Streda, 17. október, 2018 | Meniny má Hedviga

Bzovík a Stožok predviedli veľké obraty, gólová prestrelka v Kriváni

Hontianske Nemce ostávajú stále bez jedinej prehry na čele I. triedy. Šláger II. triedy víťaza nemal.

ilustračné(Zdroj: Milan Černák)

I. trieda

Sebechleby – V. Pstruša 1:4 (0:2)

Sebechleby prehrávali už v 20. minúte 0:2. Iskierku nádeje vykresali až v úplnom závere zápasu, keď sa trafil Martin Babiak, no už o 2 minúty znova skórovali hostia a o ďalšie 4 minúty spečatil konečný stav z penalty Ďuriš.

Góly: M. Babiak – Valocka, Kučera, Urbaník, Ďuriš (11 m). ŽK: 2 – 1. Stretnutie pred 10 divákmi rozhodoval Kučera. Sebechleby: Peťko – Pleva, Kamas, Balkóci, Pomahač, Nita, D. Babiak, Bohuš, L. Melišek, Tóth, Lopušník (M. Babiak, Bajnok). V. Pstruša: Valocka – Marcinek, Šoučík, Válovčan, Chamula, Ostrihoň, M. Kučera, Kulich, Urbaník, A. Kučera, Ďuriš

D. Huta – Stožok 3:3 (2:0)

Domáci futbalisti vyhrávali po polčase už 2:0. Hneď v úvode druhého dejstva pridali tretí gól a zdalo sa, že o osude stretnutia je rozhodnuté. Stožok nezložil zbrane a dokázal ešte vyrovnať. Zaujímavosťou je, že do streleckej listiny sa zapísal aj Mário Michalík, ktorý tentokrát nestál v bráne, ale pôsobil v hracom poli.

Góly: Chovan 2, Šulek – Joz. Fekiač, Klimo, Michalík. ŽK: 0 – 0. Pred 50 divákmi rozhodoval Majer. D. Huta: Ľupták, Stupár, J. Olšiak, Slovák, Marcinek, Hanes, Šulek, T. Olšiak, Hronček, Chovan, Kortiš (Nociar, Pekár). Stožok: Sliacky – Iv. Figura, Klimo, Slosiarik, J. Fekiač, Šufliarsky, Ig. Figura, Gondáš, Michalík, Urban, Joz. Fekiač

Podzámčok – Sliač 2:0 (1:0)

Domáci futbalisti zabojovali a už od 14. minúty viedli 1:0. Zlomový moment prišiel v 49. minúte, keď hosťujúci Taufer nepremenil pokutový kop. Trest prišiel v 77. minúte, keď domáci využili štandardku a definitívne rozhodli o zisku troch bodov.

Góly: Böhm, Danko. ŽK: 1 – 1. Stretnutie pred 70 divákmi rozhodoval Domby. Podzámčok: Vilhan – Sluka, Špurek, Kosorin, Korpáš, Hakel, Cúth, Danko, Babiak, Böhm, Slúka (Gašpar, Slančík). Sliač: Zemiar – Kadáš, Végh, Zemko, Hanuska, Mračko, Taufer, Bočkay, Halaj, Horňák, Uhaľ (Suja)

Bzovík – Zv. Slatina 2:1 (0:1)

Bzovíku sa podaril dokonalý obrat. Po polčase prehrával so Slatinou 0:1. V 57. minúte domáci vyrovnali. Už to vyzeralo, že si tímy body podelia, no v záverečnej minúte rozhodol o výhre domácich Hudec.

