Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Prekvapenie kola: Skvelý výkon MFK Zvolen znamenal výhru nad vedúcim mužstvom

Líder druhej ligy, hráči Lokomotívy Košice pricestovali do Zvolena potvrdiť úlohu favorita. Famóznym výkonom im to znemožnili futbalisti MFK.

Momentka z víťazného zápasu MFK Zvolen proti Lokomotíve KošiceMomentka z víťazného zápasu MFK Zvolen proti Lokomotíve Košice (Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN. Na ťažkom premočenom teréne podali obe mužstvá výborný výkon a diváci mohli vidieť zaujímavé futbalové divadlo. O kvalitách Košičanov nebolo pochýb, no domáci podali na zvolenské podmienky doslova excelentný heroický výkon, hlavne v druhom dejstve, a do tabuľky si pripísali dôležité tri body.

No začiatku stretnutia vládla na oboch stranách nervozita viazli akcie, no po pár minútach sa mužstvá dostali do správneho herného módu a bolo sa na čo pozerať. Prvú šancu mali v 5.minúte hostia, no po dravom prieniku Zajaca, Serečin jeho prihrávku nezužitkoval. Už o minútu musel Jenčo zasahovať po hlavičke Serečina a poradil si i s prienikom Karaša.

Diváci videli množstvo osobných súbojov, bojovalo sa o každú loptu a v 10. minúte po centri „všadebola“ Hrebíka hlavičkoval nebezpečne Lazarus. Domáci predviedli výborné čítanie hry, elastická obrana vystavovala útočníkov do postavenia mimo hry, domáci vysoko napádali súpera a nedovolili rozvinúť kombinácie a ťažili z protiútokov.

V 18.minúte prienik Hrebíka zastavil Gáll nedovolene, no priamy kop Lupča eliminoval Bréda. Na druhej strane s prehľadom zlikvidoval prienik Karaša Kotora, no v 22. minúte po strele Serečina sa k odrazenej lopte dostal v pokutovom území Gáll, jeho technická strela v čistej šanci ponad Jenča bránu netrafila. Už o minútu sa rútila štvorica Zvolenčanov na dvoch obrancov, no Mikinič namiesto prihrávky volil nepresnú strelu. Domáci sa dostali do šance v 28.minúte, no Jackuliak s Kmeťom vyťažili iba roh.

V 34. minúte bravúrne zasiahol Bréda, keď najprv nohou reflexívne vyrazil Hrebíkovu strelu a potom vytesnil spod brvna i Lupčovu dorážku. Ku koncu prvého dejstva nebolo badať, kto má v tabuľke lepšie postavenie, zaujali ešte brejk pätice Košičanov na troch domácich, no Serečin pálil z 10 metrov pozdĺž brány a Pavúk v čistej šanci neprestrelil domácu obranu.

V druhom polčase podali Zvolenčania azda najlepší výkon v sezóne. Hrali celoplošne, s dôrazom, veľa nabehali, vyhrávali osobné súboje a svojim výkonom strhli i spokojných divákov, ktorí ich odmeňovali skandovaním a potleskom. Svoj výkon korunovali v 49. minúte, keď po výkope Brédu vyhral hlavičkový súboj Lazarus, Jackuliak dlhým diagonálnym pasom na pravé krídlo poslal loptu Hrebíkovi, ktorý obohral v ostrom súboji obrancu i brankára a pohodlne do odkrytej brány skóroval - 1:0.

Gól dostal domácich do psychickej výhody a už o minútu si dovolil pätičku Jackuliak a striedajúci Pejović strieľal tesne nad. Hostia kontrovali strelou Karaša, no Jenčo ho s istotou chytil. V 66. minúte mal na kopačke vyrovnanie Človečko, no z päťky bránu netrafil.

Obrovskú šancu na vyrovnanie po strele Pavúka z pár metrov zlikvidoval Jenčo, keď loptu najprv reflexívne vytlačil na žrď a potom bezpečne chytil. Frustrovaní hráči súpera vsadili na záverečný tlak, no keď Serečin v nadstavenom čase z dvadsať metrov nezužitkoval priamy kop, tešili si domáci zaslúžene z plného bodového zisku, ktorý posunul MFK na ôsmu priečku tabuľky. V poslednom jesennom kole zavíta MFK do Bardejova a na domácom trávniku v jarnej časti sa predstaví až 3.marca 2018, kedy privítame L. Mikuláš.

Moment zápasu

Gól domácich, keď svoj sympatický výkon korunovali v 49.minúte po hlavičkovom súboji Lazarusa, Jackuliak dlhým diagonálnym pasom na pravé krídlo poslal loptu Hrebíkovi, ktorý obohral v ostrom súboji obrancu i brankára a pohodlne do odkrytej brány skóroval.

Postava zápasu

Určite Miroslav Hrebík, nielenže enormne veľa nabehal, bol všade, vyhrával osobné súboje, rozdával lopty spoluhráčom, obetavo pracoval i v obrane a s prehľadom skóroval.

Slovo trénera

Marián Süttő, kormidelník MFK Zvolen: „Stretnutie na veľmi ťažkom premočenom blatistom teréne malo určite svoju kvalitu. Musím uznať, že v prvom polčase som bol nespokojný s výkonom, hráči sa ťažšie pohybovali, nepodávali očakávaný výkon, no po polčasovom dohovore nastúpili už plne koncentrovaní a dokázali všetci odohrať výborný zápas. Súper mal šance, no nie nadarmo je vedúcim mužstvom. Som rád, že sme svojim výkonom a nasadením dokázali zahriať zvolenského diváka a prezentovať sa kvalitným výkonom. Osobne som veľmi spokojný.“

MFK Zvolen - FC Lokomotíva Košice 1:0 (0:0)

GÓL: 49. Hrebík. ROZHODOVAL: Kačenga, 311 divákov. ŽK: 3 – 2.

MFK Zvolen: Jenčo - Mikinič, Dubeň, Kotora, Lazarus, Jackuliak (90. Psársky), Slovák (46. Pejović), Mádel (66. Bojda), Lupčo, Kmeť, Hrebík

FC Lokomotíva Košice: Bréda - Ilinjo, Dický, Gáll (61. Človečko), Serečin, Karaš (74. Ristovski), Cicman, Zajac, Pavúk, Tóth, Kuľha