Rozhodla prvá tretina, Detva inkasovala pod Urpínom sedmičku

Ani v druhom derby tohto týždňa detvianski hokejisti neuspeli.

ilustračné(Zdroj: TASR)

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 Detva 7:2 (5:1, 0:1, 2:0)

Góly: 1. Asselin (Brittain, Gélinas), 8. Trecapelli (Hrnka, Surový), 15. Gabor (Češík, Sedlák), 18. Bortňák (Hohmann, Bubela), 19. Hrnka, 45. T. Surový (Brittain), 59. Brittain (Ďatelinka, Hrnka) – 4. Žilka (Piačka, Murček), 38. Ščurko (Martin Chovan). Rozhodovali: J. Konc, Štefik – Kollár, Rojík, vylúčení na 2 min: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, zmeny: 21. Hackett za Nagya (Detva), 2407 divákov.

B. Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Sedlák, Gélinas, Delisle, Trecapelli - Asselin, Faille, Skalický - Hohmann, Bubela, Bortňák - Hrnka, T. Surový, Brittain - Kabáč, Češík, Gabor

Detva: Nagy (21. Hackett) – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Macejko, Vyskoč, Šimon – Belluš, Gašpar, Ščurko – Videlka, Surovka, Sitnikov – Žilka, Murček, Piačka – Róth, M. Surový, Milý

Domácim vyšla ideálne prvá tretina. Hneď v jej úvode sa presadil z presilovky strelou z kruhu Asselin. Hostia síce odpovedali po nedôraznom bránení Mihálika tečom Žilku, avšak vo ôsmej minúte bolo 2:1, keď si obranca Trecapelli dorazil svoju vlastnú strelu pred bránkou súpera. Dve tutovky potom spálili Bystričania Asselin a Bortňák, no mrzieť ich to príliš nemuselo, pretože v 15. minúte trafil puk vo vzduchu Gabor, v osemnástej prestrelil gólmana Nagya z kruhu Bortňák a pred prestávkou zvýšil na 5:1 švihom z pravej strany Hrnka.

Prečítajte si tiež: Detva zdramatizovala zápas až v závere, náskok Popradu bol už vysoký

Do druhej tretiny poslala Detva medzi žrde Hacketta. Ten sprvu veľa práce nemal, strieľali totiž jeho spoluhráči, ale až z druhého sledu, takže Lassila na opačnej strane puky likvidoval. Hráči spod Urpína ožili až v 26. minúte. Peknú akciu bez účinnej koncovky predviedli Hohmann s Bortňákom, nebezpečná bola i dorážka Gabora a zaujímavý prienik obstaral Skalický, no skóre nemenil. 'Barani' nevyužili dve presilovky, najväčšiu šancu mal pred odkrytou bránkou Bubela. Hostia pohrozili Sitnikovom, ten si pekne nakorčuľoval z ľavej strany, ale stroskotal na fínskom brankárovi. Prekonal ho až v 38. minúte tvrdou strelou z kruhu Ščurko. Znížil tak na 5:2.

V tretej tretine sa žiadna dráma nekonala. Bystrickí hokejisti mali viac z hry a po Češíkovej nevyužitej šanci zblízka navýšili vedenie. Na svedomí to mala akcia Brittaina a koncovka kapitána Surového. Ten bez prípravy z troch metrov pokoril Hacketta. V ďalšej časti vyložené šance chýbali, duel sa už iba dohrával. Domáci však v závere predsa len pridali siedmy gól, k odrazenému puku sa dostal Brittain a nemal problém ho poslať do odkrytej bránky.

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Vyrába odevy z ľanovej látky doplnené folklórnymi motívmi

Ľudová umelkyňa zo Zvolena sa živí tým, čo ju baví.

Bývalý slovenský reprezentant Ondrej Debnár: Francúzi vyhrali zaslúžene

Aj keď sa majstrovstvá sveta vo futbale skončili pred pár dňami, stále rezonujú medzi fanúšikmi. Ako ich videl Ondrej Debnár?

Dievčatá „nakupovali“ bez platenia

Polícia pátra po viacerých tínedžerkách.

Užíval si v hoteli, nechal v ňom „sekeru“

Polícia pátra po totožnosti muža podozrivého z trestného činu podvodu.

Pohár MFK Zvolen v malom futbale získali Hriňovčania

Počas druhej júlovej soboty sa vo Zvolene uskutočnil na ihrisku s umelou trávou v areáli MFK Zvolen tretí ročník turnaja v malom futbale O putovný pohár MFK Zvolen.