MFK Detva stále bez bodu, Pliešovce remizovali s favoritom, Hriňová si schuti zastrieľala

Uplynulý víkend priniesol ďalšie futbalové zápolenia v nižších súťažiach. Futbalisti Kováčovej sú stále na čele V. ligy.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Ľudovít Neupauer)

III. liga SsFZ

Detva – L. Hrádok 0:2 (0:1)

GÓLY: 28. Stanislav, 54. Orolín. ROZHODOVAL: Horný, 100 divákov. ŽK: 0 – 0. DETVA: Panič – Michálik, Jankovič, Dianiška, Melich, Šulek (60. Záň), Rapčan, Suslov, Pejčič, Karásek, Kalný (58. Nemeth)

V slušnom zápase bez kariet chceli Podpoľanci konečne prerušiť šnúru bez jediného bodu a chceli nadviazať na dobrý výkon z minulého kola proti Banskej Bystrici. Predzápasová zostava nasvedčovala, že sa Detva zmobilizovala, všetko podstatné sa však udialo na trávniku. Domáci neboli na ihrisku len do počtu, avšak skórovať sa im v tomto zápase nepodarilo. Hostia šli do vedenia v prvom dejstve, zásluhou Stanislava. Po zmene strán pridal poisťujúci druhý gól L. Hrádka v 54. minúte Orolín. Hráči MFK tak ostávajú aj naďalej na dne tabuľky bez zisku čo i len jediného bodu.

Ostatné výsledky: O. Veselé – Žarnovica 0:0, N. Baňa – B. Bystrica 1:1, Martin – Fiľakovo 5:0, Čadca – Krásno 2:2, Rim. Sobota – Lučenec 1:2, Námestovo – Kalinovo 2:1, Detva – Lip. Hrádok 0:2, Lip. Štiavnica – Teplička 4:2

Hriňová – V. Krtíš 5:0 (1:0)

GÓLY: 12. Lapin, 60., 85. Hanes, 66. Purdek, 89. Jablonský. ROZHODOVAL: Belko, 200 divákov. ŽK: 0 – 2. HRIŇOVÁ: Kružliak – Jablonský, Malček (56. Hanes), Lapin, Marcinek (80. Dančo), Pohorelec (85. Kráľ), Miklian, Ľupták, Purdek, Mičuda, Vreštiak

Od úvodu zápasu mali domáci jasnú prevahu, ktorú už v 12. minúte zužitkoval peknou strelou Lapin na otvárajúci gól. Ten Hriňovú neuspokojil, pokračovala v dobrej hre. V 25. a 30. minúte mal ďalšie góly na kopačke domáci kapitán Purdek, no skórovať sa mu nepodarilo. V 35. minúte zas ďalšiu šancu zahodil Pohorelec a keby bolo po polčase 4:0 pre Spartak, nemohol by nikto nič namietať. Po zmene strán bola prevaha Hriňovej zdrvujúca, hralo sa prakticky iba na bránu posledného V. Krtíša. Hosťujúci celok bojoval, vypracoval si aj jednu šancu, ale pod poľanou to tentokrát nestačilo. Prevahu napokon domáci futbalisti zúročili aj na góly. V 60. minúte zvyšoval na 2:0 Hanes, v 66. sa už nemýlil kapitán Purdek. V poslednej desaťminútovke pridala Hriňová ešte dva ďalšie góly. Aj napriek piatim gólom v sieti treba pochváliť gólmana hostí za predvedený výkon. V domácom tíme najviac vynikali Purdek a Lapin. Dobrým výkon sa prezentovala aj rozhodcovská trojica.

Tisovec – Pliešovce 1:1 (0:1)

GÓLY: 84. Vývlek – 17. Beňo. ROZHODOVAL: Kolofík, 70 divákov, ŽK: 2 – 4. ČK: 1 - 1

PLIEŠOVCE: Gnida – Sýkora, Vrbiniak, Fraňa, Bobor, Hraško, Kouřil, Roziak, Vilhan (90. Malatinec), Jamnický, Beňo (59. Golian)