Góly: M. Výboh, Hudec – Mich. Mlynár. ŽK: 3 – 2. Pred 120 divákmi rozhodoval Dado. Bzovík: Alakša – A. Výboh, Dvorský, Hudec, Gerát, Zaťkov, M. Výboh, J. Augustín, Pápay, Bohuš, Dolinský (B. Výboh, Očenáš). Zv. Slatina: Slovák – Almásy, Matúš, Žákovič, Baran, Dančo, Maliník, Kubovský, Kuchárka, Mich. Mlynár, Kováčik (Mil. Mlynár, Mudrák)

Kriváň – Dudince 3:5 (2:2)

V Kriváni si užili gólové hody. Hostia vyhrávali už v 18. minúte o dva góly, do polčasu domáci ešte vyrovnali. Do vedenia šli znova Dudince, ponúknutú šancu na vyrovnanie Kriváň nevyužil, keď penaltu nepremenil Bambura. V 80. minúte sa domácim predsa len vyrovnať podarilo Panicom. Avšak už o minútu na to Bačík skóroval zo štandardky a záverečný klinec do domácej rakvy pridal v 90. minúte Erik Bartoš.

Góly: Haring, Bambura, Panica – Vankovic, Dlhopolec, Bačík 2, Bartoš. ŽK: 1 – 3. Pred 70 divákmi rozhodoval Srholec. Kriváň: Lakota – Chlebničan st., Chlebničan ml., R. Ľupták, Haring, Bambura, Sopko, Móc, Vajs, M. Ľupták (Mikuš, Suja). Dudince: Fabian – Berényi, Felyo, Matyó, Hilko, Chovan, Dlhopolec, Bartoš, Bačík, Kamas, Vankovic (Mrázek)

Očová – H. Nemce 0:3 (0:2)

V Očovej rozhodca udelil až 9 žltých kariet, podstatnejšie ale bolo víťazstvo lídra, ktorý strelil domácim tri góly a stále ostáva nezdolaný.

Góly: Havran, Šnajder, Sádovský. ŽK: 5 – 4. Pred 120 divákmi rozhodoval Libiak. Očová: Kubajda – Fatľa, Priadka, Fabiany, D. Široký, P. Široký, Babic, Svintek, Zajac, Michálik, Debnár (Jablonka, Máliš, Filip). H. Nemce: Pavlenda – Ližbetin, Palkovič, Vaškor, Vyletel, Sádovský, Rerich, Skačan, Krajč, Havran, Šnajder (J. Kindernaj, Troiak, Žirka, Gembický, Dinh)

Budča – Látky 1:1 (0:0)

V zaujímavom a pomerne vyrovnanom stretnutí museli diváci čakať na góly až do poslednej desaťminútovky. Najskôr sa presadili hostia Segečom, ale bod pre domácich zachraňoval v 85. minúte Dlhopolec.

Góly: Dlhopolec – Segeč. ŽK: 1 – 1. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Procházka. Budča: Makovický – Bernát, Strapko, Fašang, Lihocký, Hojsa, Orságh, Hudec, Halama, Dlhopolec, Hric (Karaffa, Mozola, Cvejkuš). Látky: Chlebničan – Nosáľ, Škopík, Gondáš, Michalovský, Segeč, M. Kubiš, Izairi, J. Kubiš, Tököly, M. Olšiak (Tazberík)

Pliešovce B – V. Lúka 2:1 (2:1)

Rezerva Pliešoviec šla do vedenia už v 10. minúte. Hosťom sa podarilo vyrovnať o 6 minút. Druhým gólom v zápase sa v 29. minúte blysol domáci Ihring. Výsledok sa potom nemenil až do konca stretnutia.

Góly: : Ihring 2 – Nemec. ŽK: 0 – 1, ČK: 0 – 1. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Harík. Pliešovce B: Paľov – F. Turan, R. Rell, Golian, Valentík, Ihring, J. Turan, Turoczy, Kyseľ, Palovič, Gugh (J. Rell, Vyrik). V. Lúka: Suja – M. Paňko, P. Zemko, Kováč, Filip, Lacko, Sekereš, Frajt, Procházka, Nemec, Zamboj (Šlacký, Polónyi, M. kováč, Mar. Zemko)

O. Lúka – Dudince B 1:1 (1:0)

Šláger kola medzi prvými dvoma tímami víťaza nemal. Do vedenia šli domáci v prvom dejstve. Domáci hrali s desiatimi hráčmi v poli od 57. minúty, početnú výhodu využili hostia na vyrovnania až 5 minút pred koncom.

