Štvrtok, 28. október, 2021 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Oblastný futbal: Líder vyškolil Budču, Vígľaš-Pstruša je už šiesta

Druhá trieda mala na programe posledné jesenné kolo. Gólové nádielky Pliešoviec B a Dudiniec B.

Momentka zo zápasu Zv. Slatina - KriváňMomentka zo zápasu Zv. Slatina - Kriváň (Zdroj: Milan Černák)

I. trieda

Sliač – Bzovík 1:3 (1:1)

Diváci na Sliači videli za 8 minút dva góly. Najprv šli do vedenia hostia, o malú chvíľu na- to však vyrovnali domáci po štandardke. O zisku troch bodov pre Bzovík rozhodol striedajúci Marunčiak v úvode druhého dejstva.

Góly: Nemec – T. Augustín, Marunčiak 2. ŽK: 5 – 2, ČK: 1 – 0. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Majer. Sliač: Suja – Végh, P. Zemko, Mračko, Halaj, Mihál, Nemec, Frajt, Jackuliak, M. Zemko, Dávid (Miartuš). Bzovík: Alakša – Dianiš, Výboh, Hudec, Gerát, Dolinský, Križan, Zaťkov, J. Augustín, T. Augustín, Pápay (Bohuš, Marunčiak, Moniš, Ostrihoň)

Látky – Sebechleby 3:1 (1:0)

Sebechleby pricestovali na Látky bez hráčov na lavičke. Domáci šli do vedenia v prvom polčase, hosťujúci Tóth vyrovnal v druhom dejstve. O výhre rozhodli domáci až v závere stretnutia dvoma gólmi.

Góly: J. Kubiš 2, Tazberík – Tóth. ŽK: 1 – 0. Pred 100 divákmi rozhodoval Kuchár. Látky: Chlebničan – Tököly, J. Škopík, Gondáš, Tazberík, Spodniak, M. Kubiš, Izairi, J. Kubiš, Olšiak, Mikuš (J. Olšiak, Sivok). Sebechleby: Peťko – Pleva, Pomahač, Nita, M. Babiak, Ďatko, Tóth, Lopušník, Bajnok, Krajč, P. Babiak

H. Nemce – Budča 8:1 (3:0)

Už v 28. minúte vyhrával neohrozený líder súťaže 3:0. Keď pridali domáci štvrtý gól, zdalo sa byť rozhodnuté. Duel sa nepodarilo hosťom zdramatizovať ani po premenenej jedenástke, pretože hráči H. Nemiec pridali ďalšie štyri góly a Budča šla domov s poriadnym debaklom.

Góly: Sádovský 2, Havran 2 (1 z 11 m), Šnajder 2, Ližbetin, Dinh – Bernát (11 m). ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 156 divákmi rozhodoval Domby. H. Nemce: Pavlenda – Ližbetin, Vaškor, J. Kindernaj, Rerich, Kocka, Sádovský, Gembický, Skačan, Havran, Šnajder (Krajč, Palkovič, Troiak, Dinh). Budča: Makovický – Bernát, Strapko, Fašang, Orságh, Hudec, Halama, Dlhopolec, Pohanka, Karaffa, Hlaváč (Hojsa, Lihocký, Cvejkuš).

Dudince – Očová 4:1 (1:1)

Futbalisti druhých Dudiniec boli favoritmi zápasu, no cez polčasovú prestávku svietil na tabuli nerozhodný stav 1:1. Úlohu favorita potvrdili domáci až v druhom dejstve, v ktorom strelili tri góly.

Góly: Bačík, E. Vankovic 2 (1 z 11 m), Kamas – P. Široký. ŽK: 3 – 4. Pred 60 divákmi rozhodoval Dado. Dudince: Fabian – Felyo, Bačík, Harach, Matyó, Strieborný, Dlhopolec, Hilko, Bartoš, Kamas, E. Vankovic (Vrca, Berényi, M. Vankovic). Očová: Kubajda – Fatľa, Pavlík, Filip, Fabiany, D. Široký, P. Široký, Svintek, Zajac, Chabada, Jablonka (Chabada, Marunčiak)

Zv. Slatina – Kriváň 1:1 (1:1)

Do vedenia šli hostia v 8. minúte. Dlho sa neradovali, Slatinčania vyrovnali v 21. minúte. Po zmene strán sa hral zaujímavý futbal. V 65. minúte videl červenú kartu Ondrášik. Následne nevyužil pokutový kop Kuchárka a do konca stretnutia sa na výsledku už nič nezmenilo.

Góly: Kubovský – Ľupták. ŽK: 1 – 2, ČK: 0 – 1. Pred 100 divákmi rozhodoval Libiak. Zv. Slatina: Slovák – Almásy, Matúš, Žákovič, Baran, Kubovský, Kuchárka, Mich. Mlynár, Kováčik, Pavlík, Schieber (Mil. Mlynár, Tereň). Kriváň: Lakota – Chlebničan st., Chlebničan ml., Panica, Ľupták, Haring, Bambura, Sopko, Vajs, Malatinec, Ondrášik (Móc, Mikuš)

Stožok – Podzámčok 2:0 (1:0)

Stožok rozhodol o svojom víťazstve dvoma gólmi z úvodov oboch polčasov.

Góly: Klimo, Melicher. ŽK: 2 – 3. Pred 100 divákmi rozhodoval Dupej. Stožok: Sliacky – Iv. Figura, Klimo, Slosiarik, J. Fekiač, Šufliarsky, Ig. Figura, Melicher, M. Fekiač, Gondáš, Ferko (Joz. Fekiač). Podzámčok: Vilhan – Sluka, Špurek, Kosorin, Korpáš, Hakel, Cúth, Danko, Babiak, Slúka, Beck.

