Za Detvu skóroval len Ščurko, pod Zoborom sa tešili domáci

Minimálne prvé dve tretiny hrala Detva s vicemajstrom vyrovnanú partiu.

Gólová strela Ladislava ŠčurkaGólová strela Ladislava Ščurka (Zdroj: SITA)

HK Nitra – HC 07 ORIN Detva 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 7. Mezei (Krištof, T. Mikúš), 26. T. Mikúš (Paulovič, Krištof), 38. T. Mikúš (Paulovič, Krištof), 47. T. Mikúš (Paulovič, Krištof) – 14. Ščurko (Murček). Rozhodovali: Fridrich, Siegel – Synek, Soós, vylúčení: 6:6, navyše: Huňady (Detva) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2395 divákov.

Nitra: Lawson – Rýgl, Mezei, Ordzovenský, Milam, Versteeg, Korím, Miroslav Pupák – T. Mikúš, Krištof, Paulovič – Šiška, Blackwater, Kutálek – Csányi, Šille, Macík – Fominych, Ondrušek, D. König

Detva: A. Nagy – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Vyskoč, Jendroľ – Utkin, Surovka, Tibenský – Ščurko, Murček, Milý – Žilka, Matúš Chovan, Videlka – Surový, Huňady, Ondris

Prvú šancu zápasu medzi Nitrou a Detvou mal v 2. minúte Blackwater, ale jeho strela spomedzi kruhov neprešla za Nagyov chrbát. V 5. minúte sa z pravej strany natlačil Macík, ktorého zakončenie skončilo na žŕdke. O dve minúty sa už skóre menilo, keď Krištof našiel nikým nekrytého Mezeia a ten vymietol všetky pavučiny v detvianskej bráne – 1:0. Príležitosť na zvýšenie skóre mali domáci v dvojminútovej presilovke o dvoch hráčov, ktorú však nevyužili. Zákonite prišiel trest, keď na opačnej strane využil v 14. minúte presilovú hru Detvy presnou strelou Ščurko – 1:1. Vedenie mohol prinavrátiť „corgoňom“ Ordzovenský, ale spomedzi kruhov neprekonal Nagya.

Na začiatku druhého dejstva mal veľkú šancu Matúš Chovan, ktorý sa rútil sám na Lawsona, ale netrafil bránu. V 26. minúte ukázal skvelú súhru prvý nitriansky útok, keď po Paulovičovej zadovke zakončoval v pokľaku T. Mikúš a Nagy bol bez šance – 2:1. V 37. minúte podržal domácich brankár Lawson po šanci Milého a následnej dorážke. V 38. minúte poslal Nitru do dvojgólového vedenia druhým gólom v zápase T. Mikúš – 3:1.

Do tretej tretiny vstupovali hostia s ťažkou úlohou a veľkú ranu im zasadil v 47. minúte hetrikový hrdina T. Mikúš – 4:1. Detva sa mohla dostať do zápasu vďaka presilovej hre o dvoch hráčov, ale z tejto výhody dokázali vyťažiť iba šancu Ščurka, ale Lawson bol pozorný. Nitrania si zápas už postrážili a hosťom nedali šancu na zvrat zápasu.

Hlasy po zápase

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Čakajú nás za dva dni dva zápasy proti tímom z oboch pólov tabuľky. Dnes to bola Detva, ktorá je v tabuľke dole a hráči k tomu zo začiatku nepristúpili s plnou vážnosťou a spoliehali sa, že súpera poľahky zdolajú. Za stavu 1:1 však boli vyvedení z omylu a museli sme im dohovoriť. Aj za stavu 2:1 tam mal súper na hokejke vyrovnávajúci gól, ktorý Lawson zázračne chytil a v momente sme odskočili na 3:1. Hru sme potom kontrolovali a v závere šetrili sily na zajtrajší zápas v Trenčíne."

Ivan Dornič, tréner Detvy: "Videli sme výborný hokej pred výbornou kulisou z obidvoch strán. Veľkou mierou sa o to pričinilo aj naše mužstvo. Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná. Druhá tretina bola tá, ktorá rozhodla. Žiaľ, aj napriek tomu, že sme si vytvorili štyri čisté šance sme ich nedokázali premeniť. Súper využil hneď prvú šancu. Nevedeli sme sa presadiť a ukážkou toho je aj posledná naša akcia, keď Milý prešiel celé klzisko, ale nedokázal dať gól. My musíme popracovať na zakončení a premieňaní šancí, pretože s jedným gólom sa nedá vyhrať proti súperovi, akým je Nitra."