Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Zvolenčania nestačili na favorizovanú Prievidzu, kazili najmä podanie

Domáca Prievidza potvrdila proti Zvolenu bez problémov úlohu favorita, aj s omladenou zostavou.

Prievidza bez problémov zdolal Zvolen 3:0.Prievidza bez problémov zdolal Zvolen 3:0. (Zdroj: Ivan Valko)

VK Prievidza - MVK Zvolen 3:0 (13, 18, 22)

Zápas trval 74 minút. Rozhodovali: Martin Novotný - Peter Malík. Divákov. 550. Najlepší hráč zápasu (MVP): Marek Hraňo (Zvolen). Najviac bodujúci hráč Zvolena: Jozef Kučera 10 bodov.

VK Prievidza: Martin Jančura 1, Tijmen Laane 17, de Oliveira Vasconcelos Filho Roosewelt 4, Martin Kudra 11, Matej Kubš 7, Patrik Šimko 8, libero Ľuboš Nemec (Milan Javorčík 0, Filip Štepánek). Tréner: Richard Nemec.

MVK Zvolen: Samuel Podstupka 4, Jozef Kučera 10, Matúš Michalec 3, Ondrej Kamenský 6, Miroslav Vrtielka 7, Zoran Dvořák 5, libero Marek Hraňo (Tomáš Bambura 0). Tréner: Martin Vaško.

Vysokým favoritom boli pred večerným sobotňajším stretnutím domáci, ktorí figurovali na druhom mieste extraligovej tabuľky a v poslednom kole zvíťazili v Košiciach. Zvolenčania boli po prehre na domácej palubovke sa Svidníkom na siedmom mieste.

Favorizovaná Prievidza, vicemajster z uplynulej sezóny, výrazne omladila zostavu, do jej základu sa nezmestili legionári Toobal a Marcilio, Zvolenčania hrali bez Bartíka. Prvé dejstvo bolo zo začiatku vyrovnané, no Zvolenčania dostali domácich do vedenia i vďaka chybným podaniam a Prievidza náskok zvyšovala, hosťom dovolila uhrať iba 13 bodov.

V druhom sete sa situácia opakovala a domáci bodovali v útoku i zo servisu a premenili hneď druhý setbal. V treťom, ako sa ukázalo v poslednom sete stretnutia, sa hostia herne zlepšili, hrali rovnocennú partiu až do stavu 12:12. Do konca duelu bojovali o každú loptu, no rozbehnutým hráčom Prievidze lepšie vyšla koncovka setu.

Slovo trénerov

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Mojim zámerom bolo postaviť Prievidžanov, mládežníkov a tí ma nesklamali. Dal som oddýchnuť našim ťahúňom. Teším sa že, mladí chalani ukázali, že patria na ihrisko a že idú výkonnostne hore.“

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Na zápas sme si dali určité ciele, ktoré musíme splniť. Podanie bolo zlé, pokazili sme ich množstvo. Spokojný som s hrou v poli, z kolíka sme však nevedeli robiť body, Prievidza áno a aj to rozhodlo.“

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?