V Krupine predviedlo svoje umenie 48 jazdcov: Nebola núdza o zaujímavé súboje

Dátum 8. máj v Krupine už tradične patrí priaznivcom štyroch kolies.

(Zdroj: Hobby Auto-Moto Klub Krupina)

KRUPINA. Hobby Auto-Moto Klub Krupina v spolupráci s mestom Krupina pripravili 3. ročník motoristickej Hobby Race Day Krupina 2018.

Prečítajte si tiež: Možno posledná Matuškova sezóna v starom monoposte. Cieľom je prekonanie osobákov Čítajte

Príjemné slnečné počasie, rýchla no zároveň technická trať neďaleko centra mesta pripomínajúca mestský okruh, a bohato obsadená štartová listina boli prísľubom, že o zaujímavé a napínavé súboje na desatiny sekúnd rozhodne nebude núdza. Na štartovej čiare sa zišlo spolu 48 súťažiacich, ktorí medzi sebou bojovali o najlepší čas v jednotlivých kategóriách, do ktorých boli rozdelení podľa obsahu motora.

Súboje v kategóriách

V kategórii A1 do 1400 ccm si najrýchlejší čas pripísal Kristián Bášti jazdiaci na vozidle Suzuki Swift. Druhá priečka patrila Adriánovi Skarbovi na Honde Civic, a tretie miesto v triede obsadil Jaromír Polák, taktiež na Honde Civic.

V kategórii A2 do 1600 ccm zvádzali súboj o prvenstvo dvaja autokrosoví jazdci, z ktorých tým úspešnejším bol Martin Veróny so svojou Škodou 100. Druhé miesto patrilo Martinovi Tokárovi na Škode Felícii. Na stupňoch víťazov ich doplnil Ján Ľupták jazdiaci na Honde Civic.

Kategóriu A3 do 2000 ccm ovládol Juraj Debnár a jeho Renault Clio, druhá priečka patrila Jánovi Kocmanovi na vozidle Volkswagen Golf. Tretí najlepší čas si pripísal Peter Výboch taktiež na Volkswagene Golf.

V kategórii A4 nad 2000 ccm, v ktorej medzi sebou súperili tie najvýkonnejšie vozidlá, zvíťazil Peter Vahančík na Seate Leon Cupra. Druhé miesto patrilo Marošovi Zlievskému na rovnakom vozidle, a tretiu priečku obsadil Stanislav Lihocký na Audi A3.

V kategórii žien obhájila svoje minuloročné víťazstvo Bianka Kiškováčová na Suzuki Swift. Na druhom mieste skončila Katarína Dlhopolcová jazdiaca na Peugeote 106. Broznový stupienok si vyjazdila Katarína Eperjessyová na BMW 320i.

Prečítajte si tiež: Dedinku preslávila výroba košov, posledný žijúci košikár má 92 rokov Čítajte

V kategórii juniorov si vyjazdil prvenstvo Martin Veróny ml. na Škode 100, čím potvrdil staré známe porekadlo, že jablko nepadá ďaleko od stromu. Druhá priečka patrila Dominike Gondášovej jazdiacej na Nissane Micra. Tretí skončil Viktor Plózer, ktorý so svojim BMW fantasticky zabával divákov.

Absolútnym víťazom, ktorý si odniesol aj pohár primátora mesta, sa stal Juraj Debnár. Na druhej priečke sa umiestnil Ján Kocman, keď všetkým jednoznačne ukázal, že ani po krátkej pauze nestratil nič zo svojho jazdeckého umenia. Tretiu priečku absolútneho poradia obsadil Martin Veróny.

Motoristický šport Krupinčanov baví

Počet prítomných jazdcov a divákov jasne ukázal, že motoristický šport v meste Krupina rozhodne nestráca na popularite, ale práve naopak. Vďaka skalným fanúšikom stále patrí medzi najnavštevovanejšie športové podujatia v meste. Jazdecké umenie, ktoré mnohí súťažiaci predvádzali potešilo oko nejedného priaznivca motorizmu, čo dávalo prítomné publikum najavo hlasným povzbudzovaním. Spestrením pre divákov bola tombola, vďaka ktorej malo pár šťastlivcov možnosť posadiť sa v rámci podujatia na sedačku spolujazdca súťažného auta, a zažiť tak motoršport skutočne na vlastnej koži.

„Veríme, že si naše podujatie zachová priazeň jazdcov, divákov a pochopenie širokej verejnosti aj v nasledujúcich ročníkoch,“ povedal organizátor Martin Paľov z Hobby Auto-Moto Klub Krupina a pokračoval: „Na záver nám už ostáva len vysloviť veľké poďakovanie mestu Krupina na čele s primátorom Radoslavom Vazanom a všetkým partnerom, ktorí naše podujatie podporili.“