Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Posledná Detva zdolala Žilinu, rozhodla o tom v tretej tretine

Detva sa otriasla zo zdrvujúcej prehry pod urpínom a zaznamenala piatu výhru v sezóne.

(Zdroj: TASR)

HC 07 Detva - MsHK Žilina 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Góly: 42. Gašpar (Surovka, Mar. Chovan), 43. Milý (Mat. Chovan, Sládok), 48. Sitnikov (Surovka, Kuklev), 58. Videlka – 11. Húževka (Kozák, Pospíšil). Rozhodovali: Jonák, Fridrich – Tvrdoň, Rojík, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 300 divákov.

Detva: Hackett – Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Fekiač, Macejko, Šimon, D. Jendroľ, Mat. Chovan – Ščurko, Surovka, Tibenský – Žilka, Gašpar, Milý – Belluš, Murček, Videlka – Piačka, Surový, Sitnikov

Žilina: Tomek – Juraško, Kozák, Poulin, Mazanec, Chaloupka, Roman, Meliško, Mendrej – Pospíšil, Witala, Handlovský – Klimenta, Hruška, Tvrdoň – Rogoň, Húževka, Švihálek – Dolinajec, Konečný, Stupka

Pred dobrou kulisou sa stretnutie v Detve ani poriadne nezačalo a hostia už mohli viesť. Tomáš Klimenta nabral rýchlosť v strednom pásme, následne sa prehnal okolo Milého, no jeho zakončenie skončilo na hornej žŕdke. O pár minút neskôr mala opäť šancu Žilina, no proti zakončeniu Konečného fantasticky zakročil Hackett. O necelé dve minúty sa však už hostia radovali z gólu, keď Húževka tečoval Kozákovu strelu. Domáci mali v prvej tretine ešte dve obrovské šance na vyrovnanie, keď Macejko najprv trafil hornú žŕdku bránky hostí a vzápätí sa domáci dostali do prečíslenia, no Sčurkove zakončenie sa gólom neskončilo.

Prečítajte si tiež:Bystričania si po Zvolene zgustli aj na Detve

V druhej tretine sa zo začiatku hral opatrný hokej, do prvej šance sa dostala dvojica Surový, Surovka, no gólom táto akcia neskončila. O pár minút neskôr predviedol Tomek opäť ďalší vynikajúci zákrok, keď strieľal Videlka. Do kabín sa tak išlo za nezmeneného stavu 0:1.

Do tretej tretiny vstúpili lepšie domáci, keď sa po necelých dvoch minútach z gólu radoval Gašpar, ktorý svojou strelou prekvapil zaskočeného Tomeka. O pár sekúnd neskôr sa už Detva ujala vedenia, keď Sládok napriahol a Milý tečoval jeho strelu. Detvania pokračovali vo fantastickom výkone a Sitnikov sa dočkal svojho prvého gólu v drese Detvy. Tesne pred koncom stretnutia sa strelou do prázdnej bránky presadil Videlka a spečatil stav stretnutia na konečných 4:1.

Ivan Dornič, tréner Detvy: „Po zápase v Bystrici sme si povedali, že na tento výsledok musíme zabudnúť a do stretnutia ísť s čistými hlavami. Od začiatku sa nám to darilo, dve tretiny to bolo vyrovnané stretnutie, ale v tretej moji zverenci prejavili obrovskú túžbu po víťazstve. Bola radosť na nich pozerať. Po treťom strelenom góle z chlapcov opadla taká ťažoba a zápas v pokoji dohrali.“

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Bohužiaľ, naša produktivita je zlá a s tým sa ťažko vyhráva. Myslím si, že sme videli vyrovnané stretnutie. Domáci však v tretej tretine ukázali väčšiu túžbu po víťazstve a zaslúžene vyhrali.“