Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Prvý súboj volejbalistom MVK nevyšiel, tréner: Spravíme všetko pre to, aby sme sériu vrátili domov

Zvolenčania odštartovali sériu o konečné siedme miesto veľmi zle. Zápas proti Trenčínu im vôbec nevyšiel.

Trenčiansky dvojblok vproti MVK Zvolen.(Zdroj: Miloš Masarik)

MVK Zvolen – COP Trenčín 1:3 (23, -22, -20, -18)

Zápas trval 106 minút. Rozhodovali: Andrejčák a Kohút. Divákov: 100. Najlepší hráč zápasu (MVP): Lukáš Kyjanica (Trenčín), Najviac bodujúci hráč MVK: Kamenský 12 bodov. Stav série: 0:1.

Zvolen: Michalec 6, Kamenský 12, Bambura 1, Orolín 10, Podstupka 4, Kučera 10, libero Hraňo (Herich 11, Bartík 8, Vaško 0, Kováčik 0). Tréner: M. Vaško.

Trenčín: Kyjanica 15, Goč 6, Kozák 12, Fejt 5, Marinič 16, Ondruš 15, libero Kurej (Bjelko 1). Tréner: P. Kalný.

V prvom sete sa podarilo Zvolenčanom vyrovnať až na 7:7, no potom sa hralo ako na hojdačke a mužstvá striedavo viedli o 2 až 3 body. Za stavu 23:23 bodoval smečom Herich a setbal premenil blokom Podstupka.

Prečítajte si tiež: Heroický výkon Zvolena na výhru nestačil. O všetkom rozhodol sporný moment (VIDEO)

Do druhého dejstva nastúpili lepšie domáci, Trenčania sa postupne doťahovali, hlavne zásluhou výborného servisu a keď za stavu 20:20 bodovali po Ondrušových smečoch ukončil set blokom Kyjanica.

Tretí set bol do polovice vyrovnaný, potom hostia ušli o tri body a boli úspešnejší hlavne na bloku. Striedajúci Bartík síce bodoval, no Zvolenčanom sa nedarilo podanie, nakoniec Kyjanica premenil prvý setbal.

V štvrtom dejstve domáci hnaní publikom začali dobre, od stavu 10:10 odskočili hostia o štyri body a hlavne Mariničovou zásluhou, ktorý dominoval na smeči i na bloku a tretí mečbal premenil diagonálnym smečom Ondruš.

Slovo trénera

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes sme hrali veľmi zle. Nevedeli sme sa dostať do hry prispením dobrého podania Trenčína. Veľmi zle sme útočili z okrajov siete. Spravíme všetko pre to, aby sme sériu vrátili domov.“

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Vyrába odevy z ľanovej látky doplnené folklórnymi motívmi

Ľudová umelkyňa zo Zvolena sa živí tým, čo ju baví.

Bývalý slovenský reprezentant Ondrej Debnár: Francúzi vyhrali zaslúžene

Aj keď sa majstrovstvá sveta vo futbale skončili pred pár dňami, stále rezonujú medzi fanúšikmi. Ako ich videl Ondrej Debnár?

Dievčatá „nakupovali“ bez platenia

Polícia pátra po viacerých tínedžerkách.

Užíval si v hoteli, nechal v ňom „sekeru“

Polícia pátra po totožnosti muža podozrivého z trestného činu podvodu.

Pohár MFK Zvolen v malom futbale získali Hriňovčania

Počas druhej júlovej soboty sa vo Zvolene uskutočnil na ihrisku s umelou trávou v areáli MFK Zvolen tretí ročník turnaja v malom futbale O putovný pohár MFK Zvolen.