Pliešovce cestovali na horúcu pôdu Tisovca, kde sa chceli prezentovať dobrou hrou a bojovnosťou. Hneď od prvej minúty sa hostia zamerali na poctivé bránenie a rýchle brejky. To sa im aj darilo. Domáci si vypracovali tri sľubné príležitosti, ale Gnida v bráne Tatrana svoje mužstvo podržal a potvrdilo sa pravidlo nedáš-dostaneš. Vzápätí v 17. minúte sa po brejku presadil Beňo. Hra sa po tomto momente vyrovnala. Gól už fanúšikovia v Tisovci do polčasového hvizdu nevideli. V druhom polčase Tisovec zatlačil súpera, boli silnejší na lopte, nakopávali lopty do pokutového územia Pliešoviec, čo hosťom vyhovovalo, lebo ich vysokí stopéri si s nimi hravo poradili. Kľúčový okamih zápasu prišiel v 58. minúte, kedy domácemu Masárovi chytil Gnida jedenástku. Potom za nešportové správanie putoval pod sprchy jeden z domácich futbalistov, no tlak Tisovca pokračoval. Pliešovce hrali zodpovedný futbal, nepúšťali Tisovec do vyložených šancí. Avšak prišla 87. minúta, domáci zahrávali rohový kop, odrazená lopta sa dostala k Vývlekovi, ktorý vyrovnal na konečných 1:1. Hostí treba pochváliť za bojovný výkon, s bodom proti silnému súperovi vládne spokojnosť.

Ostatné výsledky: Medzibrod – Šalková 0:3, Rakytovce – Revúca 4:0, Poltár – Jupie 2:0, Vinica – Č. Balog 1:1, Tornaľa – S. Ďarmoty 2:0.

Krupina – Sásová 1:0 (0:0)

GÓL: 89: Strhársky. ROZHODOVAL: Duraj, 150 divákov. ŽK: 2 – 2. KRUPINA: Rabota – Strhársky (90. Slúka), R. Babiak, Stanko, Murín (72. Križan), Boháčik, Lietava, M. Selecký, Petrovský, Cibuľa (68. Valica), Paľov (56. S. Selecký)

Od úvodu stretnutia sa hral vyrovnaný futbal, najmä v prvom dejstve predvádzali obe mužstvá útočnú hru. Domáci mali v 15. a 20. minúte dve sľubné šance, v oboch sa ocitol Cibuľa, ale v brejkových situáciách dvoch na jedného sa mu skórovať nepodarilo. Sásová sa zamerala na bránenie a rýchle brejky. Druhé dejstvo bolo viac bojovné, hralo sa na ťažkom teréne. V 80. minúte sa vo veľkej šanci ocitol Slavomír Selecký, ktorý po centrovanej lopte však trafil len gólmana hostí. Už keď sa zdalo, že sa mužstvá rozídu po bezgólovej remíze, udrela Krupina. Strojár v 89. minúte centroval z rohu ihriska loptu do pokutového územia, centrovanú loptu podcenil Ďuriš v bráne Sásovej, pre Strhárskeho však nebol problém hlavičkovať do prázdnej brány. Tento pomerne prekvapivý moment rozhodol o troch bodoch pre domácu Krupinu.

Lad. Vieska – Lieskovec 3:0 (3:0)

GÓLY: 8. Arvaj, 11. Dobrota, 39. Hanus (11m). ROZHODOVAL: Franek, 100 divákov, ŽK: 3-0. LIESKOVEC: Dvoran – Valach, Vronský, Špekker, Pepich. Vrbovský, Mihál, Krčmárik (71. Jankovič), Bil (66. Výbošťok), Schillinger, Szöke

Domáci začali vo veľkom štýle a už v 8. minute otvoril skóre Ajvaj po prihrávke Hanusa 1:0. Domáci stále držali hostí pod tlakom v 11. minúte Dobrota hlavičkou zvýšil na 2:0. Hostia tiež hrozili kontrami a v 25. minúte po faule Fišnara, Valach nepremenil penaltu. Na opačnej strane po závare pred bránou hosťujúci hráč fauloval Dobrotu a z penalty zvýšil Hanus na 3:0. Druhý polčas bola hra vyrovnaní, hostia hrozili kontrami, vyložené šance však nemali. Domáci zahodili niekoľko vyložených šancí, nastrelili dve tyčky.

