Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Oblastný futbal: Látky prekvapili! Ako prvé zdolali lídra z H. Nemiec

V uplynulom kole I. triedy nebola núdza o dramatické zápasy. Hektický záver videli diváci v Podzámčoku, Očovej a Budči.

Pohľad z vtáčej perspektívy - ilustračnéPohľad z vtáčej perspektívy - ilustračné (Zdroj: Milan Černák)

I. trieda

Sebechleby – D. Huta 0:2 (0:1)

Detvianska Huta šla do vedenia v 16. minúte. Domáci sa snažili o gól, no márne. Definitívny pokoj na kopačky hostí priniesla až 83. minúta a druhý Kortišov gól.

Góly: Kortiš . ŽK: 3 – 1. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Dado. Sebechleby: Peťko – Pleva, Lopušník, E. Babiak, Krajč, Bohuš, M. Babiak, Tóth, Ďatko, Bajnok, L. Melišek (D. Babiak, Plošický). D. Huta: Ľupták – Stupár, P. Olšiak, J. Olšiak, Jak. Slovák, Marcinek, Hanes, T. Olšiak, Kortiš, Jar. Slovák, Šulek (S. Nociar, L. Olšiak, J. Nociar)

Podzámčok – V. Pstruša 2:3 (0:1)

Po prvom polčase viedli najtesnejším rozdielom hostia. V strede druhého dejstva vyrovnal Böhm. Vrece s gólmi sa roztrhlo v záverečnej šesťminútovke. Domáci viedli po vlastnom góle hostí. Tešili sa len 5 minút, v 89. minúte vyrovnal Mikulčík. Vzápätí nato využili hostia štandardnú situáciu a tešili sa z troch bodov.

Góly: Böhm, vlastný – Šoučík, Mikulčík, Kulich. ŽK: 0 – 1. Pred 60 divákmi rozhodoval Majer. Podzámčok: Vilhan – Sluka, Špurek, Kosorin, Hake, Cúth, Danko, Babiak, Slúka, Böhm, Betík (Korpáš). V. Pstruša: Valocka – Šoučík, Válovčan, Čavrnoch, Ostrihoň, M. Chamula, Kučera, Kulich, Urbaník, Tisoň, Uhliar (Mikulčík, D. Chamula)

Bzovík – Stožok 3:2 (1:1)

Do vedenia šli hostia po premenenej penalte. Ešte do polčasu však Bzovík vyrovnal. Do šli po obrátke domáci, keď penaltu premenil striedajúcu Križan. Stožok ešte vyrovnal, no 5 minút po tomto góle putoval po druhej žltej karte pod sprchy Gondáš. To využili domáci na strelenie víťazného gólu.

Góly: T. Augustín, Križan (11 m), J. Augustín – J. Fekiač (11 m), M. Fekiač. ŽK: 3 – 5, ČK: 0 – 1. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Domby. Bzovík: Alakša – Výboh, Hudec, Dolisnký, Gonda, Dvorský, Zaťkov, J. Augustín, T. Augustín, Pápay, Bohuš (Križan, Ostrihoň). Stožok: Sliacky – Iv. Figura, Klimo, Slosiarik, J. Fekiač, Šufliarsky, Ig. Figura, M. Fekiač, Gondáš, Čipčala, Ferko

Kriváň – Sliač 2:1 (1:0)

Krivánčania viedli po prvom polčase 1:0. Sliač vyrovnal v 63. minúte zásluhou Bočkaya. O plnom bodovom zisku domácich rozhodol 10 minút pred koncom Haring.

