Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Hororový piatok trinásteho pre MFK Zvolen alebo tri „osvietené“ penalty proti nim

Už v piatok zavítali Zvolenčania do Skalice, kde domáci futbalisti „krstili“ nové umelé osvetlenie.

Zvolenčania "na kolenách". Na zápas v Skalici by čo najradšej najskôr zabudli...(Zdroj: Vladimír Miček)

SKALICA. Napriek tomu, že sa stretol tretí tým 2.ligy s desiatym a mužstvá delilo v tabuľke sedem bodov, očakával sa tuhý boj o dôležité jesenné body. Nakoniec však bolo všetko inak, tri penalty v prospech domácich, tri body pre Skalicu.

Pre Zvolen sa začalo stretnutie pod skalickými reflektormi naozaj ako v piatok trinásteho. Za prvý zákrok už v 3. minúte pri prieniku Švrčeka videl žltú kartu Mádel a karta pribrzdila elán hráčov MFK. Záhoráci sa snažili preraziť obranu Zvolenčanov, no strelu Tomoviča Jenčo vyrazil a Mizerák z odrazenej lopty strieľal tesne mimo brány. V 17. minúte zapískal arbiter Šuniar pokutový kop za ruku v šestnástke, lenže exekútor Šebesta nariadenú jedenástku nepremenil. V 20. minúte pohrozili Zvolenčania, no hlavička Jackuliaka skončila nad. Hra sa postupne vyrovnala, Záhoráci si však v 34. minúte vytvorili peknú šancu, keď potiahol Lipták loptu až do šestnástky, ale obrana MFK nebezpečný center odvrátila na roh, po ktorom Švrček pálil mimo. V 42. minúte unikol Haša, vysunul Šebestu, ale ten v šanci miesto strely volil prihrávku, no Tomovič mieril vedľa. Pred odchodom do kabín dostali domáci druhý darček v podobe pokutového kopu keď Jenčo zlikvidoval Šebestove gólové zakončenie. Druhú jedenástku už Hruška premenil a otvoril skóre stretnutia. Hráči MFK sa ešte pokúsili vyrovnať, ale center Hrebíka stiahol pred Slovákom Fišan.

Druhé dejstvo začali Skaličania aktívne, Hruškovu strelu ešte stihol Jenčo vyraziť, ale lopta skončila v sieti po strele Šebestu, keď trafila predtým ešte „zavadzajúceho“ Mizeráka. V 51. minúte zlikvidoval Šebestovu strelu Jenčo a hlavičkujúceho Hašu ubránil Lazarus. V 55. minúte sa dostali do brejku Šebesta s Hruškom, no Hruška minul prázdnu bránu. Na druhej strane striedajúci Bojda poslal svoju strelu len na vrchnú sieť. V 68. minúte štvorica Skaličanov neuspela proti dvom obrancom Zvolena, ale v 69. minúte išli domáci opäť do prečíslenia a po prieniku Haša sa kopala tretia penalta. Haš napriek tomu, že Jenčo vystihol smer jeho strely skóroval. V závere ešte zaujala tečovaná strela hosťujúceho Makelu, ale skóre stretnutia sa už nezmenilo.

Moment zápasu

46.minúta. Hruškovu strelu ešte stihol Jenčo vyraziť, ale lopta skončila v sieti po strele Šebestu, keď trafila predtým ešte „zavadzajúceho“ Mizeráka.

Postava stretnutia

Tentokrát to je hlavný arbiter stretnutia Pavol Šuniar, ktorý neváhal odpískať tri pokutové kopy v prospech domácej Skalice.

Hlasy po zápase

Jozef Kostelník, tréner MFK Skalica: „Som rád, že sa nám podarilo v Skalici pokrstiť nové osvetlenie dobrou hrou a dobrým výsledkom. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, keď za stavu 3:0 súper otvoril hru a mali sme viacero brejkových príležitostí. Neriešili sme ich ale ideálne. Súper bol dobre pripravený, prehusťoval stred ihriska. Nebolo to jednoduché, dostať sa cez organizovanú obranu. Dôležitý bol moment na 2:0 hneď v úvode druhej časti.“

Ľubomír Moravčík, asistent trénera MFK Lokomotíva Zvolen: ,,Ja si myslím, že dobre sme sa pripravili na kvalitného súpera, lebo sme vedeli, kde je ich sila. Odohrali sme dobrý prvý polčas, i keď sme neboli nejako veľmi nebezpeční, mali sme tam jednu dobrú šancu, no nevyužili sme to. To by nám určite pomohlo. Bohužiaľ sme inkasovali a zlom zápasu bola 46. minúta, keď sme hneď dostali gól na začiatku druhého polčasu. Potom už sme nemali sily, aby sme konkurovali Skalici a zápas zvrátili.“

MFK Skalica - MFK Zvolen 3:0 (1:0)

GÓLY: 44.Hruška (11 m), 46.Mizerák, 71.Haša (11 m). ŽK: 0 – 3. ROZHODOVAL: Šuniar, 742 divákov.

Skalica: Fišan - Švrček, Jakubek, Jánošík, Lipták, Opiela (78. Čtvrtníček), Tomovič, Šebesta (85. Vrábel), Mizerák, Hruška (82. Ulrich), Haša

Zvolen: Jenčo - Mikinič, Lazarus, Dubeň, Jackuliak (57. Makela), Slovák, Včelka (71. Pavlík), Mádel (49. Bojda), Lupčo, Kmeť, Hrebík

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, MFK Skalica, Futbal