Šláger I. triedy víťaza nemal, Látky rozstrieľali Očovú

Sebechleby siahali po prvých bodoch. Ostrá Lúka i rezerva Dudiniec v II. triede len remizovali.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Ján Krošlák)

I. trieda

Sliač – D. Huta 0:2 (0:2)

Detvianska Huta rozhodla o svojom triumfe v prvom dejstve, keď oba góly strelil zo značky pokutového kopu Tomáš Olšiak. Domáci sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale gól sa im už streliť nepodarilo.

Góly: T. Olšiak 2 (oba z 11 m). . ŽK: 1 – 0. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Kučera. Sliač: Suja – Bertók, Mihál, Végh, Mračko, Frajt, Zemko, Taufer, Halaj, Horňák, Dávid (P. Zemko, Miartuš). D. Huta: Ľupták – Jar. Slovák, Stupár, Jak. Slovák, T. Olšiak, L. Olšiak, Marcinek, Hanes, Hronček, Chovan, Kortiš

Budča – Sebechleby 4:3 (1:1)

Sebechleby siahali v Budči po prvých bodoch. V prvom polčase šli do vedenia, no domáci vyrovnali v závere prvého dejstva. V 47. minúte pridali hostia druhý gól, v 65. tretí. S domácimi to vyzeralo zle-nedobre, no zmobilizovali sa a dokázali zápas otočiť do víťazného konca.

Góly: Havran, Halama, Mozola, Karaffa – L. Melíšek 2, Bukovinský. ŽK: 0 – 0. Pred 100 divákmi rozhodoval Kučera. Budča: Makovický – Bernát, Strapko, Fašang, Karaffa, Hlaváč, Hudec, Halama, Dlhopolec, Havran, Hojsa (Mozola, Suja, Cvejkuš, Orságh). Sebechleby: P. Babiak – M. Melišek, Pomahač, Gembický, D. Babiak, Nita, Ďatko, Bohuš, Bajnok, L. Melišek, Tóth (Pleva, Bukovinský)

Látky – Očová 5:0 (2:0)

Látky nadelili Očovej päťgólový výprask. Prvé dva presné zásahy dali v prvom dejstve, po zmene strán pridali góly ďalšie. Jeden z nich bol vlastenec súpera a premenená penalta v podaní Jána Kubiša.

Góly: M. Kubiš, M. Olšiak 2, vlastný, J. Kubiš (11 m). ŽK: 1 – 1. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Majer. Látky: Chlebničan – Nosáľ, J. Škopík, Gondáš, Michalovský, Segeč, M. Kubiš, Izairi, J. Kubiš, Olšiak, Mikuš (Tököly, Spodniak, Gombala, Sivok). Očová: Schmidt – Fatľa, Priadka, Fabiany, D. Široký, P. Široký, Babic, Svintek, Zajac, Michálik, Chabada (Marunčiak, Jablonka, Chabada)

Dudince – Bzovík 1:1 (0:1)

V pomerne vyrovnanom šlágri kola šli do vedenia hostia v závere prvého polčasu, keď štandardku využil Jaroslav Augustín.

Dudince dlho ostreľovali bránu Bzovíka, vytúžený vyrovnávajúci gól prišiel až v 88. minúte z penalty.

Góly: Vankovic (11 m) – J. Augustín. ŽK: 1 – 4. Pred 100 divákmi rozhodoval Kučera. Dudince: Fabian – Felyo, Bačík, Matyó, Harach, Chovan, Dlhopolec, Bartoš, Hilko, Kamas, Vankovic (Gajdoš, Mrázek). Bzovík: Alakša – A. Výboh, Dvorský, Hudec, Čiak, Gonda, Zaťkov, Križan, J. Augustín, Pápay, Dolinský (Marunčiak, Gerát, Bohuš)

Zv. Slatina – Podzámčok 1:1 (0:0)

Prvý polčas góly nepriniesol. V Slatine šli do vedenia hostia, z gólu sa však tešili len 6 minút. O deľbe bodov rozhodol domáci Michal Mlynár.

Góly: Mich. Mlynár – Böhm. ŽK: 1 – 3. Pred 100 divákmi rozhodoval Procházka. Zv. Slatina: Slovák – Holubek, Matúš, Žákovič, Baran, Schieber, Maliník, Kubovký, Kuchárka, Mich. Mlynár, Dančo (Tereň, Kováčik, Mudrák). Podzámčok: Vilhan – Sluka, Špurek, Slúka, Kosorin, Korpáš, Hakel, Danko, Cúth, Böhm, Slančík (Franka)

Stožok – V. Pstruša 1:3 (0:0)

Na susedské derby bolo zvedavých 300 fanúšikov. Domácemu Stožku sa v aktuálnej sezóne nedarí podľa predstáv, čo sa potvrdilo aj v tomto zápase. Do vedenia šli v 49. minúte hostia, zásluhou Tkáča. Stožok ešte na tento gól odpovedal gólom zo štandardky. Avšak o výhre hostí rozhodli dva zlepené góly v rozpätí dvoch minút, z ktorých sa už domáci futbalisti nespamätali.

