Sobota, 21. apríl, 2018 | Meniny má Ervín

Päťsetová dráma s Trenčínom: Zvolenčania si zabezpečili účasť v play-off

V súboji Zvolena s Trenčínom sa očakávalo vyrovnané stretnutie. A veruže vyrovnané bolo až do poslednej lopty.

Dráma až do konca. Zvolenčania napokon zdolali COP Trenčín.(Zdroj: Miloš Masarik)

MVK Zvolen - COP Trenčín 3:2 (22, -22, 24, -18, 15)

Zápas trval 129 minút. Rozhodovali: Novotný – Fiľo, diváci: 150. Najlepší hráč zápasu (MVP): Marek Hraňo (MVK). Najviac bodujúci hráč MVK: Kučera 22 bodov.

MVK Zvolen: Michalec 15, Kamenský 15, Vrtielka 15, Orolín 7, Podstupka 3, Kučera 22, liberá Hraňo a Uhrin (Bambura 0). Tréner: M. Vaško.

COP Trenčín: Kyjanica 14, Goč 4, Kozák 22, Jendrejčák 10, Vančo 2, Marinič 17, libero Kurej (Ondruš 9). Tréner: P. Kalný.

Obe mužstvá delilo v tabuľke jedno víťazstvo v prospech domácich a tri body. Zvolenčania s Trenčínom v prvej časti volejbalovej extraligy mužov vonku vyhrali 3:1 a na domácej palubovke prehrali 0:3.

V štatistikách po štyroch kolách druhej časti extraligy volejbalistov v celkovom sumáre oboch skupín o záverečné poradie v porovnaní súperov ZvolenTrenčín zaujali podľa postov hráči toto postavenie. V porovnaní na poste libero Hraňo 6. – Ružbacký 7., smečiar Kučera 4. – Marinič 5., diagonál Kamenský 2. – Vančo 3., blokár Michalec 6. – Jendrejčák 3., nahrávač Vaško 11. – Goč 1. V celej súťaži za MVK je najviac bodujúcim hráčom Kučera (185 bodov), najlepším smečiarom Vrtielka (41%), ktorý je i naj prihrávačom (62%) a u hostí u všetkých troch činností dominuje Kozák (282 bodov, 48%, 36%) a na servise sú najlepší Kučera s 27 esami a Goč s 18 priamymi bodmi.

V prvom sete začali lepšie Trenčania, no MVK úspešnými blokmi a dôrazom pri útokoch postupne vyrovnali a keď im za stavu 13:12 mladíci darovali štyri body po nepresnostiach na servise i v útoku, získali dostatočný odstup a víťazstvo v sete zavŕšil smečom Kučera.

Prečítajte si tiež:Myjava bola jasne lepšia, výhra nad Zvolenom bola zaslúžená

V druhom dejstve síce domáci už viedli o tri body, no od stavu 16:16 nedokázali eliminovať útoky hlavne Kozáka a Kyjanica smečom premenil prvý setbal.

Tretí set priniesol výborný volejbal, dlho sa zdalo, že Trenčania profesorsky vedení Petrom Kalným nepripustia pri štvorbodovom vedení korigovanie stavu, ale Zvolenčania dokázali vždy dotiahnuť a dôrazom v koncovke už doviedli set do víťazného konca.

Štvrté dejstvo bolo vyrovnané do stavu 11:11 a potom zlepšeným výkonom a presnosťou odskočili mladíci až o sedem bodov a vyrovnali na 2:2.

Tajbrejk sa hral v búrlivej atmosfére. Do stavu 15:15 sa striedali súperi vo vedení, hoci neraz viedli oba celky i o tri body. Koncovku však lepšie zvládli Zvolenčania, najprv nezadržateľne smečoval Michalec a mečbal premenil delovým podaním Kučera.

MVK Zvolen tak konečne doma zvíťazil aj v tomto roku. Šieste víťazstvo v prebiehajúcej sezóne znamená aj definitívnu účasť v play-off.

Slovo trénerov

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Sme radi, že sa nám podarilo po dlhej dobe vyhrať pred domácim publikom. Veľmi bojovný zápas na celkom slušnej úrovni. Škoda, že sa nevieme vyhnúť niektorým pasážam, ktoré vedú k zhoršeniu nášho výkonu. Pochvala patrí celému družstvu za vybojované víťazstvo.“

Peter Kalný, tréner Trenčína: „Vyrovnaný zápas dobrej úrovne. V piatom sete sme si nedokázali poradiť s ľahkými loptami a spravili sme viacej chýb a to rozhodlo.“