Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Prvý súboj volejbalistom MVK nevyšiel, tréner: Spravíme všetko pre to, aby sme sériu vrátili domov

Zvolenčania odštartovali sériu o konečné siedme miesto veľmi zle. Zápas proti Trenčínu im vôbec nevyšiel.

Trenčiansky dvojblok vproti MVK Zvolen.Trenčiansky dvojblok vproti MVK Zvolen.(Zdroj: Miloš Masarik)

MVK Zvolen – COP Trenčín 1:3 (23, -22, -20, -18)

Zápas trval 106 minút. Rozhodovali: Andrejčák a Kohút. Divákov: 100. Najlepší hráč zápasu (MVP): Lukáš Kyjanica (Trenčín), Najviac bodujúci hráč MVK: Kamenský 12 bodov. Stav série: 0:1.

Zvolen: Michalec 6, Kamenský 12, Bambura 1, Orolín 10, Podstupka 4, Kučera 10, libero Hraňo (Herich 11, Bartík 8, Vaško 0, Kováčik 0). Tréner: M. Vaško.

Trenčín: Kyjanica 15, Goč 6, Kozák 12, Fejt 5, Marinič 16, Ondruš 15, libero Kurej (Bjelko 1). Tréner: P. Kalný.

V prvom sete sa podarilo Zvolenčanom vyrovnať až na 7:7, no potom sa hralo ako na hojdačke a mužstvá striedavo viedli o 2 až 3 body. Za stavu 23:23 bodoval smečom Herich a setbal premenil blokom Podstupka.

Prečítajte si tiež: Heroický výkon Zvolena na výhru nestačil. O všetkom rozhodol sporný moment (VIDEO) Čítajte

Do druhého dejstva nastúpili lepšie domáci, Trenčania sa postupne doťahovali, hlavne zásluhou výborného servisu a keď za stavu 20:20 bodovali po Ondrušových smečoch ukončil set blokom Kyjanica.

Tretí set bol do polovice vyrovnaný, potom hostia ušli o tri body a boli úspešnejší hlavne na bloku. Striedajúci Bartík síce bodoval, no Zvolenčanom sa nedarilo podanie, nakoniec Kyjanica premenil prvý setbal.

V štvrtom dejstve domáci hnaní publikom začali dobre, od stavu 10:10 odskočili hostia o štyri body a hlavne Mariničovou zásluhou, ktorý dominoval na smeči i na bloku a tretí mečbal premenil diagonálnym smečom Ondruš.

Slovo trénera

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes sme hrali veľmi zle. Nevedeli sme sa dostať do hry prispením dobrého podania Trenčína. Veľmi zle sme útočili z okrajov siete. Spravíme všetko pre to, aby sme sériu vrátili domov.“

1. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  3. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo