Piatok, 5. jún, 2020 | Meniny má LauraKrížovkyKrížovky

Jankov Vŕšok: Čiliak najrýchlejší medzi historikmi, darilo sa aj Beníkovcom a Matuškovi

Motoristický šport je vo Zvolene a jeho okolí populárny. Na Jankovom Vŕšku sa predstavilo až sedem jazdcov z nášho regiónu.

Miro Čiliak na Jankovom Vŕšku.Miro Čiliak na Jankovom Vŕšku. (Zdroj: Jozef Pisch)

JANKOV VŔŠOK. Výborný úspech dosiahol skúsený Zvolenčan Miro Čiliak, jediný Historik v Slovak National Hill Climb Teame. Čiliak na svojom monoposte Metalex MTX 1-06 dosiahol v sobotu na absolútne víťazstvo medzi slovenskými historikmi a v skupine HK3.

Prečítajte si tiež: Čiliak absolvoval najdlhšiu európsku trať úspešne, vyhral svoju kategóriu Čítajte

V nedeľu Mirovi Čiliakovi patrila v rámci slovenských majstrovstiev historických vozidiel v absolútnom poradí štvrtá priečka, v skupine HK3 tretia a rovnako na treťom mieste dojazdil aj v kategórii 5 v rámci nedeľného FIA CEZ Historik.

Beníkovci

Tomáš Beník na Lancii Beta Coupé v sobotu vyhral kategóriu HK2. V nedeľu však spravil hodiny v druhej ostrej jazde a tak sa musel uspokojiť s druhým miestom. V seriáli Zóny strednej Európy mu patrila tretia priečka.

Na kopce sa vrátil už aj Marcel Beník na BMW 320i. V rámci slovenského seriálu skončil v kategórii HK1 tretí počas oboch dní. K týmto výsledkom pridal aj jedno tretie miesto v Zóne strednej Európy, ktorá sa na Jankovom Vŕšku jazdila v nedeľu.

Martin Matuška

Na Jankovom Vŕšku nechýbal ani Martin Matuška so svojim monopostom F1.26. Počas oboch dní skončil Zvolenčan na druhom mieste vo formulovej triede. Svoju kategóriu vyhral počas oboch súťažných dní.

„Jankov Vŕšok patrí medzi moje najobľúbenejšie preteky. Tento rok sme si na ňom vyskúšali v sobotu aj extrémne horúčavy, ktoré preverili kondíciu, nakoľko sme museli mať, tak ako na každých pretekoch, oblečené kombinézy a nehorľavé prádlo, ktoré sú sami o sebe dosť teplé. V takomto tropickom počasí v nich bolo na nevydržanie,“ zhodnotil Matuška prvý súťažný deň a pokračoval: „Nedeľná búrka zas zamočila a znečistila trať tak veľmi, že musela byť technická prestávka kvôli čisteniu trate.“

Prečítajte si tiež: Na bedmintonový kemp zavítala aj Martina Repiská. O jej autogram bol veľký záujem Čítajte

V tábore zvolenského jazdca vládne spokojnosť. „Som spokojný, formula poslúchala, jazdil som v pohode. Jazdil som sekundu za mojim najlepším časom z vlaňajška, ale keďže sme mali založenú dlhšiu prevodovku, rátal som s tým, že tieto preteky nemusia byť úplne ideálne,“ doplnil Matuška. Veľkou novinkou z jeho tábora je, že preteky na Jankovom Vŕšku boli predposledné v tomto monoposte. „V uplynulých dňoch som kúpil nové vozidlo, na ktorom budem jazdiť v sezóne 2019. Oficiálne ho predstavím v septembri,“dodal.

Ostatní jazdci

Na Jankovom Vŕšku sa predstavili v seriáli majstrovstiev Slovenska aj ďalší jazdci z nášho regiónu. Zvolenčan Július Roziak na Škode Felícii počas druhého súťažného dňa vyhral v triede E1-1400.

V tej istej kategórii štartoval aj Michael Brucháč z Detvy na Honde Civic. Počas prvého dňa skončil na druhom mieste, v nedeľu bol tretí.

V kategórii NP2 sa predstavil na Jankovom Vŕšku so svojou Ladou 2107 aj Tomáš Mačinec zo Stožku. Mačinec skončil vo svojej kategórii tretí. V nedeľu mal súčet oboch ostrých jázd pomalší, ale skončil druhý.