Fanúšikovia videli 9 gólov: Detva uspela na žilinskom ľade

Pod Dubňom videli diváci gólovú prestrelku so šťastnejším koncom pre Detvu.

Detvianski hokejisti uspeli pod Dubňom(Zdroj: TASR)

MsHK DOXXbet Žilina – HC 07 Detva 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)

Góly: 3. Beránek (J. Ručkay), 26. Rudolf Huna (Jenčík, Surovka), 37. Beránek (J. Ručkay, Bárta), 57. Bagin (Jenčík, Rudolf Huna) – 23. Milý (Tibenský), 26. Kuklev (Gašpar, Ščurko), 30. Kuklev (Martin Chovan, Ščurko), 46. Puliš (Gašpar), 56. Tibenský (F. Fekiač, Milý). Rozhodovali: Stano, D. Konc st. – M. Orolin, Tvrdoň, vylúčení: 6:10,. navyše: Kuklev (Detva) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 475 divákov

Žilina: Mikoláš – Bagin, Kučný, Pastor, Žilin, Matejka, Jankovič, Piegl, Mendrej – Jenčík, Surovka, Rudolf Huna – Balej, Húževka, Hvila - Beránek, J. Ručkay, Barta - Síkela, Ondruš, Fedosejev

Detva: Petrík – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Matej Chovan, D. Jendroľ, D. Gachulinec – Puliš, Gašpar, Ščurko – Žilka, Magogin, M. Ďaloga - Milý, V. Fekiač, Tibenský - M. Surový, Valent, Ľupták

Prečítajte si tiež: Vstup do novej sezóny Zvolenu nevyšiel, v Košiciach inkasoval 5 gólov

Domáci začali lepšie a po 132 sekundách hry a predchádzajúcej trme - vrme prestrelil Petríka z pravého kruhu Beránek. Žilina mala navrch, bola aktívnejšia, ale pred ďalšími gólmi uchránil hostí brankár Petrík. V záverečnej päťminútovke sa museli hostia brániť takmer minútu a pol iba v trojici, ale prežili to a tesne pred koncom tretiny Kuklev takmer vyrovnal, ale Mikoláš si udržal čisté konto.

Detve sa podarilo vyrovnať v úvode druhej časti, keď Milý nahodil spomedzi kruhov puk na bránu, a ten skončil v sieti prekvapeného Mikoláša. Hostia sa potom ubránili presilovke a vzápätí šli do vedenia, keď krížnu prihrávku zasunul v 26. min. do siete pri pravej žrdi Kuklev. Odpoveď domácich prišla ihneď po buly, keď rýchlu akciu zakončil presne Huna. Zápas dostal náboj, diváci sa mali na čo pozerať a v 29. min. podržal domácich pri šanci Milého Mikoláš. Detva sa chvíľu nato dostala k presilovke a po minúte ju využil strelou švihom z ľavého kruhu nepokrytý Kuklev. Detva dostala krídla, domácim sa prestala hra dariť, ale v 36. min. sa dostali k presilovke a po prihrávke Ručkaya vyrovnal spred brány Beránek. Záver tretiny dohrávali domáci v oslabení, ale stav sa nezmenil.

Detva nevyužila ani zvyšok presilovky v úvode tretej tretiny a potom sa sama musela brániť početnej výhode vlkov. To sa jej aj podarilo a v 46. min. šla po tretí raz do vedenia. Puliš po vysunutí od Gašpara v nájazde síce Mikoláša neprekonal, ale puk získal pod kontrolu a po obkorčuľovaní brány ho poslal do siete. Vlci v snahe vyrovnať pridali na dôraze aj aktivite, ale nevedeli si vypracovať šance na gól. Navyše sa potom viac vylučovalo ako hralo a rozkúskovaný duel vyhovoval skôr hosťom. V 56. min. prišla piata rana od hostí, keď Bagin prišiel na modrej puk a Tibenský pomedzi betóny Mikoláša upravil na 3:5. Domáci však mali ešte výhodu presilovky a Bagin ju využil na kontaktný gól. Domáci v závere búšili do hostí, necelú minútu pred koncom odvolali aj gólmana, ale spálili aj nemožné, a tak prehrali s Detvou 4:5.

1. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  2. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  3. Ako dobre poznáte tieto svetové ikonické značky?
  4. Superbaktéria zatvorila časť nemocnice, lieky na ňu nie sú
  5. Tip na výlet: Romantický zámoček a červené víno v Maďarsku
  6. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
  7. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  8. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  9. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  10. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  1. Tip na výlet: Romantický zámoček a červené víno v Maďarsku
  2. Superbaktéria zatvorila časť nemocnice, lieky na ňu nie sú
  4. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  5. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?

Riaditelia zo škôl sa pretekajú, kto získa najviac hlasov

Riaditelia škôl pozor! Viete o tom, že môžete veľmi ľahko a jednoducho získať pre svoju školu výpočtovú techniku v hodnote viac ako 7 000 €?

Na Pustom hrade pri Zvolene našli prvú rímsku mincu

Vo Zvolene sa už predtým našla minca z obdobia rímskej republiky.

Kino vynovili s prispením Audiovizuálneho fondu

Projekt zahŕňal predovšetkým kompletnú výmenu 182 sedačiek kina.

Monitory dychu už budú na každej detskej postieľke

Monitor síce nezabráni respiračným problémom, upozorní však na možnú komplikáciu.

MVK prehral v Komárne. Tréner Vaško: Absolútne sme sa nepriblížili k tomu, čo dokážeme

Volejbalisti MVK Zvolen cestovali za súperom do Komárna, v prvom zápase na domácej palubovke so Spartakom nezískali ani set, domáci tak boli jasným favoritom.