Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Posledná Detva sa postarala o malú senzáciu! Vedúci Trenčín zdolala na jeho ľade

Hokejisti spod Poľany predviedli veľmi dobrý výkon, najmä v úvode zápasu trestali vlažný prístup lídra, v závere odolali tlaku domácich a zaslúžene zvíťazili na jeho ľade.

Sitnikovov pokus končí za Valentovým chrbátom.(Zdroj: TASR)

HK Dukla Trenčín - HC 07 Orin Detva 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Góly: 15. Deveaux, 29. Frühauf (Růžička, Varga) - 12. Sitnikov (Gašpar, Murček), 15. Gašpar, 24. Milý (Mat. Chovan), 30. Ščurko, 57. Ščurko (Murček). Rozhodovali: Goga (SR), Kincses (Maď.) - M. Orolin, Nagy (Maď.), vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia 0:1, 2310.

Trenčín: Valent – Bohunický, Starosta, Cebák, Frühauf, Romančík, Holenda, Pač – Varga, Ölvecký, Radivojevič – Sádecký, Růžička, Bezúch – Hecl, Dlouhý, O. Mikula – Deveaux, Pardavý ml., Sojčík

Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Jendroľ, Gachulinec – Gašpar, Surovka, Sitnikov – Milý, Matúš Chovan, Belluš – Videlka, Murček, Ščurko – Tibenský, Surový, Žilka

Obojstranne vlažnejší úvod zápasu nepriniesol šance, až v 10. minúte domáci Varga nastrelil žŕdku. Vedenia sa ako prví ujali hosia, keď v 12. minúte zblízka zavesil nekrytý Sitnikov. Navyše onedlho ich náskok zvýraznil dorážkou Gašpar. Trenčín kontroval ešte v tej istej minúte, do pootvorenej bránky pohotovo skóroval Deveaux.

Prečítajte si tiež: Zvolen strelil úvodný gól, potom však ľad ovládli domáci Košičania

Potom sa hra o niečo viac rozprúdila, domáci sa snažili o vyrovnanie, ale aktívni a zdravo dotieraví hostia v 24. minúte opäť gólovo odskočili. Milý vrátil vyrazený puk do odkrytej siete. Ani tento náskok Detve dlho nevydržal, pretože v 29. minúte Frühauf delovkou zužitkoval presilovku. Už o minútu však nahodený puk spoza trenčianskej bránky prekvapujúco skončil v nej a bolo 2:4. Bojovný súboj už v prostrednej časti ďalšiu zmenu skóre neponúkol, hoci snaha obom tímom nechýbala.

V tretej tretine sa herne nervózni domáci snažili búšiť do súperových hradieb, Detvania sa však umne bránili a napokon si z ľadu papierového favorita odviezli síce nečakané, ale zaslúžené víťazstvo. V 57. minúte ho prikrášlil po nájazde počas oslabenia Ščurko.

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Tie veci, ktoré nám v tomto zápase nefungovali, si musíme rozobrať najmä sami medzi sebou. Tak, ako sme vedeli v predchádzajúcich stretnutiach zvíťaziť, tak sa musíme vedieť postaviť aj k tomu, že dnes bol súper lepší a vyhral zaslúžene."

Ivan Dornič, tréner Detvy: "Na zápas prvého s posledným sme sa zodpovedne pripravovali a pred súperom sme mali rešpekt. Hráči k zápasu pristúpili svedomito, pričom veľa energie im dodalo aj naše posledné víťazstvo nad Žilinou. Hráči splnili všetko, čo sme si povedali a najmä sa vyvarovali zbytočných chýb, po ktorých sme predtým inkasovali góly. Samozrejme, som rád za toto víťazstvo, ale jedna lastovička leto nerobí. Musíme bojovať ďalej a pokúsiť sa o zázrak."

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne

Do Zvolena zavítal olympijský víťaz Matej Tóth, slávnostne otvoril Športovú akadémiu

Olympijského víťaza, majstra sveta a vicemajstra Európy, búrlivo privítali nadšené zvolenské deti.

Špirkov prvý hetrik, veľa vylúčení i detvianska strelecká nemohúcnosť

Ohlasy po zápase Zvolena s Detvou. Ako vnímali derby Rasťo Špirko, Lukáš Handlovský, Rasťo Gašpar i obaja tréneri?