Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Ďalšie víťazstvo HKM Zvolen po nájazdoch

Domáce Nové Zámky poslali duel do predĺženia a následných nájazdov až 90 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

ilustračné(Zdroj: TASR)

HC Nové Zámky - HKM Zvolen 3:4 pp a sn (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Cetkovský (Hruška, Zbořil), 57. Novák (Špirko), 59. Špirko (Novák) - 5. Ďaloga (Ťavoda), 26. Obdržálek (Coffman, Steen), 34. Obdržálek (Drgoň, Ross), rozhodujúci samostatný nájazd Coffman Rozhodovali: Stano, Morozov - Gegáň, Krajčík, vylúčení: 1:4, navyše: Coffman (Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1168 divákov

Nové Zámky: Kováč – M. Novák, Plašil, Šimek, M. Hruška, Prapavessis, Salija, Trávniček, Fábry - Škoda, Špirko, Raenko - Monya, Dubinin, Štumpf – Zbořil, Novotný, Cetkovský – Varga, Šimun, Lantoši

Zvolen: Šimko - Ross, Drgoň, Wharton, Hraško, Ťavoda, Kováčik, Bokroš - Obdržálek, Steen, Coffman - Kelemen, Kytnár, Šišovský - Andersons, Cútt, Ďaloga - Dubeň, V. Fekiač, Trnka

V úvode duelu sa hralo dlho bez prerušenia, domáci hokejisti mohli dvakrát otvoriť skóre, no ako prví udreli hostia zo Zvolena - Ďaloga usmernil Ťavodovu strelu za Kováčov chrbát. Na druhej strane nedokázal Cetkovský bekhendom upratať puk za Šimka. Tri minúty pred koncom úvodného dejstva sa aj so šťastím presadili domáci - Cetkovský usmernil odrazený puk od zadného mantinelu do zvolenskej siete.

Aj v druhej tretine mohli ako prví streliť gól hostia – Šišovského pokus zblízka skončil na Kováčovi. Na druhej strane pálil Šimun, no len do hrude zvolenského brankára. V obrovskej príležitosti sa ocitol Škoda, ktorému puk naservíroval Špirko. O niekoľko okamihov sa potvrdilo známe pravidlo 'nedáš – dostaneš' a Zvolen išiel do vedenia - Obdržálek poslal puk do Kováčovej siete. Ďalší gól mohol pridať Hraško, jeho pokus spomedzi kruhov však minul domácu bránu. Zo strany domácich zaujala Špirkova snaha zasunúť puk spoza brány za Šimkov chrbát. Podobne neúspešne skončil aj pokus Cútta. Úspešný však bol opäť Obdržálek, ktorý v presilovke tečoval strelu od modrej čiary a Zvolen tak viedol už o dva góly. Znížiť mohol Zbořil, z uhla však nedokázal uspieť, aj vďaka Šimkovým chráničom.

V záverečnej tretine sa hra plynulo prelievala z jednej strany na druhú, no bez výraznejších šancí na skórovanie. Až v 47. minúte putoval na tresnú lavicu Ťavoda a domáci sa na dlhší čas usadili vo zvolenskom pásme. Šimkovu bránu však neohrozili. Na opačnej strane zaujala Šišovského sťahovačka, prihrávkou však nenašiel spoluhráča. Novozámčanom sa podarilo zápas ešte zdramatizovať, keď sa po buly presadil strelou od modrej Novák. A 90 sekúnd pred koncom zápasu hrali domáci už bez brankára a túto situáciu sa im podarilo zužitkovať už po 8 sekundách vďaka Špirkovi.

Duel tak dospel do predĺženia, v ktorom už gól nepadol. O všetkom tak rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší hostia. V o štvrtej sérii rozhodol Coffman.

Ďalšie články z témy Hokej

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne, Hokej - Zimná olympiáda 2018 (ZOH 2018), Hokej, HKM Zvolen

1. Vodič BMW zrážku so smetiarskym autom neprežil Foto 1 152
  2. Farkaška prechádza zmenami v doprave, ulice sú jednosmerné Foto 897
  3. Poľadovica na cestách sa podpísala pod 32 nehôd Foto 554
  4. Olympijský turnaj si zahrajú aj traja hokejisti spojení so Zvolenom 354
  5. Dopravnú nehodu na Západe zavinil opitý vodič Foto 282
  6. Z kuchyne MFK Zvolen: Prichádza nový asistent, káder prejde miernou obmenou 140
  7. V nemocnici ošetrili 21 pacientov s úrazmi 100
  8. Mliekareň vo Zvolene mení majiteľa 81
  9. Na cestu prvej triedy spadol kameň veľký ako auto. V týchto dňoch dokončili špeciálne zábrany (+FOTO) 75
  10. Bývalý brankár Zvolena Jenčo: Neodchádzalo sa mi ľahko, čakal som ale dosť dlho 64