Štvrtoligisti získali len bod, Kováčová v predstihu piatoligovým majstrom

Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od tretej ligy až po piatu.

Dobrá Niva remizovala s L. Vieskou.Dobrá Niva remizovala s L. Vieskou. (Zdroj: Milan Černák)

III. liga

Krásno n/K – Detva 6:2 (4:0)

Góly: 2., 20. Macura, 4. Gábor, 33. Koleno, 76. Ševčík, 89. Greguš – 67. Dianiška, 78. Čeprnja. ŽK: 0–2. Rozhodoval: Rojček, 350 divákov.

Detva: Trifunovič – Šulek, J. Melich, Dianiška, Michálik, Rapčan, Plečaš, Tužinský, M. Melich, Čeprnja, Janjuz (74. Urban)

Prečítajte si tiež: Hriňová si vysokou výhrou zabezpečila záchranu, Kováčová si poradila s Krupinou Čítajte

Slušnú divácku návštevu domáci potešili hneď v úvode zápasu, veď za štyri minúty strelili dva rýchle góly, ktoré rozhodli o osude celého stretnutia. Do polčasu pridalo krásno ešte ďalšie dva presné zásahy. Po zmene strán znižoval v 67. minúte na 4:1 Dianiška. Žiadna dráma sa však nekonala. V 76. minúte pridal Sevčík piaty gól. Pravda, Detva o chvíľu na to znížila zásluhou Čeprnju, ale posledné slovo mali domáci, v predposlednej minúte sa presadil Greguš.

SkryťVypnúť reklamu

Ostatné výsledky 27. kola: Žarnovica – R. Sobota 1:5, Lučenec – N. Baňa 2:0, Or. Veselé – Martin 4:2, Fiľakovo – Čadca 1:0, L. Hrádok – Námestovo 1:1, Kalinovo – Teplička 3:2, B. Bystrica – L. Štiavnica 4:2

Šalková – Pliešovce 2:2 (0:1)

Gól: 52. Vernársky, 70. Vučković – 4. Záturecký, 60. Malatinec, ŽK: 1-0, Rozhodoval: Jančo, 100 divákov.

Šalková: Ursíny – Štubniak, Mesík, Dobrík, Palovič, Mikulec, Chovanec, Dobrík (26. Vernársky), Debnár, Libič, Vučković

Pliešovce: Gnida – Roziak, Kouřil, Vilhan, Malatinec (81. Polaček), Mazúch, Sýkora, Bobor, Záturecký (50. Černický), Hraško, Jamnický

Hostia začali zápas najlepším možným spôsobom a po krídelnej akcii sa rýchlo presadil Záturecký. Domáci sa dlho nevedeli zorientovať na vlastnom ihrisku a bol to aj boj s počasím. Dlhšie sa hral iba medzišestnástkový futbal bez vážnejších šancí. Zaujímavý moment nastal, keď do poľa prišiel Vernársky, hrajúci tréner na bankárskom poste, ktorý si vyskúšal ofenzívne ťaženie. Svoje skúsenosti zúročil aj na tejto pozícii a presadil sa pri vyrovnávajúcom góle. Eufória ale netrvala dlho a Pliešovce po bojovnom výkone vyrovnali zásluhou Malatinca. Hostia hrali dobre a mohli ísť do vedenia aj o dva góly, presadil sa však na strane Šalkovej Vučković. Hoci sa obidva tímy pokúšali o 3 body aj v závere, napokon odišli domov s remízou.

Hriňová – Rakytovce 0:1 (0:1)

Gól: 20. Matis. ŽK: 1 – 2. ČK: 0 – 1. Rozhodoval: Filkus, 200 divákov.

Hriňová: Kružliak – Nosáľ, Hanes (77. Jablonský), Paprčka, Moravčík, Miklian, Ľupták (69. Hronček), Pohorelec, Purdek, Mičuda, Vreštiak

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5DDU na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5DDU na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.