Herný prejav sa zlepšuje, no body Detvy neprichádzajú. Neuspela ani v Žiline

Žilina sa tešila z víťazstva po 7 zápasoch.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

MsHK DOXXbet Žilina – HC 07 ORIN Detva 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 2. M. Tvrdoň (Poulin, Chaloupka), 55. J. Jurík, 59. Pospíšil – 44. Surovka (F. Fekiač, Videlka). Rozhodovali: Kalina, T. Orolin – Jobbágy, Korba, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 755 divákov

Žilina: Tomek – P. Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, Mich. Roman, Hatala, Mendrej – Pospíšil, Handlovský, Klimenta – M. Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík – Švihálek, Holovič, Stupka – Rogoň, Meliško, Váňa

Detva: Hackett – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Vyskoč, Gachulinec, D. Jendroľ – Gašpar, Ščurko, Milý – Tibenský, Surovka, Piačka – Žilka, Matúš Chovan, Videlka – Abramov, Murček, Utkin

"Vlci" sa ujali vedenia v zápase s poslednou Detvou už po 97 sekundách hry. Hostí potrestal v presilovke za priveľa hráčov na ľade strelou švihom z ľavého kruhu svojím premiérovým gólom za Žilinu Tvrdoň. Hostia mali šancu na vyrovnanie skóre už o pár minút, ale v presilovke vážnejšie Tomeka neohrozili. Nepodarilo sa im to ani v ďalšej početnej výhode o chvíľu neskôr, ale po jej skončení mohli inkasovať. Hruška vysunul do situácie 2:1 Tvrdoňa, ktorý našiel ešte Juríka, lenže s jeho pokusom si výborne poradil Hackett. Ani jeden z tímov sa nevedel poriadne dostať do tempa, "vlci" navyše opäť faulovali, a tak bolo pekných akcií málo. Ani v tretej presilovke Detva nedokázala domácich vážnejšie potrápiť, ale v 16. min mohol za hostí skórovať Kuklev. Osamotený sa dostal k puku, ale Tomek mu výborne zmenšil strelecký uhol a pokus zneškodnil.

Prečítajte si tiež: Bývalá brankárska opora Zvolena bude opäť pôsobiť na Slovensku Čítajte

Žilinčania síce začali druhú tretinu lepšie a Hackett musel zasahovať pri strele Tvrdoňa, ale Detva sa potom dostala do tlaku a "vlkov" musel viackrát podržať Tomek. V 26. min sa zdalo, že Žilina už inkasuje vyrovnávajúci gól, ale nekrytý Žilka trafil namiesto opustenej brány do ľavej žrde Tomekovej bránky. Hra bola rýchla a plynulá, málo sa prerušovalo. Domáci potom získali optickú prevahu, ale do výraznejšieho tlaku a šancí sa nedostávali, a tak hostia znovu takmer vyrovnali. Do šance sa v 34. min dostal Videlka, ale Tomek svoj tím zachránil od gólu. V závere druhej časti mal obrovskú šancu zvýšiť náskok Žilinčanov nový útočník v ich drese Tomáš Pospíšil, ktorý sa pred Hackettom ocitol zrazu sám s pukom, ale príliš dlho váhal so zakončením a obrana hostí zažehnala nebezpečie.

Na začiatku tretej tretiny sa hostia dostali k už štvrtej presilovke a konečne ju aj dokázali zahrať lepšie a využiť. Fekiač sa dostal s pukom hlbšie do pásma, vystrelil, Surovka ešte pred Tomekom vložil zmenil smer dráhy puku a v 44. min sa začínalo odznova. O chvíľu mohli Detvania viesť, ale nevyužili dobré šance a ani to, že Tomek na pár desiatok sekúnd prišiel o hokejku. V 48. min mali domáci šancu hrať presilovku, lenže v tlaku pri signalizovanom vylúčení sa previnil aj domáci kapitán Handlovský a pokračovalo sa tak v hre 4:4. Žilinčania sa v úvode poslednej desaťminútovky dostali do niekoľkých sľubných šancí, Hackett však ich pokusom odolal. Na začiatku 55. min však po buly vyrazil puk iba medzi kruhy, kam si nakorčuľoval Jurík a pohotovou strelou poslal Žilinu opäť do vedenia. "Vlci" sa snažili o aktívnu obranu, nedávali nováčikovi veľa priestoru a chceli pridať ešte rozhodujúci gól. Necelé dve minúty pred koncom sa im to aj podarilo, keď sa pri modrej čiare dostal k puku Pospíšil a v premiérovom dueli za Žilinu strelou vymietol pavučinu v rohu Hackettovej brány. Domáci už záver duelu kontrolovali a po siedmich zápasoch sa konečne tešili z plného bodového zisku.

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Dve tretiny sme nehrali dobre, súper dobre korčuľoval a hral dôrazne. Vôbec sme sa neudržali na puku, neboli na nás žiadne fauly a presilovku, z ktorej sme otvorili skóre, sme mali iba preto, lebo súper zle striedal. Až v záverečnej tretine sme súpera občas zavreli do tretiny, boli z toho šance a dve z nich sme, našťastie, využili a vyhrali. Nebol to pekný zápas a výkon, aký sme si predstavovali, ale tri body sa počítajú.“

Ivan Dornič, tréner Detvy: „Asi to nahrám na kazetu, aby som sa nemusel po každom zápase opakovať. Odohráme vyrovnaný, kvalitný zápas, v niektorých fázach sme boli lepší ako domáci, ale stroskotali sme na vyložených šanciach. Vytvorili sme si tri – štyri gólové tutovky a nevieme ich premeniť. Pokiaľ sa to nenaučíme, body zbierať nebudeme. Chlapcom nemám čo vyčítať, hrajú na čo majú, ale zrejme musíme doplniť káder o jedného – dvoch strelcov.“

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?