Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Povinné víťazstvo HKM, hetrikom sa blysol Handlovský

V predohrávke siedmeho tipsportligového kola si HKM Zvolen poradil so slovenskými mladíkmi.

Lukáš Handlovský si pripísal prvý hetrik v drese Zvolena.Lukáš Handlovský si pripísal prvý hetrik v drese Zvolena. (Zdroj: fb HKM Zvolen)

HKM Zvolen - HK Orange 20 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Góly: 17. Handlovský, 31. Špirko (Handlovský, Vandane), 37. Handlovský (Vandane), 44. Pöyhönen (Chovan, Obdržálek), 48. Handlovský, 58. Halama (Zuzin, Lušňák) – 50. Fafrák (Kollár). Rozhodovali: Adamec, Novák - M. Kollár, Rojík, vylúčení: 8:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 682 divákov.

Zvolen: Tomek – Drgoň, Roman, Vandane, Pöyhönen, Zeleňák, Ulrych, Andrisík, Černook – Obdržálek, Kytnár, Chovan – Vandas, Špirko, Handlovský – Lušňák, Halama, Zuzin – Šišovský, Holovič, Petráš

HK Orange 20: Sklenár – Štefanka, Golian, Brincko, Švec, Maňák, Boldižár, Kupec, Nahálka – Fafrák, A. Kollár, Giertl – Džugan, Köver, Urbánek – Svitana, Havrila, Zahradník – Lunter, Čenka, Juščák

Prečítajte si tiež: HKM Zvolen odsúdil udalosti v Miškovci, ospravedlnili sa aj hráči Čítajte

V bránke Zvolena nastúpil prvýkrát v sezóne od začiatku Tomáš Tomek, ktorý v úvodnej tretine neinkasoval ani v jednom z dvoch oslabení. Favorizovaní domáci hokejisti využili hneď svoju prvú početnú výhodu a Handlovský v 17. minúte po úspešnej dorážke otvoril skóre. V poslednej minúte prvej tretiny ešte mali veľké šance Obdržálek a Špirko, ale brankára Sklenára neprekonali.

Na začiatku druhého dejstva nevyužili mladíci takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov a neskôr za to pykali. V polovici zápasu totiž Zvolenčania využili aj svoju druhú početnú výhodu, keď Špirko po krížnej prihrávke Handlovského zvýšil v 31. minúte na 2:0. Aj tretí presný zásah dali domáci pri početnej výhode a Handlovský svojim druhým gólom v zápase upravil v 37. minúte na 3:0. Hostia sa v záverečných sekundách ešte postarali o závar pred bránkou Zvolena, ale Tomek si udržal čisté konto.

Zvolenu vyšiel nástup do tretej tretiny a v 43. minúte fínsky obranca Pöyhönen zvýšil už na 4:0. O štyri minúty neskôr potrestal hrúbku hostí Handlovský a zavŕšil hetrik - 5:0. Hosťujúci hokejisti napokon predsa skórovali, keď Kollár v oslabení ideálne našiel Fafráka a ten zoči-voči Tomekovi nezváhal a upravil na 1:5. Skóre zápasu uzavrel v 58. minúte Halama a spečatil zaslužený triumf favorita 6:1.

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Záver kopcovej sezóny bol na okruhu. Marcel Beník potvrdil titul majstra SR

Na záverečných pretekoch sezóny sa z nášho regiónu predstavili len bratia Beníkovci.

Traja jazdci MTB Racing Teamu po úspešnom víkende na Slovakia Ringu

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.