Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Populárny beh Šrégom nočným Zvolenom prilákal 430 pretekárov

Vo Zvolene sa v stredu večer konalo bežecké podujatie Šrégom nočným Zvolenom.

Slávnostné oceňovanie najlepších bežcov.Slávnostné oceňovanie najlepších bežcov. (Zdroj: TU Zvolen)

ZVOLEN. V poradí už 4. ročník organizovali študenti Technickej univerzity vo Zvolene spolu s Mestom Zvolen. Hromadného štartu sa o 20. hodine zúčastnilo 430 bežcov, prevažne amatérskych, čím sa toto podujatie radí k najväčším na strednom Slovensku. Počasie všetkým behuchtivým športovcom vyšlo na jednotku. Najrýchlejší pretekári prekonali sedem kilometrov dlhú trať v časoch mierne cez 20 minút.

Prečítajte si tiež: Zomrel známy psychológ a úspešný atletický tréner Miroslav Brada Čítajte

Bežalo sa v rámci širšieho centra mesta po uzatvorených miestnych komunikáciách a parkoch. Počas celého večera vládla vo Zvolene veľmi príjemná atmosféra. Bežci si pochvaľovali organizáciu ako aj zvolenú trať.

„Zo všetkých behov, na ktorých som bola, tento beh je pre mňa zatiaľ top, lebo atmosféra bola najlepšia,“ zhodnotila Katarína Chromeková z Kokavy nad Rimavicou.

Nočného behu sa zúčastnil sa aj víťaz Bostonského a Newyorského maratónu Ján Hazucha zo Zvolena.

„Bol som spokojný, bežalo sa mi dobre. Je to vydarená akcia, tak ako aj po minulé roky. Stále počas nej panuje nadšenie. Prekvapuje ma, aký veľký je o ňu záujem, aké množstvo mladých ľudí sa behu venuje. Celkovo badať vo Zvolene príliv bežcov,“ skonštatoval Ján Hazucha.

Najrýchlejším bežcom spomedzi verejnosti bol Peter Kováč s časom 22:37, druhý skončil Peter Wahlandt (22:39), na tretej pozícii skončil Peter Ursíny (23:04). Medzi ženami dominovala Jana Martinská (26:29). Na druhom mieste s výraznejšou stratou na víťazku dobehla Jana Dlhopolcová (29:20), tretia skončila Iveta Furáková (29:28).

Prečítajte si tiež: Zvolenčanka Haššová na čele Slovenského pohára Čítajte

Celkovým víťazom medzi študentmi sa stal Matej Schieber s časom 22:52, na druhom mieste dobehol Peter Ďurica (22:57), tretí skončil Ján Sopko z Krupiny (23:29). Medzi ženami bola najrýchlejšia Nikola Berčíková s časom 29:50), druhé miesto patrilo Kataríne Kubovej (30:51), tretie Nikole Sibylovej (31:01).

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku