Veľmi cenný bod MFK Zvolen proti favoritovi

Okamihom zápasu bola nepremenená penalta Zvolenčanov.

Mužstvá si body delili po bezgólovej remíze.Mužstvá si body delili po bezgólovej remíze. (Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN. Domáci sa pustili s vervou do súboja s favoritom, už v prvej minúte strieľal nebezpečne na Maťašovského Hrebík. Hostia odpovedali rýchlym protiútokom Lauru a po jeho centri zahodil čistú šancu Morong. V 4.minúte musel zasahovať Jenčo po strele Richnáka, už o minútu strieľal Laura pozdĺž zvolenskej brány a Meszáros mieril nad.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hostia si vyslúžili piskot publika, lebo v osobných súbojoch šli ochotne na trávnik a pýtali si faul. V 20.minúte strela Kotoru po rohovom kope tesne minula bránu hostí a už o minútu strelu Hrebíka z 12 metrov v čistej šanci brankár vyrazil na roh.

SkryťVypnúť reklamu

Hralo sa na doraz a prvú kartu zápasu videl Hrebík. Hra sa značne pritvrdila, hráči nevedeli, čo si môžu dovoliť v osobných súbojoch, lebo niektoré zákroky sa najprv nepískali a neskôr sa už udeľovali žlté karty a v rozpätí piatich minút. Najprv Bilas, potom Memić za podrazenie súpera v sľubne rozvíjajúcej sa akcii, potom videl „iba“ žltú Michalík za stiahnutie Jenča zozadu pri rozohrávke v päťke a polčasové kartovanie sa končilo po Lazarusovom zákroku.

Úvod druhého dejstva patril hosťom, po sérii rohových kopov sa vyznamenal Jenčo parádnym zákrokom po hlavičke Meszárosa a poradil si i s prienikom Moronga. V 58.minúte naskočil do hry Andrely Kouessabio Makela dostal sa do šance, no Maťašovský ho v pokutovom území zastavil faulom a domáci dostali možnosť pokutového kopu. Mikinič poslal loptu k žrdi, no Maťašovský ju stihol vyraziť.

SkryťVypnúť reklamu

Hostí nepremenená penalta povzbudila, no Laurov pokus zlikvidoval Jenčo, Morong mieril nad a Ba hlavičkoval tiež nad. Hostia mohli rozhodnúť v 82 minúte, no Richnákovu prihrávku z 5 metrov Morong do brány prekvapivo netrafil. V 90. minúte zatiahol brzdu Memić pri prieniku Maszárosa a za cenu červenej karty udržal domácim nádej na zisk bodu.

V nastavenom čase ešte Bilas strieľal nad a tak sa zápas skončil bez gólov deľbou bodov. MFK sa môže tešiť z jedného bodu s favoritom, no zápas nedohral vylúčený Memić, ktorý bude v zostave MFK chýbať určite najmenej v budúcom kole.

Moment zápasu

Nepremenená penalta domácich v 58. minúte. Makela v prvom dotyku s loptou sa dostal do šance, no Maťašovský ho v pokutovom území zastavil faulom, ale Mikiničovu penaltu zneškodnil Maťašovský

SkryťVypnúť reklamu

Postava stretnutia

Bojovný výkon podalo celé mužstvo, výborne pracovala obranná formácia a viac ako svoj štandard odviedol aj brankár Jenčo

Slovo trénera

Marián Süttő, kormidelník MFK Zvolen: „V ťažkom stretnutí na ťažkom teréne sme s favoritom získali bod. Bol to výborný futbal pre oko diváka. Súper potvrdil svoju kvalitu, sme radi že sme udržali čisté konto, veď doteraz Sereď nastrieľala množstvo gólov. V našom mužstve nemáme čistého strelca, museli sme to eliminovať postavením a súpera vysoko napádať, aby nerozvinul akcie. A to sa nám aj podarilo. Chcem chlapcom poďakovať za zodpovedný výkon. Čas ukáže, či sme dva body stratili, či bod získali, no postavenie v tabuľke je zatiaľ podľa predpokladov.“

MFK Zvolen – ŠKF Sereď 0:0 (0:0)

ŽK: 5 – 2. ČK: 1 – 0. ROZHODOVAL: Kozák, 334 divákov.

