Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Záverečné kolá: Z našich tímov bodovali len Pliešovce a Kováčová

Futbalové trávniky v regióne sa v sezóne 2017/2018 otvorili pre fanúšikov posledný raz. Tu sú výsledky zápasov od tretej po piatu ligu.

Dobrá Niva (v zelenom) nestačila na Priechod - ilustračné.(Zdroj: Milan Černák)

III. liga

Detva – Žarnovica 1:2 (0:1)

Góly: 45. Čeprnja – 54 a 72. Vrana. . ŽK: 1-0. Rozhodoval: Gregorec, 200 divákov.

Detva: Trifunovič – Sekereš, M. Melich, Krstich, Michálik, Janjuz, Rapčan, Plečaš, Tužinský, Šulek (48. J. Melich – 83. Nemeth), Čeprnja (64. Dianiška)

Prečítajte si tiež: Ďalšie víťazstvo nádejí MFK Zvolen

Na ihrisku beznádejne poslednej Detvy sa predstavila Žarnovica. Úvod zápasu bol vyrovnaný, k prvému zakončeniu sa dostala Detva, ale zblízka netrafili bránu hostí. V 11. minúte výborne zasiahol gólman Straka pri rýchlom protiútoku domácich. V 17. minúte sa k slovu dostala aj Žarnovica, hlavičku Širáňa domáca obrana odvrátila na roh. Hostia mali viacero ďalších príležitostí, ale gólu sa ešte nedočkali. V 31. minúte netrafila Detva z dobrej pozíciu bránu hostí. O pár minút neskôr po štandardnej situácii zakončoval domáci hráč efektne nožničkami, ale jeho pokus skončil mimo brány Žarnovice. Z protiútoku Štefanka hlavičkoval do tyče detvianskej svätyne. V 41. minúte mala Detva ďalšiu dobrú príležitosť, vyznamenal sa Straka v bráne Žarnovice. V 45. minúte sa predsa len domáci presadili, skóroval Čeprnja. Po zmene strán hostia zlepšili hru, boli lepším tímom. V 54. minúte sa hlavičkou presadil Vrana – 1:1. Žarnovica mala ďalšie zaujímavé príležitosti, ktoré pochytal brankár Detvy, alebo sa za ním triasla konštrukcia jeho brány. Vytúžený a zaslúžený gól hostí prišiel až v 72. minúte, po výbornej prihrávke Nepšinského skóroval Vrana – 1:2. Hostia mali ďalšiu šancu v 75. minúte, ale prihrávku Nepšinského nedokázal pretaviť na gól Štefanka. Domácim sa už do konca duelu nepodarilo skórovať, a tak si Žarnovica pripísala záverečné tri body.

Ostatné výsledky 28. kola: Martin – Kalinovo 0:1, L. Hrádok – L. Štiavnica 1:0, Námestovo – Lučenec 4:0, Rim. Sobota – Fiľakovo 1:2, Čadca – Or. Veselé 1:2, Teplička n/V – B. Bystrica 0:3, N. Baňa – Krásno 2:0

Pliešovce – Sl. Ďarmoty 1:1 (1:1)

Gól: 29. Vilhan – 27. Berec (11 m), ŽK: 2-2, Rozhodoval: Kuteľ, 100 divákov.

Pliešovce: Gnida – Roziak (85. Beňo), Kouřil, Vilhan, Malatinec, Černický, Sýkora, Bobor, Záturecký (75. Polaček), Turan (65. Gondáš), Jamnický

Pliešovce sa chceli so sezónou pred domácim publikom rozlúčiť víťazstvom. Zápas bol z oboch strán kvalitný, spĺňal prísne kritériá štvrtej ligy. S. Ďarmoty majú svoju kvalitu, čo ukázali aj na ihrisku Tatrana. Domáci si vytvorili niekoľko šancí, hostia hrozili z brejkov. V 27. minúte šli do vedenia hostia, pokutový kop premenil Berec – 0:1.

Odomknite si článok - prihláste sa alebo si predplaťte Sme.sk
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C5DQ4 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti predplatného Sme.sk:
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C5DQ4 na číslo 8787, alebo kliknite na tlačidlo s textom SMS a odošlite predvyplnenú SMS. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).