Ďalší plný bodový zisk HKM Zvolen (+ HLASY po zápase)

Zvolenčania za stavu 2:1 mali mierny útlm, tréner Mikula vzal oddychový čas, ktorý pomohol a zápas dotiahli do víťazného konca.

(Zdroj: HKM Zvolen)

HKM Zvolen - HC Nové Zámky 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 18. Šišovský (Hraško, Chovan), 28. Coffman (Obdržálek, Ťavoda), 50. Šišovský (Novák, Chovan), 60. Ross - 41. Špirko (Salija). Rozhodcovia Goga, J. Konc - J. Tvrdoň, Synek, vylúčení 6:2, presilovky 1:1, v oslabení 1:0, 1170 divákov

SkryťVypnúť reklamu

HKM Zvolen: Climie - Bokroš, Hraško, Drgoň, Ross, Ťavoda, Wharton, Novák, Andersons - Šišovský, Jurík, Chovan - Matis, Kytnár, Obdržálek - Coffman, Steen, Ďaloga - Török, Immonen, Fekiač

HC Nové Zámky: Kováč - M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija Kovačevič, Hain, Deyl, Šimek, - K. Jass, Šimun, Rajenko - Zbořil, Špirko, Cetkovský - Varga, Dubinin, Surovka - Fábry, Rehák, Lantoši

Hosťom sa v prípade víťazstva núkala možnosť preskočiť v tabuľke aj Zvolen a posunúť sa z 9. miesta vyššie. Domácim predchádzajúci zápas doma s Košicami dokonale vyšiel a o ďalšie body sa pokúšali aj s čerstvou posilou Fínom Immonenom. Hostia, ktorých zasa povzbudilo piatkové víťazstvo s Nitrou, upútali spočiatku značnou aktivitou a v 4. min nastrelil Lantoši aj žŕdku. V ofenzíve vydržali zhruba do 13. min, domáci sa potom prebudili a vypracovali si aj dosť príležitostí. V 13. min prenikol až pred brankára Steen, o dve minúty neskôr Juríkov bekhend skončil vedľa a v 17. min šancu Matisa vykryl Kováč. Úvodný gól Zvolenčanov padol v 18. min v presilovke, Šišovský najskôr šancu nepremenil, no po strele Hraška od modrej puk šikovne tečoval a Kováča prvýkrát prekonal.

Hostia sa z útlmu neprebrali ani v 2. tretine a väčšinu jej času strávili vo vlastnej obrannej tretine. V 28. min Obdržálek načasoval do jazdy nahrávku Coffmanovi a Kováča v bránke prekonal po jemnom zasunutí puku druhýkrát. Brankár Kováč sa ani v ďalšom priebehu pri množstve zásahov nenudil, v 35. min zmaril ďalšiu šancu Matisa a nádej pre hostí udržal aj v 40. min po príležitosti Fekiača a Coffmana.

Hneď v úvode tretej tretiny využili hostia presilovku, v 41. min Špirko najskôr naznačil strelu a vzápätí rozhodeného brankára Climieho prekonal. Horúce chvíle zažili Zvolenčania v ďalšom oslabení a vylúčeniami sa s výsledkom dosť zahrávali. Na útlm reagoval aj tréner Mikula, v 46. min si zobral oddychový čas a jeho rady pomohli. V 50. min po peknej kombinácii, ktorú vymyslel Chovan, pridal gól Šišovský a vniesol do radov domácich potrebný pokoj. V 51. min Šimunov pokus zblízka zlikvidoval Climie ľavým betónom a bol to dôležitý zákrok, kontaktnému gólu zabránil a Zvolenčania si už trojbodové víťazstvo odkontrolovali. V závere si zahrali hostia ešte presilovku, navyše s prázdnou bránkou, no znížiť sa im nepodarilo ani v šiesti na štyroch, dokonca 36 sekúnd šiesti proti trom. Navyše pri početnej prevahe 23 sekúnd pred koncom inkasovali do prázdnej bránky z hokejky Rossa.

Hlasy po zápase

Peter Mikula, tréner Zvolena: „My sme boli v akomsi pralese prvú tretinu, mali sme ťažké hlavy, nohy, nič nám nefungovalo. Začali sme hrať až v druhej tretine, asi to, čo proti Košiciam, získali sme náskok a psychicky sme súpera dostali pod tlak. V závere sme si skomplikovali situáciu, no súper presilovku nevyužil a situáciu neskomplikoval.“

Ladislav Lubina, tréner N. Zámkov: „V prvej tretine sme namiesto vedenia 2:0 prehrávali 0:1. V druhej sme na ľade ani neboli, bolo však dobre, že sme prehrávali len o dva góly. V tretej tretine sme sa vrátili do zápasu, bohužiaľ, hernou nedisciplinovanosťou sme inkasovali ďalší gól a bolo rozhodnuté. Je nepochopiteľné, že pri power play a hre šiestich na troch sme inkasovali. Prepadli sme v jednej činnosti, v buly, ktoré sme neustále prehrávali.“

Peter Šišovksý, strelec dvoch gólov Zvolena: „Oni začali lepšie, my sme boli zaspatí, našťastie prvý gól sme strelili my. V druhej tretine sme už boli lepší my, mohli sme aj zvýrazniť vedenie. Pokoj sme nemali až do konca, aj keď sme viedli 3:1. Ten môj prvý gól bol cez bolesť, kuriózny, puk skončil v bránke po tom, čo ma trafil ani nie do brucha, ale nižšie. Teraz potrebujeme hlavne vyhrávať, každé víťazstvo je pre nás mimoriadne cenné.“

Rastislav Špirko, autor jedného gólu N. Zámkov: „Začali sme veľmi dobre, no prišiel úsek hry, ktorý nám nevyšiel, inkasovali sme, v druhej tretine to bola katastrofa. Aj keď sme v tretej tretine znížili a snažili vyťažiť ešte niečo zo zápasu, znova prišla chyba, tretí gól a zápas sme stratili. Za stavu 3:1 sme ešte mohli znížiť, nevyužili sme však početnú prevahu a pripravili sa o túto možnosť.“