Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír

Posledná Detva zdolala Žilinu, rozhodla o tom v tretej tretine

Detva sa otriasla zo zdrvujúcej prehry pod urpínom a zaznamenala piatu výhru v sezóne.

(Zdroj: TASR)

HC 07 Detva - MsHK Žilina 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Góly: 42. Gašpar (Surovka, Mar. Chovan), 43. Milý (Mat. Chovan, Sládok), 48. Sitnikov (Surovka, Kuklev), 58. Videlka – 11. Húževka (Kozák, Pospíšil). Rozhodovali: Jonák, Fridrich – Tvrdoň, Rojík, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 300 divákov.

Detva: Hackett – Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Fekiač, Macejko, Šimon, D. Jendroľ, Mat. Chovan – Ščurko, Surovka, Tibenský – Žilka, Gašpar, Milý – Belluš, Murček, Videlka – Piačka, Surový, Sitnikov

Žilina: Tomek – Juraško, Kozák, Poulin, Mazanec, Chaloupka, Roman, Meliško, Mendrej – Pospíšil, Witala, Handlovský – Klimenta, Hruška, Tvrdoň – Rogoň, Húževka, Švihálek – Dolinajec, Konečný, Stupka

Pred dobrou kulisou sa stretnutie v Detve ani poriadne nezačalo a hostia už mohli viesť. Tomáš Klimenta nabral rýchlosť v strednom pásme, následne sa prehnal okolo Milého, no jeho zakončenie skončilo na hornej žŕdke. O pár minút neskôr mala opäť šancu Žilina, no proti zakončeniu Konečného fantasticky zakročil Hackett. O necelé dve minúty sa však už hostia radovali z gólu, keď Húževka tečoval Kozákovu strelu. Domáci mali v prvej tretine ešte dve obrovské šance na vyrovnanie, keď Macejko najprv trafil hornú žŕdku bránky hostí a vzápätí sa domáci dostali do prečíslenia, no Sčurkove zakončenie sa gólom neskončilo.

Prečítajte si tiež: Bystričania si po Zvolene zgustli aj na Detve

V druhej tretine sa zo začiatku hral opatrný hokej, do prvej šance sa dostala dvojica Surový, Surovka, no gólom táto akcia neskončila. O pár minút neskôr predviedol Tomek opäť ďalší vynikajúci zákrok, keď strieľal Videlka. Do kabín sa tak išlo za nezmeneného stavu 0:1.

Do tretej tretiny vstúpili lepšie domáci, keď sa po necelých dvoch minútach z gólu radoval Gašpar, ktorý svojou strelou prekvapil zaskočeného Tomeka. O pár sekúnd neskôr sa už Detva ujala vedenia, keď Sládok napriahol a Milý tečoval jeho strelu. Detvania pokračovali vo fantastickom výkone a Sitnikov sa dočkal svojho prvého gólu v drese Detvy. Tesne pred koncom stretnutia sa strelou do prázdnej bránky presadil Videlka a spečatil stav stretnutia na konečných 4:1.

Ivan Dornič, tréner Detvy: „Po zápase v Bystrici sme si povedali, že na tento výsledok musíme zabudnúť a do stretnutia ísť s čistými hlavami. Od začiatku sa nám to darilo, dve tretiny to bolo vyrovnané stretnutie, ale v tretej moji zverenci prejavili obrovskú túžbu po víťazstve. Bola radosť na nich pozerať. Po treťom strelenom góle z chlapcov opadla taká ťažoba a zápas v pokoji dohrali.“

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Bohužiaľ, naša produktivita je zlá a s tým sa ťažko vyhráva. Myslím si, že sme videli vyrovnané stretnutie. Domáci však v tretej tretine ukázali väčšiu túžbu po víťazstve a zaslúžene vyhrali.“

4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  5. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

Rozhodla až ôsma séria nájazdov, Zvolen v Trenčíne získal iba bod

Zvolenčania vyhrávali 1:0, aj 2:1, napokon prehrali po dramatických nájazdoch.

Šanca Trenčína

Pod Urpínom padlo 10 gólov, Detva inkasovala sedmičku

Proti úradujúcemu majstrovi sa hokejistom spod Poľany nepodarilo bodovať.

ilustračné

Putovný pohár ObFZ Zvolen vybojovali žiaci Podzámčoku, MFK Zvolen štvrtý

ObFZ Zvolen pripravil a usporiadal v krupinskej športovej hale už druhý zo série zimných turnajov mládežníckych kategórií.