V Detve rozhodovali až nájazdy, v ktorých boli úspešnejší Žilinčania

V Detve zvíťazilo podľa slov domáceho trénera šťastnejšie mužstvo.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

HC 07 Orin Detva - MsHK DOXXbet Žilina 1:2 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 29. Chovan (Tibenský) - 60. Mikuš, rozh. sam. nájazd Handlovský. Rozhodovali: Štefík, Kubuš – J. Tvrdoň, Rojík, vylúčení: 7:5, navyše: Ščurko - Švihálek obaja 10 minút za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 512 divákov

Detva: Verbickij – Kuklev, Chovan, Sládok, Šimon, Macejko, Gachulinec, Fekiač, Jendroľ - Novák, Surovka, Ščurko – Milý, Murček, Tibenský – Gašpar, Chovan, Žilka – Piačka, Huňady, Surový

Žilina: Tomek – Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, Hatala, Roman – Handlovský, Klimenta, Kučkin – Konečný, Švihálek, Jurík – Rogoň, Švec, Stupka – Váňa, Mendrej, Dolinajec

V prvej tretine sa v Detve hralo zaujímavé stretnutie. Do úvodnej šance sa dostal Huňady, ten sa po chybe jedného z hráčov Žiliny rútil sám na bránku, no útočník domácich zvolil len prihrávku, ktorou nenašiel Surovku. O dve minúty neskôr sa do zaujímavej pozície dostal Handlovský, no Verbickij bol pozorný. Po tomto momente Žilina na chvíľu zatlačila Detvu a prebrala opraty stretnutia do svojich rúk. Kučkin v obrovskej šanci neprekonal Verbického, ktorý fantastickým zákrokom nakopol svoje mužstvo k lepšiemu výkonu. Detvanci sa začali dostávať do mnohých šancí, no zlyhávali v koncovke. Prvá tretina vyvrcholila pästnou výmenou medzi Ščurkom a hosťujúcim útočníkom Švihálkom.

V druhej dvadsaťminútovke sa začal hrať opatrnejší hokej. Do prvej šance sa v 27. minúte dostal Sládok, no jeho strela ani dorážka Gašpara za chrbtom Tomeka neskončili. Brankár Žiliny vyťahol puk spoza svojho chrbta až v 29. minúte, keď strelu Tibenského doklepol za chrbát bezmocného brankára Chovan. Žilina sa však po pár minútach oťukala a začala hroziť. V 34. minúte sa do samostatného úniku dostal Klimenta, no Verbickij predviedol fantastický zákrok lapačkou. V ďalšom priebehu druhej tretiny prišla už len šanca Tibenského, ktorý neprekonal z bezprostrednej blízkosti Tomeka.

Do tretej tretiny nastúpila Detva s jasným cieľom, ubrániť jednogólové vedenie. To sa jej takmer počas celej tretiny aj darilo a Žilina sa dostávala do šancí len sporadicky, naopak, Sládok mohol Detvu poslať do dvojgólového vedenia, ale nestalo sa tak. Práve kapitán Detvy sa dve minúty pred koncom riadneho hracieho času nechal vylúčiť a jeho trest Žilina dokázala využiť, keď 28 sekúnd pred koncom duelu vyrovnal na 1:1 Mikuš.

V predĺžení sa v Detve hral hokej zo strany na stranu. Do prvej príležitosti sa dostal Milý, ale Tomeka neprekonal. Na druhej strane mohla Detva po šanci Handlovského inkasovať, ale Verbickij podržal svoje mužstvo. V predĺžení sa Detve podarilo prečkať oslabene a išlo sa do samostatných nájazdov, v ktorých bol iba jeden úspešný strelec - Žilinčan Handlovský.

Ivan Dornič, tréner Detvy: „Musím povedať, že toto bol najlepší zápas pod mojím vedením a dovolím si tvrdiť, že sme boli lepší ako súper. Zvíťazilo šťastnejšie mužstvo.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Vedeli sme, že víťazstvo nad Popradom prinesie Detve novú energiu. Hra Detvy pribúdajúcim časom graduje, preto sme aj pri našej rozsiahlej maródke za toto víťazstvo radi.“

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?