Rozhodla prvá tretina, Detva inkasovala pod Urpínom sedmičku

Ani v druhom derby tohto týždňa detvianski hokejisti neuspeli.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 Detva 7:2 (5:1, 0:1, 2:0)

Góly: 1. Asselin (Brittain, Gélinas), 8. Trecapelli (Hrnka, Surový), 15. Gabor (Češík, Sedlák), 18. Bortňák (Hohmann, Bubela), 19. Hrnka, 45. T. Surový (Brittain), 59. Brittain (Ďatelinka, Hrnka) – 4. Žilka (Piačka, Murček), 38. Ščurko (Martin Chovan). Rozhodovali: J. Konc, Štefik – Kollár, Rojík, vylúčení na 2 min: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, zmeny: 21. Hackett za Nagya (Detva), 2407 divákov.

B. Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Sedlák, Gélinas, Delisle, Trecapelli - Asselin, Faille, Skalický - Hohmann, Bubela, Bortňák - Hrnka, T. Surový, Brittain - Kabáč, Češík, Gabor

Detva: Nagy (21. Hackett) – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Macejko, Vyskoč, Šimon – Belluš, Gašpar, Ščurko – Videlka, Surovka, Sitnikov – Žilka, Murček, Piačka – Róth, M. Surový, Milý

Domácim vyšla ideálne prvá tretina. Hneď v jej úvode sa presadil z presilovky strelou z kruhu Asselin. Hostia síce odpovedali po nedôraznom bránení Mihálika tečom Žilku, avšak vo ôsmej minúte bolo 2:1, keď si obranca Trecapelli dorazil svoju vlastnú strelu pred bránkou súpera. Dve tutovky potom spálili Bystričania Asselin a Bortňák, no mrzieť ich to príliš nemuselo, pretože v 15. minúte trafil puk vo vzduchu Gabor, v osemnástej prestrelil gólmana Nagya z kruhu Bortňák a pred prestávkou zvýšil na 5:1 švihom z pravej strany Hrnka.

Prečítajte si tiež: Detva zdramatizovala zápas až v závere, náskok Popradu bol už vysoký Čítajte

Do druhej tretiny poslala Detva medzi žrde Hacketta. Ten sprvu veľa práce nemal, strieľali totiž jeho spoluhráči, ale až z druhého sledu, takže Lassila na opačnej strane puky likvidoval. Hráči spod Urpína ožili až v 26. minúte. Peknú akciu bez účinnej koncovky predviedli Hohmann s Bortňákom, nebezpečná bola i dorážka Gabora a zaujímavý prienik obstaral Skalický, no skóre nemenil. 'Barani' nevyužili dve presilovky, najväčšiu šancu mal pred odkrytou bránkou Bubela. Hostia pohrozili Sitnikovom, ten si pekne nakorčuľoval z ľavej strany, ale stroskotal na fínskom brankárovi. Prekonal ho až v 38. minúte tvrdou strelou z kruhu Ščurko. Znížil tak na 5:2.

V tretej tretine sa žiadna dráma nekonala. Bystrickí hokejisti mali viac z hry a po Češíkovej nevyužitej šanci zblízka navýšili vedenie. Na svedomí to mala akcia Brittaina a koncovka kapitána Surového. Ten bez prípravy z troch metrov pokoril Hacketta. V ďalšej časti vyložené šance chýbali, duel sa už iba dohrával. Domáci však v závere predsa len pridali siedmy gól, k odrazenému puku sa dostal Brittain a nemal problém ho poslať do odkrytej bránky.

1. Ako si správne vybrať akumulátorovú techniku?

Mladší aj starší žiaci z AK Danica Zvolen absolvovali dve podujatia

Atléti AK Danica Zvolen absolvovali ďalšie preteky. Najskôr sa predstavili v Brezne, potom v Dubnici nad Váhom.