Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Prvý súboj volejbalistom MVK nevyšiel, tréner: Spravíme všetko pre to, aby sme sériu vrátili domov

Zvolenčania odštartovali sériu o konečné siedme miesto veľmi zle. Zápas proti Trenčínu im vôbec nevyšiel.

Trenčiansky dvojblok vproti MVK Zvolen.(Zdroj: Miloš Masarik)

MVK Zvolen – COP Trenčín 1:3 (23, -22, -20, -18)

Zápas trval 106 minút. Rozhodovali: Andrejčák a Kohút. Divákov: 100. Najlepší hráč zápasu (MVP): Lukáš Kyjanica (Trenčín), Najviac bodujúci hráč MVK: Kamenský 12 bodov. Stav série: 0:1.

Zvolen: Michalec 6, Kamenský 12, Bambura 1, Orolín 10, Podstupka 4, Kučera 10, libero Hraňo (Herich 11, Bartík 8, Vaško 0, Kováčik 0). Tréner: M. Vaško.

Trenčín: Kyjanica 15, Goč 6, Kozák 12, Fejt 5, Marinič 16, Ondruš 15, libero Kurej (Bjelko 1). Tréner: P. Kalný.

V prvom sete sa podarilo Zvolenčanom vyrovnať až na 7:7, no potom sa hralo ako na hojdačke a mužstvá striedavo viedli o 2 až 3 body. Za stavu 23:23 bodoval smečom Herich a setbal premenil blokom Podstupka.

Prečítajte si tiež: Heroický výkon Zvolena na výhru nestačil. O všetkom rozhodol sporný moment (VIDEO)

Do druhého dejstva nastúpili lepšie domáci, Trenčania sa postupne doťahovali, hlavne zásluhou výborného servisu a keď za stavu 20:20 bodovali po Ondrušových smečoch ukončil set blokom Kyjanica.

Tretí set bol do polovice vyrovnaný, potom hostia ušli o tri body a boli úspešnejší hlavne na bloku. Striedajúci Bartík síce bodoval, no Zvolenčanom sa nedarilo podanie, nakoniec Kyjanica premenil prvý setbal.

V štvrtom dejstve domáci hnaní publikom začali dobre, od stavu 10:10 odskočili hostia o štyri body a hlavne Mariničovou zásluhou, ktorý dominoval na smeči i na bloku a tretí mečbal premenil diagonálnym smečom Ondruš.

Slovo trénera

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes sme hrali veľmi zle. Nevedeli sme sa dostať do hry prispením dobrého podania Trenčína. Veľmi zle sme útočili z okrajov siete. Spravíme všetko pre to, aby sme sériu vrátili domov.“

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

V Miškovci sa bili zvolenskí chuligáni, musela zasahovať polícia

Toto na hokejové štadióny rozhodne nepatrí. Po tomto incidente žiada vedenie maďarského klubu svojich fanúšikov, aby necestovali na zápas do Detvy.

Pohodlné víťazstvo HKM v Miškovci. Skapski si udržal prvé čisté konto v našej lige

HKM Zvolen uspel u maďarského nováčika bez väčších problémov.

Detva doma nebodovala, Liptáci vyhrali o gól

Detva znižovala v záverečnej tretine z presilovky, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo.