Detva zdramatizovala duel proti Trenčínu v tretej tretine, ale iba na chvíľu

Trenčania si napravili chuť v Detve, ktorú poľahky zdolali. Hokejisti spod Poľany tak stále zostávajú beznádejne poslední.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

HC 07 Detva - HK Dukla Trenčín 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)

Góly: 41. Ščurko (Surovka, Sládok), 46. Murček (Sládok) – 2. Dlouhý (Gašparovič), 11. Ölvecký (Cebák, Bezúch), 12. Radivojevič (Ölvecký), 25. Mikula (Gašparovič, Varga), 29. Hossa (Varga, Sojčík), 52. Hossa (Radivojevič). Rozhodovali: Lauff, Konc – Bogdaň, Korba – Findura, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 326 divákov.

HC 07 Detva: Hackett – Sládok, Fekiač, Kuklev, Martin Chovan, Macejko, Vyskoč, Gachulinec, D. Jendroľ – Ščurko, Surovka, Abramov – Tibenský, Murček, Milý – Žilka, Matúš Chovan, Videlka – Piačka, Huňady, M. Surový

Dukla Trenčín: Valent – Starosta, Themár, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Špankovič, Pač – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – T. Varga, Sojčík, Marc. Hossa – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – D. Hudec, Pardavý, Švec

Zaujímavé stretnutie pod Poľanou sa ani poriadne nezačalo a Trenčania už viedli 1:0. Hneď v 2. minúte sa po strele Gašparoviča z dorážky pred Hackettom presadil Dlouhý. Domáci sa v nasledujúcich minútach snažili vyrovnať, ale útočná snaha ich hokejistov bola márna, a tak prišiel ďalší gól v ich sieti. V 11. minúte nahodenie z hokejky Cebáka tečoval Peter Ölvecký a hostia viedli už o 2 góly. O pár sekúnd zvýšil na 0:3 z pohľadu domácich Branko Radivojevič. Pred prestávkou sme už videli len zaujímavú šancu domácich, keď Surový trafil do odkrytej brány Trenčanov žrď. Do kabín sa tak išlo za stavu 0:3.

Prečítajte si tiež: V priamom súboji o druhé miesto Zvolen zdolal Košice (plus HLASY po zápase) Čítajte

Druhá tretina sa začala presilovkou domácich, ktorí ju však vôbec nezahrali dobre. Ihneď po jej skončení sa navyše do šance dostal Mikula, ktorý bez problémov vsietil štvrtý gól svojho mužstva. Detvania pôsobili ako obarení vriacou vodou, naopak, hostia hrali krásny, oku lahodiaci hokej. V 29. minúte zvýšil na 5:0 z ich pohľadu Marcel Hossa. Tu sa však gólostroj hostí v 2. tretine zastavil. Domácim sa v tejto časti hry nepodarilo vyprodukovať nič zaujímavé, pretože pokračovali vo svojom neistom výkone z predchádzajúcej časti hry.

Do tretej tretiny sa nastupovalo za takmer rozhodnutého stavu, no iskierku nádeje pre domácich vykresal Sčurko, ktorý 8 sekúnd po začiatku tretej časti hry vsietil gól na 1:5. Detvania sa druhýkrát z gólu radovali v 46. minúte, keď na 2:5 zvýšil Michal Murček. Gól ešte musel odobriť videorozhodca, ale napokon bolo všetko v súlade s pravidlami. Domáci sa snažili streliť gól, ktorým by sa dotiahli na Trenčanov, ale v útočnej snahe pozabudli na zadné vrátka, a tak pykali. V 52. minúte sa druhýkrát v stretnutí presadil Marcel Hossa a bolo vymaľované.

Ivan Dornič, tréner Detvy: „Hneď pri druhom striedaní sme dostali gól, potom sa chlapci trošku spamätali a začali hrať svoj hokej. Prišli však chyby, ktoré súper využil. Musím povedať, že súper podľa mňa vyťažil z minima maximum. V druhej tretine sme zariskovali, vytvorili sme si veľký tlak, ale opäť sme gól nedali a pykali sme inkasovaním. Chlapci sa potom ešte mierne zdvihli, no s takým mankom sa proti takému súperovi, ako je Trenčín hrá ťažko.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Z našej strany bol ten zápas naozaj veľmi dobre zvládnutý, mali sme ho po celý čas pod kontrolou. Realizácia šancí bola z našej strany dobrá, len škoda, že tých gólov nepadlo ešte viacej. Cieľ, s ktorým sme išli do tohto zápasu, sme však splnili a tri body sú naše. Prichádza reprezentačná prestávka, po ktorej, dúfam, nastúpime do ligového kolotoča tak, ako sme to teraz skončili, čiže ďalšou výhrou.“