Utorok, 20. november, 2018 | Meniny má Félix

Detva zdramatizovala zápas až v závere, náskok Popradu bol už vysoký

Už je jasné, že Detva skončí po základnej časti na poslednom mieste. Zápas proti Popradu jej nevyšiel.

(Zdroj: SITA)

HC 07 Orin Detva - HK Poprad 3:6 (1:4, 0:2, 2:0)

Góly: 7. Belluš (Chovan, Surovka), 47. Belluš (Surovka), 47. Videlka (Murček) – 8. Bondra (Paločko, Fabian), 9. Bdžoch (Ježek, Svitana), 11. Svitana, 12. Heizer (Buc, Davydov), 30. Svitana (Abdul), 34. Ježek (Hvila, Česánek). Rozhodovali: Štefik, Lauff - Jobbágy, Rojík, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

HC 07 Detva: Hackett – Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, Gaghulinec – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Jakubík, Surový, Róth

HK Poprad: Corbeil – P. König, D. Brejčák, Davydov, McDowell, Dinda, Fabian, Bdžoch, Česánek – Svitana, M. Nagy, Štrauch – Buc, Heizer, Vartovník – Abdul, Matej Paločko, Bondra – Hvila, Ježek, Koky

Prečítajte si tiež: Zvolen zdolal rivala, hetrik zaznamenal Coffman. HKM preskočil Bystricu v tabuľke (FOTO)

Po vysokej prehre so Zvolenom nastúpila Detva do stretnutia s Popradom zdravo namotivovaná, keď si už v 7. minúte vypracovala možnosť hrať presilovú hru, ktorú aj využila. Belluš dostal dostatok priestoru a z ľavého kruhu postupne prešiel na os klziska, odkiaľ vystrelil a zakončil nechytatelne pod brvno. Popradčania sa však z tohto inkasovania dokázali otriasť a rýchlo odpovedali. O necelú minútu neskôr zatiahol Paločko puk za bránu a peknou prihrávkou našiel Bondru, ktorý vyrovnal skóre stretnutia. O ďalšiu minútu bolo už 1:2 pre Poprad, keď Hackett podcenil ľahké nahodenie od modrej čiary z hokejky Bdžocha a inkasoval. Popradský gólový uragán pokračoval ďalej, o ďalšiu minútu neskôr vystrelil Svitana z diaľky, Hackett mal zakrytý výhľad a po tretíkrát inkasoval. Studená sprcha pre Detvu pokračovala ďalej. V 12. minúte Poprad zatlačil Detvu v jej obrannom pásme a Heizer strelil štvrtý gól svojho mužstva. Po prvej tretine sa tak išlo do kabín za jednoznačného stavu 1:4.

Po veľmi nevydarenej prvej tretine nastúpili domáci do tej druhej v lepšom rozpoložení. V 25. minúte sa do veľkej šance dostal Videlka, ktorý dostal výbornú krížnu prihrávku na pravý kruh, no prázdnu bránu sa mu trafiť nepodarilo. Popradčania na túto šancu odpovedali svojou príležitosťou, z ktorej pramenil presný zásah. Podtatranci sa dlho držali v útočnom pásme a svoj tlak dokázali zužitkovať. Svitana dostal veľa priestoru pred bránou a na dvakrát pretlačil puk za ležiaceho Hacketta. O niekoľko sekúnd neskôr mohli hostia zvýšiť komfortný náskok, keď v prečíslení dvoch proti jednému zakončoval Hvila spoločne s Kokym, no ani jeden z nich nebol v zakončení úspešný. Čo sa nepodarilo im sa však podarilo Ježekovi, ktorý získal odrazený puk a poslal ho za chrbát Hacketta.

V tretej tretine hral Poprad už len z rozumnej defenzívy a nepúšťal sa často do útoku. To sa hosťom vypomstilo, keď v 47. minúte ponechala obrana Popradu veľa priestoru Surovkovi, ktorý našiel voľného Belluša a ten strelil svoj druhý gól v stretnutí. O pár sekúnd neskôr bolo znížené na rozdiel troch gólov, keď Videlka získal puk na pravom kruhu a strelou rozvlnil sieť hosťujúcej brány. Hostí mohla benevolentná hra stáť náskok, pretože o pár sekúnd neskôr sa domáci ocitli v ďalšej obrovskej šanci. Videlka prenikol po pravom krídle a naservíroval puk Ščurkovi, ten však poloprázdnu bránu hostí netrafil. Detvanci mali vzápätí k dispozícii aj presilovú hru o dvoch hráčov, no nepodarilo sa im ju využiť a tak sa stretnutie skončilo výsledkom 3:6.

Josef Turek, tréner Detvy: „My sme začali dobre, dali sme gól a viedli sme. Potom sme dostali tri zlepené góly, podobne ako minulý zápas proti Zvolenu. Prvá tretina nám nevyšla, no som rád, že tie ďalšie dve sme boli v podstate vyrovnaným súperom, akurát sme nepremenili šance. V závere sme ešte zdramatizovali stretnutie, ale už tam bol veľký gólový rozdiel.“

Prečítajte si tiež: Gólový uragán Zvolena, za 18 minút 5 gólov v sieti Detvy

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „My sme v úvode stretnutia dostali rýchly gól, no na ten sme dokázali odpovedať a odskočiť súperovi na tri góly. Mali sme veľmi dobrý pohyb a myslím si, že sme kontrolovali hru. Súperovi sme dali šancu len v tretej tretine, kde sme mali slabšie tri minúty. Chalani si dnes schuti zahrali, zastrielali si. Zápas mal svoj náboj, aj keď v podstate o nič nešlo.“

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  3. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  4. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
  5. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  6. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  7. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  8. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  9. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  10. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  1. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  2. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
  3. Deti z Kľušova už vedia zachraňovať životy
  4. Vyberáme správny názov firmy
  6. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  7. Manažment a svet v pohybe, výzvy, príležitosti a hrozby
  8. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!

Kino vynovili s prispením Audiovizuálneho fondu

Projekt zahŕňal predovšetkým kompletnú výmenu 182 sedačiek kina.

Monitory dychu už budú na každej detskej postieľke

Monitor síce nezabráni respiračným problémom, upozorní však na možnú komplikáciu.

MVK prehral v Komárne. Tréner Vaško: Absolútne sme sa nepriblížili k tomu, čo dokážeme

Volejbalisti MVK Zvolen cestovali za súperom do Komárna, v prvom zápase na domácej palubovke so Spartakom nezískali ani set, domáci tak boli jasným favoritom.

Slováci na domácich MS bronzoví, v all-stars výbere aj Zvolenčania Chovan a Turan

Bratislava hostila svetový šampionát v hokejbale hráčov nad 35 rokov. K cennému kovu pre Slovensko výraznou mierou prispeli aj Zvolenčania.