Detva siahala v Košiciach po bodoch

Detvianski hráči pokračujú v dobrých výkonoch. V Košiciach to ale napokon na body nestačilo.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

HC Košice - HC '07 Orin Detva 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)

Góly: 23. Boltun (Klíma, Pulli), 24. Nagy (Spilar, Dudáš), 39. Boltun (Vrábeľ), 46. Pacan (Spilar, Šedivý) - 31. Belluš (Videlka, Murček), 36. Macejko (Šimon, Videlka), 43. Kuklev (Videlka, Surovka). Rozhodovali: Orolin, Štefik - Gajan, Gavalier, vylúčení: 3:1 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3178 divákov.

HC Košice: Habal - Dudáš, Kessel, Šedivý, Čížek, Koch, Pulli, Michalčin - Spilar, Pacan, Nagy - Kafka, Hovorka, Jenčík - Šoltés, Boltun, Petráš - Klíma, Boltun, Vrábeľ – Novotný

HC 07 Orin Detva: Hackett - Mart. Chovan, Kuklev, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Gachulinec, D. Jendroľ - Gašpar, Surovka, Sitnikov - Belluš, Mat. Chovan, Milý - Ščurko, Murček, Videlka - M. Surový, Tibenský, Žilka

Oba tímy chceli nadviazať na úspešné výsledky z predošlého kola, ale divákom v prvej tretine veľa hokejovej krásy neukázali. V 8. minúte vyzeral nádejne brejk hostí, v ktorom však Gachulinec v nádejnej pozícii minul puk. Gólom sa neskončili ani pokusy Videlku a domáceho Nagya, takže prvá tretina sa skončila 0:0.

Druhá časť však priniesla zaujímavejšie dianie a aj góly. Košičania sa od jej prvých minút pustili do ofenzívy a v 23. minúte boli odmenení, keď Boltun vyťažil z výbornej prihrávky Klímu - 1:0. Uplynulo iba 36 sekúnd a Nagy spomedzi kruhov prekvapil brankára Hacketta - 2:0. Dvojgólový náskok Košičanov až príliš upokojil a tí zvoľnili zo svojho náporu. Hostia vycítili šancu a po viacerých nepremenených príležitostiach znížili po úniku dvoch na jedného, v ktorom skóroval Belluš - 2:1. V 36. minúte mali hostia presilovku, v ktorej viackrát vyšachovali Košičanov až napokon Macejko využil dezorientáciu brankára Habala - 2:2. Domáci však predsa len išli do šatne s tesným náskokom. Vrábeľ si za detvianskou bránkou počkal s načasovaním prihrávky, z ktorej Boltun upravil na 3:2.

Prečítajte si tiež: Posledná Detva sa postarala o malú senzáciu! Vedúci Trenčín zdolala na jeho ľade Čítajte

Ani gól do šatne hostí nepoložil. Videlka si pred Habalovou bránkou počínal rutinérsky a jeho gólovú ponuku pred prázdnou bránkou neodmietol Kuklev - 3:3. Inkasovaný gól nabudil domácich a tí získali náskok späť v 46. minúte. Pacan v nenápadnej akcii prekvapil Hacketta a Košičania viedli 4:3. Hráči Detvy však naďalej pokračovali v snahe o ďalší úspešný výsledok a v tretej časti viackrát zatlačili súpera v obrannom pásme. Blízko vyrovnaniu bol v 57. minúte Matúš Chovan, no v krátkom úniku neprekvapil Habala. Gólový knokaut mohli hosťom zasadiť Hovorka i Jenčík, ale ich pokusy zastavili žŕdky Hackettovej bránky. Hostia napokon nevyrovnali ani počas krátkej hry bez brankára.