Góly: Gondáš – Tkáč 2, Urbaník. ŽK: 1 – 4. Pred 300 divákmi rozhodoval Paučo. Stožok: Sliacky – Iv. Figura, Klimo, Slosiarik, J. Fekiač, Šufliarsky, M. Fekiač, Vlček, Ig. Figura, Melicher, Kavín (Gondáš, Cmarko). V. Pstruša: Valocka – Marcinek, Šoučík, Válovčan, M. Chamula, Ostrihoň, Kučera, Kulich, Urbaník, Tkáč, Uhliar (D. Chamula, Purdek)

Terany – Sielnica 1:7 (0:4)

O svojom triumfe rozhodli Sielničania už v prvom polčase, v ktorom strelili štyri pekné góly. V druhom polčase hrali hostia bez vylúčeného hráča a aj napriek tomu dokázali pridať ešte ďalšie tri góly.

Góly: : L. Kováč (11 m) – J. Ryboš, Valigurský, M. Ryboš, Mat. Horňák, Jesenský 2, Vida (11 m). ŽK: 1 – 0, ČK: 0 – 1. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Dado. Terany: Jaďuď – Cicko, Bartík, Križko, L. Kováč, M. Kováč, Haško, Ľupták, Oláh, Ližbetin, D. Kováč. Sielnica: Vida – F. Lesay, Mil. Horňák, J. Ryboš, Mich. Menyhért, Mar. Menyhért, Mat. Horňák, Valigurský, M. Ryboš, Jesenský, Joz. Ryboš (Štaffa, Gajdoš)

V. Pstruša B – H. Tesáre 1:1 (1:0)

Do vedenia šli domáci v závere prvého polčasu, keď jedenástku premenil Záchenský. Hostia sa nevzdávali a v druhom polčase vyrovnali zásluhou Bavka.

Góly: Záchenský (11 m) – Bavko. ŽK: 0 – 3. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Dupej. V. Pstruša B: Kotruch – Výboh, Pohorelec, Mikulčík, Paulenda, Krčmárik, Sliacky, Stehlík, M. Babic, Záchenský, J. Babic (M: Kotruch, Vybošťok, Purdek). H. Tesáre: Holláň – Cerovský, M. Bartoš, Didi, Majdák, Bavko, Brndiar, Sever, Krošlák, Oláh, V. Bartoš (Somsi, D. Bartoš, Piták, Greguška, V. Kováč)

Babiná – O. Lúka 2:2 (1:1)

V Babinej sa hral šláger kola. Do vedenia šli domáci už v 2. minúte zásluhou Krkoša. Z vedenia sa tešili len štyri minúty, za hostí vyrovnával Kocúr. Ďalšie góly padali až po zmene strán. V. 61. minúte Ján Šimko naklonil misky váh na stranu Babinej, ale znova o štyri minúty udreli Ostrolúčania, vyrovnával Kollárik.

Góly: Krkoš, Šimko – Kocúr, Kollárik. ŽK: 0 – 2. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Macurák. Babiná: Dlhoš – Jar. Baláž, D. Raniak, P. Cibuľa, Vidhold, Zbončák, T. Cibuľa, Krkoš, Šimko, M. Baláž, Kolény (J. Baláž, Števák, Ukrop). O. Lúka: Slančík – Páleník, Vojtek, Grega, Thonhauser, Kocúr, Gažo, Kollárik, Valach, Pražma, Kamiač (Slimák)

Senohrad – Pliešovce B 0:2 (0:2)

Posledný tím tabuľky opäť nebodoval. O všetkom podstatnom rozhodli hostia už v prvom polčase.

Góly: Ihring, F. Turan. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 30 divákmi rozhodoval Harík. Senohrad: Tomašovič – Matejka, Podmanický, Molnár, Jombík, Ližbetin, Mackovci, Kožík, Babic, Mitter, Výboch (Mozoľa). Pliešovce B: Štefko – F. Turan, R. Rell, Golian I, Valentík, Ihring, J. Turan, J. Rell, Ratkovský, Golian II, Štefko (Filčík, Kyseľ)

Dudince B – V- Lúka 3:3 (2:2)

Domáci Alexander Farion sa blysol hetrikom, no ani to rezerve Dudiniec nepomohlo k plnému bodovému zisku. Kým v prvom polčase padali góly z hry, v druhom strelci premenili jedenástky.

Góly: A. Farion 3 (1 z 11 m) – M. Zemko 2 (1 z 11 m), Kováč. ŽK: 4 – 5. ČK: 1 – 0. Stretnutie pred 30 divákmi rozhodoval Srholec. Dudince B: Kassal – Bartoš, Mažgút, Löffler, Teren, I. Suba, D. Farion, O. Suba, E. Dodok, L. Dodok, A. Farion (Šebo). V. Lúka: Zemiar – Bystrianský, Paňko, P. Zemko, Kováč, Filip, M. Zemko, Lacko, Sekereš, Frajt, Miartuš (Mihál)

1. O. Lúka 7 6 1 0 25:3 19

2. Dudince B 7 5 1 1 24:11 16

3. Babiná 7 4 1 2 29:12 13

4. V. Lúka 7 3 3 1 12:7 12

5. Pliešovce B 7 4 0 3 16:12 12

6. Sielnica 7 3 2 2 20:8 11

7. H. Tesáre 7 3 2 2 11:16 11

8. Terany 7 1 0 6 6:31 3