Fantastická atmosféra zdobila derby Detvy s Bystricou, domáci nestrelili gól

Hokejisti domácej Detvy nedokázali skórovať a v derby podľahli baranom z Banskej Bystrice.

(Zdroj: TASR)

HC 07 Detva - HC iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 30. Gélinas, 46. Brejčák (Sedlák, Surový), 54. Lamper (Bortňák). Rozhodovali: Baluška, Konc - Šefčík, Rojík, výlúčení: 4:3, navyše: Macejko (Detva) 5+DKZ za bodnutie protihráča, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1097 divákov

Detva: Nagy – Šimon, Gachulinec, Sládok, Fekiač, Macejko, Strukoff, Vyskoč, Srnka – Žilka, Gašpar, Robinson – Novák, Sčurko, Milý – Halás, Chovan, Videlka – Surový, Murček, Ondris

Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihálik, Dame-Malka, Gélinas, Gabor – Faille, Surový, Lunter – Bartánus, Bortňák, Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Belluš, Češík, Andrisík

V Detve sa pred fantastickou kulisou začalo stretnutie hneď zostra, keď sa v prvej minúte v obrovskej šanci ocitol Mário Lunter, no ten strelou z bezprostrednej blízkosti Adama Nagya neprekonal. Banská Bystrica mala v úvodných minútach viacej z hry. Do ďalšej šance sa dostal Faille, ktorý takmer prekonal Adama Nagya, no brankár Detvy predviedol fantastický zákrok. Detva sa do prvej šance dostala v deviatej minúte, keď po prihrávke Videlku vystrelil Fekiač, ale vychladnutý Lukáš sa prezentoval veľmi dôležitým zákrokom. V prvej tretine pokračoval zaujímavý hokej, dobrú šancu si vypracoval Tomáš Surový, ktorý spomedzi kruhov vystrelil z prvej. Domáci sa nenechali zahanbiť a o pár minút neskôr kontrovali strelou Halása, ktorý sa dostal do úniku, no ani on skóre stretnutia otvoriť nedokázal a tak sa do kabín išlo za stavu 0:0.

Druhá tretina sa začala opatrne, keď obidve mužstvá vyrukovali s defenzívnou taktikou. Po vlažných úvodných piatich minútach sa však hra opäť zrýchlila a Banskej Bystrici sa podarilo otvoriť skóre stretnutia, keď sa krásnou strelou presadil Guillaume Gélinas. Detva sa ihneď po inkasovaní vrhla do útoku, no Lukáš dokázal pokryť šance domácich. V 34. minúte sa vo fantastickej pozícii ocitol Sládok, jeho pokus skončil za chrbtom Lukáša, no jeden z obrancov hostí ho dokázal pohotovo odstreliť z čiary. O pár minút neskôr sa do šance dostal Ščurko, no ani ten nedokázal prekonať fantasticky chytajúceho brankára hostí.

V tretej tretine sa začal hrať veľmi opatrný hokej a ani jedno z mužstiev sa nedostávalo do šancí. Z mála príležitostí napokon ťažili hostia, ktorí sa presadili najprv v 46. minúte, keď rýchlu útočnú akciu ukončil gólom Ján Brejčák. O pár minút neskôr spečatil triumf "baranov" Patrik Lamper.

Hlasy po zápase

Miroslav Chudý, tréner Detvy: „Z nášho pohľadu bola najlepšia úvodná tretina, ktorá zniesla najprísnejšie kritériá. Potom sme zbytočne urobili dva fauly a dali sme súperovi výhodu presilovej hry. Tempo a agresivitu hry sme si však neudržali v druhej tretine, v ktorej súper jasne dominoval. Kvalita samozrejme bola na ich strane, no my sme bojovali a boli v hre. Bohužiaľ nás zlomil druhý gól, po ktorom sme už nevládali ani po psychickej a ani po fyzickej stránke. Tretí gól sme dostali po buly a bolo vymaľované. Chlapci však bojovali, to im nemožno uprieť, ale žiaľ neudržali kvalitu hry z prvej tretiny.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Myslím si, že sme videli hlavne bojovné stretnutie. Prvú tretinu sme mali slabšiu, súper korčuľoval a napádal nás. V druhej tretine sme sa výrazne zlepšili a začali sme hrať to, čo sme chceli. Začali sme lepšie korčuľovať a dohrávať súboje, boli sme silní na puku, no vytvorili sme si len jednogólový náskok. Domáci stále hrozili s protiútokov. V tretej tretine sme zvýšili vedenie a záver stretnutia sme si už ustrážili a viac-menej sme sa sústredili na to, aby sme neinkasovali. Chcel by som vyzdvihnúť naozaj fantastickú atmosféru, ktorá panovala počas celého stretnutia.“

9. Zelená Bratislava
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Záver kopcovej sezóny bol na okruhu. Marcel Beník potvrdil titul majstra SR

Na záverečných pretekoch sezóny sa z nášho regiónu predstavili len bratia Beníkovci.

Traja jazdci MTB Racing Teamu po úspešnom víkende na Slovakia Ringu

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.