Utorok, 14. júl, 2020 | Meniny má KamilKrížovkyKrížovky

Kováčovská desiatka: Najvyššia účasť aj prekonaný rekord

Obľúbené bežecké podujatie zaznamenalo už svoje 32. pokračovanie.

Štart Kováčovskej desiatkyŠtart Kováčovskej desiatky (Zdroj: organizátori podujatia)

KOVÁČOVÁ. Na desaťkilometrovú premoknutú ťažkú krosovú trať vybehlo 174 bežcov z celého Slovenska, čím prekonali účastnícky rekord z jubilejného 30. ročníka (169). Na náročnú členitú trať s 300 metrovým prevýšením, ktorá viedla z futbalového štadióna najprv asfaltovou cestou cez kúpele až do lesoparku nad obcou s cieľom opäť na štadióne, sa vydalo 118 mužov v štyroch a 56 žien vo dvoch kategóriách. Traťový rekord u mužov časom 35:05 minúty, ktorý držal Michal Lami (Košice) výborným výkonom, prekonal Leo Lendvorský (BK Hraj Na Tie Nohy) vo famóznom čase 32:46,3. U žien rekord časom 42:50 Kataríny Labašovej (Košice) nebol pokorený. Nástrahy trate zvládli a preteky dokončili všetci pretekári.

Už klasicky zodpovedný výkon podali pracovníci PT-časomiery pri tvorbe výsledkovej listiny, ktorá bola k dispozícii bezprostredne po dobehu posledného pretekára nielen pracovníkom médií, ale aj účastníci si mohli kontrolovať svoje umiestnenie a dosiahnuté časy. V sprievodnom programe boli pripravené bežecké súťaže pre deti. Organizátori pripravili kvalitné preteky a po ich skončení čakala na bežcov pripravená teplá kotlíková kapustnica a bohatá tombola i medaily pre najlepších. Samozrejme, už tradične boli ocenení aj najstarší pretekár 74-ročný Ján Demeter z Veľkého Krtíša a celkový víťaz si odniesol športovú kameru. Prví traja v každej kategórii boli odmenení medailami, cenami, ktoré im odovzdal starosta Kováčovej Ján Izrael.

Prečítajte si tiež: Víťaz Newyorského maratónu Hazucha: Doma vedeli skôr ako ja, že som vyhral Čítajte

V kategórii do 20 rokov dominoval Peter Ďurica (Run for Fun), v hlavnej mužskej kategórii mužov do 40 rokov za Leom Lendvorským skončil o viac ako 2 minúty Tomáš Kubej z Muránskej Dlhej Lúky, tretí dobehol Matej Schieber zo Zvolenskej Slatiny.

V kategórii mužov do 60 rokov si prvenstvo odniesol Róbert Valíček (Obal Servis Košice). V najstaršej kategórii mužov nad 60 rokov zvíťazil Peter Kypta (BK Sliač). V kategórii žien do 30 rokov zvíťazila Nikoleta Gragáňová (Ďurica team) skoro o minútu pred Dobronivčankou Martou Jasíkovou. V kategórii žien nad 30 rokov dominovala Lucia Kamenská (BioCore) v lepšom čase ako tridsiatničky.

1. Viete, ako vzniká kvalitná šálka espressa?

Vysoké ocenenie pre zvolenských stavbárov: Udelili im prvé miesto

„Prvenstvo v súťaži pre nás znamená veľký úspech a ďalšie ocenenie našej práce,“ komentuje víťazstvo konateľ Ladislav Čech.

V Môťovej stavia firma L&Z Čech Bytové domy Hájik.

Tenisový talent Marošík: Chcem byť najlepší a chcem sa neustále zlepšovať

Mladý Zvolenčan by rád v budúcnosti vyhral grandslamový turnaj.