prišlo aj herné zlepšenie oboch mužstiev a Nitra aréna videla hokej zo strany na stranu. V 50. minúte spravili veľkú chybu pri rozohrávke Zvolenčania a rutinérsky využil Slovák – 2:1. Dobrú individuálnu prácu odviedol v 53. minúte hosťujúci Chovan a z následnej dorážky pretlačil puk za bránkovú čiaru Kytnár. V 57. minúte našiel spoza brány Blackwater hokejku Bučeka, ale Skapski vytiahol skvelý „semafor“. O víťazovi zápasu sa nerozhodlo po riadnom hracom čase.

Na začiatku predĺženia Nitrania prepadli a do úniku sa dostal Vandane, ktorý prekonal Foltána bekhendovým blafákom. Zvolen si tak vezie z Nitry dva body, Nitre zostal jeden.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Pre divákov to bol určite atraktívny duel. Sme smutní, že bod navyše získali hostia. Chýbala nám produktivita. Z tých pozícií, z ktorých sme pálili, dáme za normálnych okolností 5 gólov, to sa ale nestalo. Výkonu dnes chýbala ľahkosť.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že prvá tretina bola vyrovnaná. V druhej tretine nás Nitra dostala pod tlak, robili sme zbytočné fauly. Hokej sme začali hrať až v tretej tretine, kde sme dali gól z presilovky. Potom, sme si dali dva vlastné góly, ale myslím si, že to bol vyrovnaný zápas. Chcem poďakovať chalanom za dobrý výkon.“

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  3. Nestíhate nakupovať darčeky?
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  5. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  6. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  7. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  5. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  6. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  7. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na vianočné darčeky!

Nemcová ôsma, medzi krasokorčuliarov zavítal Mikuláš

Košická Crow Arena hostila 112 účastníkov z 20 klubov Slovenska a jeden z Chorvátska. Nechýbala ani pretekárka z ŠKK Zvolen.

MVK Zvolen proti Prešovu totálne vybuchol

V prvom vzájomnom zápase Prešov vyhral bez straty setu a aj teraz pod Pustým hradom boli favoritom.