V. Pstruša – D. Huta 1:0 (0:0)

Zápas bol dlho vyrovnaný a vyzeral na deľbu bodov. Avšak v 79. minúte zahrávali domáci štandardnú situáciu, jej aktér Válovčan sa nemýlil. Hostia už nedokázali za 11 minút reagovať, a tak si tri body pripísali domáci hráči, ktorí v tabuľke už poskočili na šieste miesto.

Gól: Válovčan. ŽK: 2 – 2. Stretnutie pred 80 divákmi rozhodoval Kučera. V. Pstruša: Valocka – Marcinek, Šoučík, Válovčan, Chamula, M. Kučera, Kulich, Urbaník, A. Kučera, Tisoň, Budai (Ďuriš). D. Huta: Ľupták – Stupár, P. Olšiak, J. Olšiak, Slovák, Marcinek, Hanes, T. Olšiak, Hronček, Chovan, Kortiš (Šulek, S. Nociar, L. Olšiak, J. Nociar)

Terany – Pliešovce B 1:9 (0:4)

Rezerva Pliešoviec predviedla strelecký koncert, štyrmi gólmi sa blysol František Turan. Od povestnej desiatky delil hostí len jeden presný zásah.

Góly: : L. Kováč (11 m) – J. Turan 4, R. Rell, Gugh, Kosorín, F. Turan. ŽK: 1 – 1. Stretnutie pred 31 divákmi rozhodoval Vician. Terany: Olách – Križko, L. Kováč, M. Kováč, Ľupták, Oláh, Šajgalík, Medveď, D. Kováč, Bartík, Janočko (Jaďuď). Pliešovce B: Paľov – F. Turan, R. Rell, Golian, J. Turan, Palovič, Gugh, J. Rell, Kosorín, Ďurajka, Turoczy (Filčík Golian II)

V. Pstruša B – Senohrad 1:1 (1:1)

V súboji tímov z chvosta tabuľky sa všetko podstatné udialo v prvom polčase. Do vedenia šli domáci, v poslednej minúte úvodného dejstva hostia vyrovnali.

Góly: Urbaník – Ližbetin. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 30 divákmi rozhodoval Jánošík. V. Pstruša B: Ľ. Kotruch – Paulenda, Purdek, Pohorelec, Krčmárik, Bartko, Záchenský, M. Kotruch, Babic, Urbaník, Kaniarik (Výbošťok, Pálenkáš, Jombík). Senohrad: Tomašovič – Záchenský, Babic, Molnár, Mackovci, Matejka, Jombík, Podmanický, Ližbetin, Kožík, Slúka (Vištiak, Dolínsky, Mitter)

Babiná – Sielnica 3:0 (1:0)

Babiná šla do vedenia v 30. minúte. Hosťom sa z niekoľkých šancí gól dať nepodarilo a po zmene strán pridali domáci ešte ďalšie dva presné zásahy a zaslúžene sa radovali zo zisku troch bodov.

Góly: M. Raniak, D. Raniak, J. Baláž. ŽK: 1 – 3. Stretnutie pred 80 divákmi rozhodoval Prochádzka. Babiná: Dlhoš – Jar. Baláž, D. Raniak, Vidhold, Žiga, Cibuľa, Šimko, M. Baláž, M. Raniak, Kolény, J. Baláž (Števák, Ukrop). Sielnica: Vida – Mich. Menyhért, F. Lesay, J. Ryboš, M. Lacko, Mar. Menyhért, Horňák, Valigurský, M. Ryboš, Jesenský, Joz. Ryboš (Gajdoš, Štaffa, Biba)

Dudince B – H. Tesáre 8:1 (4:0)

Už po prvom dejstve viedli domáci o štyri góly, hneď v úvode druhého pridali piaty. Hostia hrali od 67. minúty bez vylúčeného Somsiho, Dudince B pridali pohodlne ešte ďalšie tri góly. Piatimi gólmi sa blysol kanonier Alexander Farion.

Góly: A. Farion 5 (1 z 11 m), I. Suba, D. Farion 2 – Oláh (11 m). ŽK: 0 – 4, ČK: 0 – 1. Stretnutie pred 40 divákmi rozhodoval Kováč. Dudince B: Kassal – Bartoš, Šebo, Mažgút, Löffler, I. Suba, I. Suba, D. Farion, Dodok, O. Suba, Kollár, A. Farion (Brza). H. Tesáre: Š. Majdák – Oláh, Bartoš, P. Majdák, Brndiar, Sever, Krošlák, Somsi, Miklóš, Greguška, Holláň

V. Lúka – O. Lúka 0:0 (0:0)

Hostia z Ostrej Lúky boli favoritom, no aj napriek viacerým šanciam gól dať nedokázali. Nepresadili sa ani domáci, a tak si mužstvá body rozdelili po bezgólovej remíze. Ostrá Lúka prezimuje na čele tabuľky aj po tejto strate bodov.

ŽK: 1 – 0. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Majer. V. Lúka: Zemiar – M. Paňko, Zemko, Kováč, Lacko, Procházka, Mihál, Drahoň, Miartuš, P. Paňko, Bystrianský (Zamboj, Polónyi, Kováč, Uhaľ). O. Lúka: Slančík – Páleník, Jelok, Vojtek, Grega, Thonhauser, Kocúr, Gažo, Kollárik, Valach, Pražma (Štefko)

1. O. Lúka 9 6 3 0 26:4 21

2. Dudince B 9 6 2 1 33:13 20

3. Babiná 9 6 1 2 38:14 19

4. Pliešovce B 9 6 0 3 27:14 18

5. Sielnica 9 4 2 3 23:12 14

6. V. Lúka 9 3 4 2 13:9 13

7. H. Tesáre 9 3 2 4 14:30 11

8. Senohrad 9 1 1 7 15:33 4