Góly: Thonhauser – Dodok. ŽK: 4 – 1, ČK: 1 – 0. Stretnutie pred 45 divákmi rozhodoval Hanes. O. Lúka: Slančík – Páleník, Vojtek, Grega, Thonhauser, Kocúr, Gažo, Kollárik, Valach, Žifčák, Pražma (Jelok, Štefko). Dudince B: Kassal – Teren, Mažgút, Löffler, Šebo, E. Dodok, D. Farion, L. Dodok, J. Bartoš, Kollár, A. Farion (Puliš, Brza)

H. Tesáre – Babiná 2:6 (1:3)

Babiná potvrdila úlohu favorita, hetrikom sa blysol Raniak. Naopak, domáci si strelili až dvoch vlastencov.

Góly: Brndiar, Oláh – vlastný 2, Raniak 3, M. Baláž. ŽK: 1 – 2. Stretnutie pred 40 divákmi rozhodoval Vician. H. Tesáre: Š. Majdák – Oláh, Bartoš, Didi, P. Majdák, Brndiar, Sever, Krošlák, Didi II, Somsi, Miklóš (D. Bartoš, V. Bartoš, Kováč, L. Bartoš). Babiná: Filuš – Jar. Baláž, Raniak, Randis, Šimko, M. Baláž, Kolény, Ukrop, Kucbel, Koreň, Pšenica (J. Baláž)

Sielnica – V. Pstruša B 3:1 (3:0)

O osude stretnutia sa rozhodlo už v prvom polčase, keď domáci vsietili tri góly. Po zmene strán sa hosťom podarilo výsledok len kozmeticky upraviť.

Góly: Jesenský, Valigurský, Joz. Ryboš – Mar. Babic. ŽK: 1 – 1. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Kučera. Sielnica: Vida – F. Lesay, Mich. Menyhért, J. Ryboš, Štaffa, Mar. Menyhért, Horňák, Valigurský, M. Ryboš, Jesenský, Joz. Ryboš (Gajdoš, Lacko, Kán). V. Pstruša B: Ľ. Kotruch – Paulenda, Krčmárik, Stehlík, Záchenský, M. Kotruch, Vybošťok, Purdek, M. Babic, Martinský, Mar. Babic

Senohrad – Terany 6:1 (2:1)

Terany pricestovali na zápas len s 11 hráčmi. Od 13. minúty síce viedli, keď penaltu premenil Ladislav Kováč, od toho momentu však strieľali góly len domáci. Senohrad sa tak odlepil od dna tabuľky.

Góly: Slúka 2 (1 z 11 m), Kožík 2, Jombík, Ližbetin – L. Kováč (11 m). ŽK: 1 – 3. Stretnutie pred 25 divákmi rozhodoval Lalík. Sednohrad: Tomašovič – Babic, Molnár, Mackovci, Matejka, Jombík, Podmanický, Ližbetin, Kožík, Slúka, Záchenský (Vištiak, Dolínsky). Terany: Rezák – Križko, L. Kováč, M. Kováč, Haško, Ľupták, Jaďuď, Oláh, Ližbetin, Strelec, Šmondrk

1. O. Lúka 8 6 2 0 26:4 20

2. Dudince B 8 5 2 1 25:12 17

3. Babiná 8 5 1 2 35:14 16

4. Pliešovce B 8 5 0 3 18:13 15

5. Sielnica 8 4 2 2 23:9 14

6. V. Lúka 8 3 3 2 13:9 12

7. H. Tesáre 8 3 2 3 13:22 11

8. Senohrad 8 1 0 7 14:32 3