Št. Bane – D. Niva 2:1 (1:0)

GÓLY: 20. Kminiak, 48. Dlhoš – 78. Trnavský. ROZHODOVAL: Mihálik, 80 divákov, ŽK: 2-3, ČK: 0-1. D. NIVA: Kováč – M. Kyslý, R. Zbončák, T. Cibuľa, Kolény (63. R. Kyslý), Trnavský, Lacko, Zuzin (46. Kucbel), Hrčka, Pavúk (70. Farkaš), V. Zbončák

Zo začiatku zápasu mali domáci miernu prevahu, vytvorili si aj šance, avšak brankár hostí tri dobré strely vyrazil na roh. Na štvrtú šancu už bol bezmocný, keď Kminiak zblízka skóroval. V druhom polčase domáci zvýšili iniciatívu, pridali druhý gól, vytvorili si aj ďalšie šance, ktoré nepremenili, čo sa im takmer vypomstilo, keď hostia v závere po rohu skorigovali stav. Od tohto momentu hostia stavili všetko na jednu kartu a snažili sa vyrovnať, domáci si však už tri body nenechali ujsť.

Priechod – Kováčová 0:6 (0:4)

GÓLY: 6., 15. a 26. Bordun, 8. Shuper, 66. Volko, 82. Kudlík. ROZHODOVAL: Gombala, 120 divákov, ŽK:1-0, ČK: 1-0. KOVÁČOVÁ: Sekula – Shuper (46. Lauč), Homola, Hradňanský, Karpa, Bordun, Volko, Plavec (46. Turák), Šanta (71. Kucharík), Kudlík, Kujan (54. Miškov)

Favoritom bola hosťujúca Kováčová, čomu napokon zodpovedal aj konečný rezultát. Hostia pôsobili počas celého zápasu ako jednoznačne lepšie, organizovanejšie a najmä kvalitnejšie mužstvo, no najmä v úvodných minútach sa ich víťazstvo rodilo s dávkou pomoci „vyšších síl“. Najprv síce už v 6. minúte otvoril skóre neskorší muž zápasu regulárnym gólom Andriy Bordun, no už o minútu nato bol prísne vylúčený domáci obranca Patrik Ivanič a o ďalšiu minútu na to vsietila Kováčová aj druhý gól po jasnom útočnom faule na Vajdu vo vlastnom vápne, vtedy sa presadil dorážajúci Shuper na 0:2. Tieto skutočnosti domáci Priechod úplne vykoľajili, a tak už v 14. minúte opäť Bordun vycvičil Penova a prízemnou strelou k žrdi zvyšoval na 0:3. Definitívne vymaľované bolo už v 26. minúte, keď opäť Andriy Bordun gólom na 0:4 zaknihoval svoj hetrik. V nasledujúcich minútach to bolo zo strany domácich už len siahodlhé a otrávené dohrávanie zápasu a zo strany hostí už len údržbársky, ale kvalitný výkon a ďalšie dva presné zásahy v podaní kapitána Igora Volka a Kudlíka na konečných 0:6.

Hrochoť – Sása 5:1 (3:1)

GÓLY: 10., 23., 32., 55. a 72.. Zátroch – 39. Drieňovský. ROZHODOVAL: Nemčok, 100 divákov, ŽK: 2-3. SÁSA: Strapec – Lvomský (46. Ližbetin), Vaščák, Sečkár, Kútik, M. Popper, R. Popper, F. Molnár, Sudimák, Drieňovský, Jerguš (46. Grajciar)

Jednostranný zápas sa do tretice hral aj na Hrochoti. Najväčšou zaujímavosťou nielen tohto zápasu, ale aj celého kola, ba dokonca celej sezóny, je fakt, že všetkých päť domácich gólov obstaral jeden muž, a to Ján Zátroch. Ten najprv v 10. minúte otvoril skóre, do 32. minúty stihol obstarať svoj hetrik a polčasové vedenie 3:1 pre svoje mužstvo a v druhom polčase ešte dvakrát navýšiť svoje gólové konto na číslo 5 a zabezpečiť tak radosť pre svojich fanúšikov víťazstvom 5:1.

Ostatné výsledky: Lovča – Bacúch 3:1, Jakub – Selce 4:1

1.Kováčová 10 7 1 2 24:6 22

2.Lovča 10 7 1 2 30:17 22

3.Sásová 10 5 3 2 27:16 18

4.Krupina 10 5 2 3 18:15 17

5.Bacúch 9 4 3 2 16:9 15

6.Selce 9 5 0 4 18:18 15

7.Jakub 9 5 0 4 21:23 15