Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Na záver jesennej časti prehra MFK Zvolen v Bardejove

V poslednom kole pred zimnou prestávkou cestovali futbalisti MFK Zvolen do Bardejova.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Miloš Masarik)

BARDEJOV. Na ťažkom teréne sa viac bojovalo o loptu v strede poľa, ako hralo pred oboma bránami, no v už v 3. minúte Berežný vyslal strelu na Jenča. V 8. minúte sa Mikinič prekľučkoval do pokutového územia, ale jeho strelu zblokovala obrana domácich.

Potom v priebehu dvoch minút rozhodli Bardejovčania o osude zápasu, keď po priamom kope v 12. minúte najprv Ivanko Macej si nabehol na centrovanú loptu a hlavičkou k žrdi otvoril skóre stretnutia. V 14.minúte ho napodobnil Hamuľak, keď loptu hlavou poslal do zvolenskej brány.

V 26. minúte Kmeťovu hlavičku odvrátila obrana a v 33. minúte po Lupčovom centri hlavičkoval tesne nad Menić. Keď v 42. minúte Gmitter chytil Hrebíkovu strelu, udržali si domáci dvojgólové vedenie.

Začiatok druhého dejstva patril opäť domácim, keď Ivanko Macej našiel na osi ihriska Staška, ktorý peknou uličkou poslal do nájazdu Hamuľaka, pre neho už nebol problém prehodiť vybiehajúceho Jenča – 3:0.

S trojgólovým vedením mohli domáci hrať s pokojom na kopačkách a kontrolovať hru. No Zvolenčania nepoľavili a bojovali. Vytvárali si šance. V 49. minúte predviedol pekný prienik Slovák . V 53. minúte Mikinič našiel v šestnástke Hrebíka, ktorý si loptu spracoval na prsia a vypálil tesne nad.

Potom Lazarus strelal spoza šestnástky vedľa brány. Po ďalšej akcii MFK Hrebík nebezpečne hlavičkoval, no Gmitter loptu kryl a podobne po hodine hry skončila i Mikiničova strela z uhla. V 68. minúte pekným volejom spoza šestnástky strieľal Lupčo tesne nad.

O päť minút po lopte za obranu Slovákov prienik po zákroku Beluneka skončil iba rohovým kopom. V 74. minúte domáci rýchly protiútok Ivanko Maceja s Szczepanskim v poslednej chvíli s prehľadom zlikvidoval Kotora a Grohoľovu šancu zase Jenčo. Keď Memićova delovka z tridsiatich metrov skončila mimo Gmitterovej brány zostali body v Bardejove a mužstvá si v tabuľke vymenili miesta. MFK tak prezimuje na deviatej priečke druholigovej tabuľky.

Okamih stretnutia

Dve minúty, v ktorých rozhodli Bardejovčania o osude zápasu. V 12. minúte najprv Ivanko Macej a v 14. minúte Hamuľak poslali loptu hlavou do zvolenskej brány.

Postava zápasu

Dvojgólový Hamuľak a z mužstva MFK ťažko určiť vyčnievajúceho hráča

Partizán Bardejov – MFK Zvolen 3:0 (2:0)

GÓLY: 12. Ivanko Macej, 14. a 47.Hamuľak. ROZHODOVAL: Dohál, 318 divákov. ŽK: 2 – 2.

Bardejov: Gmitter – Belunek, Staš, Berežný, Andraščík (86. Didik), Grohoľ, Verčimák, Ivanko Macej, Hamuľak, Staško (84. Ľalík), Szczepański

Zvolen: Jenčo – Mikinič, Memić, Kotora, Lazarus, Bojda (62. Psársky), Slovák (76. Pejović), Mádel (26. Pavlík), Lupčo, Kmeť, Hrebík