Góly: Sopko, Haring – Bočkay. ŽK: 2 – 3. Pred 82 divákmi rozhodoval Doval. Kriváň: Lakota – M. Ľupták, Chlebničan st., Chlebničan ml., Panica, R. Ľupták, Haring, Bambura, Sopko, Vajs, Malatinec (Móc, Tabaček). Sliač: Suja – P. Zemko, Hanuska, Mračko, Halaj, Jackuliak, M. Zemko, Dávid, Bočkay, Kováč, Horňák (Miartuš, Uhaľ)

Očová – Zv. Slatina 3:2 (0:0)

Diváci v prvom polčase góly nevideli. Tie začali padať až po zmene strán. Do vedenia šli hostia v 48. minúte. Za Očovú vyrovnával v 64. minúte matador Svintek. O dve minúty sa domáci tešili znova, autorom gólu bol Patrik Široký. Slatinčania ešte vyrovnali zásluhou Maliníka. Už keď sa zdalo, že tímy si budú body deliť, v 90. minúte rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Svintek a zariadil tak plný bodový zisk pre Očovú.

Góly: Svintek 2 (1 z 11 m), P. Široký – Brodianský, Maliník. ŽK: 1 – 3. Pred 80 divákmi rozhodoval Srholec. Očová: Schmidt – Fatľa, Pavlík, Filip, D. Široký, P. Široký, Svintek, Chabada, Jablonka, Babic, Michálik (Marunčiak, Polónyi, Stankovič). Zv. Slatina: Slovák – Almásy, Pavlík, Žákovič, Baran, Dančo, Maliník, Kubovský, Kuchárka, Matúš, Mil. Mlynár (Tereň, Schieber, Brodianský)

Budča – Dudince 3:3 (1:1)

Favorizované Dudince viedli už v 4. minúte. Domáci vyrovnali v 29. minúte. Po zmene strán šla do vedenia Budča, autorom gólu bol striedajúci Orságh. Záver zápasu bol dramatický, najskôr v 85. minúte hostia vyrovnali, aby o štyri minúty nato strelili tretí gól. Domáci nezložili zbrane a v 90. minúte vyrovnali na konečných 3:3.

Góly: Dlhopolec, Orságh, Popov – Harach, Bačík, Vankovic. ŽK: 1 – 1. Pred 100 divákmi rozhodoval Libiak. Budča: Makovický – Bernát, Strapko, Fašang, Hudec, Halama, Dlhopolec, Lihocký, Hlaváč, Hric, Havran (Orságh, Popov, Hojsa, Pohanka, Karaffa). Dudince: Fabian – Berényi, Felyo, Matyó, Harach, Chovan, Hilko, Bartoš, Bačík, Kamas, Vankovic (Páldi)

Látky – H. Nemce 3:1 (1:1)

Prekvapenie sa zrodilo na Látkach. Domáci ako prvý tím zdolal v tejto sezóne lídra z H. Nemiec. Postaral sa o to vďaka hetriku kapitán Mário Kubiš. Ten otvoril skóre zápasu už v 5. minúte. Na vedenie Látok dokázali hostia ešte o 4 minúty odpovedať, vyrovnával Gembický. Po zmene strán využil kapitán Kubiš druhú jedenástku a prekvapivú výhru Látok spečatil ten istý hráč v 83. minúte.

Góly: M. Kubiš 3 (2 z 11 m) – Gembický. ŽK: 4 – 3. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Kučera. Látky: Chlebničan – Michalovský, J. Škopík, Gondáš, Nosáľ, Segeč, M. Kubiš, Izairi, J. Kubiš, Olšiak, Tököly (J. Olšiak). H. Nemce: Pavlenda – Ližbetin, Vaškor, Palkovič, Kindernaj, Kocka, Sádovský, Gembický, Skačan, Havran, Šnajder (Rerich)

1. H. Nemce 11 10 0 1 46:5 30

2. Dudince 11 8 2 1 36:20 26

3. Bzovík 11 8 1 2 30:21 25

4. Látky 11 6 4 1 29:9 22

5. V. Pstruša 11 5 2 4 21:26 17

6. Kriváň 11 5 1 5 17:26 16

7. Stožok 11 4 2 5 24:25 14

8. D. Huta 11 4 2 5 12:21 14