Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Zvolen vyrovnal v závere stretnutia, Nitra sa radovala z výhry až po nájazdoch

Hráči HKM prehrávali o dva góly, duel ale poslali do predĺženia. O výhre Nitry rozhodli napokon až samostatné nájazdy.

(Zdroj: SITA)

HKM Zvolen - HK Nitra 3:4 pp a sn (0:0, 1:3, 2:0, - 0:0, 0:1)

Góly: 34. Hraško (Coffman), 57. Obdržálek (Jurík, Hraško), 58. Drgoň (Coffman) - 24. Krištof (Paulovič, Cope), 35. Cope (Paulovič, Mezei), 40. Mikúš (Kutálek, Luciani), rozh. sam. nájazd Paulovič. Rozhodovali: Kalina, Snášel - Gajan, Smrek, vylúčení 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1518 divákov

HKM Zvolen: Climie - Andersons, Hraško, Drgoň, Ross, Ťavoda, Wharton, Bokroš - Šišovský, Jurík, Obdržálek - Matis, Steen, Coffman - Török, Immonen, Ďaloga - T. Ondris, Fekiač, Dubeň – Jakubík

HK Nitra: Laco - Mezei, Kováčik, Milam, Ordzovenský, Mir. Pupák, Versteeg, Mich. Pupák, Korím - Paulovič, Krištof, Cope - Mikúš, Blackwater, Luciani - H. Ručkay, Kutálek, J. Ručkay - Štumpf, Šille, Rzavský

V súboji dvoch tabuľkových susedov narazili na seba mužstvá s rozdielnou štatistikou predchádzajúcich kôl. Kým Zvolenčanov povzbudili tri víťazstvá, Nitrania nepoznali takýto pocit v štyroch prehratých zápasoch. V prvej tretine sa síce viackrát hráči strelecky snažili na oboch stranách, no pukom chýbala razancia a občas lietali všade inde, len nie na bránku. V 12. min skúšal šťastie na dvakrát Matis, o minútu neskôr Ďaloga v úsilí zakončiť nájazd vletel až do nitrianskej siete. Aj presilovku si hostia s novou posilou v bránke Marekom Lacom zahrali tak, že všetky pokusy zlikvidoval poľahky Climie, no bližšie ku gólu mal v nej po prečíslení domáci Obdržálek so strelou vedľa.

Bezgólový stav trval do 24. min, keď Paulovič našiel pred bránkou úplne voľného Krištofa. V druhej tretine sa roztrhlo gólové vrece aj vďaka málo vídanému kiksu Laca v nitrianskej bránke. V hĺbke obrannej tretiny sa v oslabení dostal k puku Hraško a jeho ďalekonosný oslobodzovací forhend pustil Laco medzi betónmi. Našťastie dlho sa nemusel po tejto nepríjemnej kuriozite trápiť, pretože jeho spoluphráči do prestávky pridali ešte dva góly. O necelé dve minúty Cope z uhla prekvapil Climieho a v 40. min, 22 sekúnd pred prestávkou, pohotovo pridal Mikúš tretí nitriansky gól. Navyše v 36. min trafil Rzavský žŕdku a len umocnil fakt, že stredná časť hry bola v znamení nitrianskej efektívnosti v zakončení. Domácim chýbal zranený útočník Michal Chovan, góly nemal kto strieľať a keby sa na stave nepodpísala hrúbka Laca, situácia by bola pre Zvolenčanov hrozivá.

V tretej tretine to spočiatku na nápor domácich nevyzeralo a mali čo robiť, aby z obrannej tretiny vôbec vykorčuľovali. Až postupne sa prejavilo úsilie čo najskôr streliť kontaktný gól, pozoruhodné bolo obkorčuľovanie Šišovského celého útočného pásma s následnou šancou v 45. min, potom Ďaloga v 49. min zblízka netrafil bránku, Laca neprekonal v 51. min ani Coffman. Dvojgólový náskok si Nitrania udržali aj v dvojminútovom oslabení o dvoch hráčov od 52. min, v ktorom vynikol okrem celej obrany hlavne brankár Laco. Až Obdržálek po prieniku stihol vystreliť a prekonať Laca tri minúty pred koncom 3. tretiny. O 19 sekúnd neskôr v 58. min vyrovnal Drgoň strelou spomedzi kruhov, pod Pustým hradom sa predlžovalo, až sa napokon rozhodovalo v samostatných nájazdoch, s rozhodujúcim gólom Pauloviča.

Hlasy po zápase

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Dve tretiny bola Nitra lepšia, agresívnejšia, bola dobrá na puku, išla jej rozohrávka. My sme s tým mali problémy, vyvrcholili aj v presilovke piatich na troch. Potom sa k nám priklonilo šťastie, z tlaku sme vyrovnali, preto ďakujem hráčom za to, že neskladali zbrane. Samostatné nájazdy sme „spackali“.“

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „My v našej situácii sme po zlých výsledkoch chceli spraviť maximum. Podali sme slušný, zodpovedný výkon, istota šla aj z brankára Mareka Laca, čo potrebujeme, aby sme našli svoju tvár. Škoda záveru, individuálnych chýb, z ktorých pramenilo predĺženie, myslím si, že sme si zaslúžili bodovať za tri body. Také kuriózne góly, aký pustil Marek Laco, padajú, no ešte raz opakujem, podal veľmi dobrý výkon, a to bol chorý, len včera prišiel na prvý tréning. Smaozrejme, vždy keď padne takýto gól, tak brankári sú viac na očiach. Keď padol, povedal som si, že dostaneš gól aj z nemožného, no našťastie sme sa z toho otriasli, škoda len toho záveru.“

Marek Laco, brankár Nitry: „Som rád, že máme body, no je to škoda, tri minúty pred koncom sme vyhrávali 3:1 a nakoniec remíza. Je to však víťazstvo, som rád. Ten lacný gól, čo som pustil, vznikol z mojej nepozornosti a chlapcom sa za to ospravedlňujem, pomáhali mi ako mohli, držali ma. Každé víťazstvo teší, aj dvojbodové, je to však zase len jedna časť dlhej sezóny, treba ísť od zápasu k zápasu.“