Nedeľa, 24. jún, 2018 | Meniny má Ján

Výsledok tomu nenapovedá, no Zvolen bol Svidníku vyrovnaný súper

V 7.kole volejbalovej extraligy mužov piaty MVK privítal na svojej palubovke favorizovaný celok TJ Slávia Svidník. Prekvapenie sa nekonalo.

Zvolenský dvojblok (v červenom)(Zdroj: Miloš Masarik)

MVK Zvolen - TJ Slávia Svidník 0:3 (-20, 18, -21)

Rozhodovali: Niklová a Kohút, 250 divákov. Najlepší hráč zápasu (MVP): Marcel Lux (Svidník). Najviac bodov: Matej Herich (MVK) a Lukacz Pietrzak (Slávia) uhrali po 15 bodov.

Zvolen: Podstupka 0, Kučera 7, Kováčik 4, Kamenský 9, Herich 15, Michalec 4, libero Hraňo. Tréner: Martin Vaško.

Svidník, ktorý prehral v poslednom kole s Košicami, vo Zvolene vyhral s prehľadom bez straty setu. V extraligovej tabuľke poskočil na 4. priečku, naopak MVK kleslo na siedme meisto. Najlepším hráčom zápasu sa stal reprezentačný smečiar Marcel Lux, ktorý zaznamenal 14 bodov.

Zápasu predchádzalo ocenenie bývalého hráča MVK Jakuba Joščáka, dres s pamätnou sedmičkou prevzal z rúk manažéra MVK Pavla Bartíka.

Domáci v prvom sete nezachytili tlak súpera v úvode a museli doťahovať skóre, dokonca potom viedli 14:13, na nakoniec uhrali 20 bodov. V druhom dejstve dlho držali krok s favoritom, no Slávisti dominovali vo všetkých herných činnostiach a s prehľadom set vyhrali. V treťom, ako sa ukázalo aj poslednom sete, začal na sieti kraľovať Lux, napriek dobrým chvíľam a zlepšenej hre si skúsenejší hostia ustrážili koncovku a premenili druhý mečbal.

Slovo trénera

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes nám viazol útok z okrajov siete a reálne sa nedá vyhrať bez tých bodov, čo sa aj stalo. Musíme byť dôslednejší v niektorých situáciách a nedostať súpera na koňa vlastnými chybami. Je to obrovská škoda, lebo aj keď výsledok to nenapovedá, boli sme Svidníku vyrovnaný súper, ale bohužiaľ sme to nezvládli.“

Ostatné výsledky 7. kola: Košice – Prievidza 1:3, S. Ľubovňa – Myjava 0:3, Prešov – Trenčín 3:0

2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Do Zvolena sa po ôsmich rokoch vrátia Fiaty 126

Známa motoristická rodina Matuškovcov zo Zvolena opäť usporiada zraz fiatiek, tzv. maluchov.

Leto prináša aj neželané ochorenia

O „letných ochoreniach“ hovoríme s infektológom Ladislavom Lužinským.

Z družstva v Lieskovci si ľudia adoptovali 5 kráv

Družstvo nežije len z kravského mlieka.

Országh Cup 2018: Víťazom sa siedmy raz stali zvolenskí žraloci

Kvalitne obsadený turnaj ponúkol vynikajúce hokejbalové divadlo.

Námestím budú znieť muzikálové melódie. Príde aj Andrej Mojžiš a Felix Slováček

Ak ste Ján a budete v publiku, máte šancu získať kartón piva, odkazuje organizátor.