MFK Zvolen: Jenčo - Mikinič, Memić, Kotora, Lazarus, Jackuliak, Slovák (73. Bojda), Mádel (58. Makela), Lupčo (66. Dubeň), Kmeť, Hrebík

ŠKF Sereď: Maťašovský - Baša, Mečiar (39. Pankarićan), Bilas, Laura, Mészáros (90. Jankto), Morong, Richnák, Djiby Ba, Ventúra,

Autor: mim

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Zvolen

Komerčné články

  1. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok.
  2. Myslíte si, že múka vydrží večnosť? Záleží, ako ju skladujete
  3. Problém s vlasmi či pokožkou? Krása začína vo vnútri
  4. Táto firma úspešne digitalizuje dopravné riešenia na Slovensku
  5. Moderné okuliare: technológia, ktorá vám uľahčuje život
  6. Rodina ako opatrovatelia: Slovákov straší nesebestačnosť
  7. Nutričný odborník varuje: Syry nie sú to, čo si myslíte
  8. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť
  1. Filantropia slovenských milionárov s tichým vplyvom
  2. Špeciálna krížovkárska príloha v denníkoch SME a Korzár
  3. LESY SR otvorili novú predajňu Lesníckych pochúťok
  4. Myslíte si, že múka vydrží večnosť? Záleží, ako ju skladujete
  5. Problém s vlasmi či pokožkou? Krása začína vo vnútri
  6. Táto firma úspešne digitalizuje dopravné riešenia na Slovensku
  7. Nutričný odborník varuje: Syry nie sú to, čo si myslíte
  8. Moderné okuliare: technológia, ktorá vám uľahčuje život
  1. Nutričný odborník varuje: Syry nie sú to, čo si myslíte 10 951
  2. Myslíte si, že múka vydrží večnosť? Záleží, ako ju skladujete 5 643
  3. Moderné okuliare: technológia, ktorá vám uľahčuje život 5 378
  4. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť 5 376
  5. Ako zohnať lístok na biznis event roka s Waynom Gretzkym 4 880
  6. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok. 4 812
  7. Táto firma úspešne digitalizuje dopravné riešenia na Slovensku 4 248
  8. Slovenská značka získala Obal roka 2025 2 959
  1. Anton Lisinovič: Čítanie z knižnice: Kráľ Artuš a jeho družina
  2. Branislav Hláčik: Komando Tiger - Kapitola 13
  3. Jozef Černek: S úctou k tým, ktorí odišli zo scény Jozef Kiss Péntek, Aranka Szentpétery, Mátyás Dráfi
  4. Júlia Piraňa Mikolášiková: Kauza chráneného svedka: Nové dôkazy v prípade vraždy v Chorvátsku. Policajti našli loď
  5. Angelika Herčková: V sociálnych službách nás majú za handry nielen vládni predstavitelia, ale aj rodinní príbuzní?
  6. Ivan Lazor: Keď sa démoni stretnú so snami: Moje finále na Majstrovstvách sveta
  7. Igor Vojtek: Vplyv generatívnej umelej inteligencie na životné prostredie - druhá časť
  8. Marek Horňanský: Ticho medzi slovami. Psychológ o osamelosti | Marek Horňanský
  1. Anna Brawne: Drahý Peter, v každej normálnej krajine, by ste vy, tým vedcom, nemohli robiť ani vrátnika! 14 067
  2. Anna Brawne: Pán riaditeľ SIS, klamete alebo máte problémy s pamäťou? 11 559
  3. Ivan Čáni: Súdruh Blaha nie je rozhodne žiadne neviniatko, ale toto si ani on nezaslúži. 9 830
  4. Rado Surovka: Prečo Fico vyhrá voľby v r.2027. 7 847
  5. Martin Fronk: Slovenský "Mordor": Podzemný labyrint plný vína, bosoriek a atómových krytov, o ktorom vedel len málokto 5 030
  6. Ján Valchár: Súboj mentálnych atlétov alebo Nobelovu cenu za novú vojnu 4 423
  7. Ján Valchár: Základný stavebný kameň každej ideológie: STRACH 4 151
  8. Ján Valchár: Palivová kríza v Rusku bujnie 4 094
  1. Marcel Rebro: Pošli Vianoce deťom do ostreľovaného mesta
  2. Roman Kebísek: Ako sa správa stoický filozof? Marcus Aurelius o tom písal pri Hrone
  3. Dušan Koniar: Trnafský Kazisvet, náš agilný sused zo spoločného dvora
  4. Radko Mačuha: Leninovec Blaha sa rozčuluje nad stratou sochy Čulena.
  5. Anna Brawne: Pán riaditeľ SIS, klamete alebo máte problémy s pamäťou?
  6. Radko Mačuha: Viete čo má spoločné Róbert Fico a Benito Mussolini?
  7. Věra Tepličková: Podobnosť čisto náhodná alebo Čo sa ti to deje, národ slovenský?
  8. Anna Brawne: Drahý Peter, v každej normálnej krajine, by ste vy, tým vedcom, nemohli robiť ani vrátnika!
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu