Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

V hontianskom derby uspel líder, v podpolianskom Kriváň

Hontianske Nemce inkasovali prvý gól. V druhej triede zaskočila Veľká Lúka favorizovanú Babinú.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Milan Suja)

I. trieda

V. Pstruša – Sliač 2:2 (1:2)

Do vedenia šli domáci futbalisti v 15. minúte zásluhou Tkáča. Sliač do polčasu skóre ešte otočil, aj zásluhou premenenej Nemcovej jedenástky. V druhom dejstve sa domácim podarilo vyrovnať a zabezpečiť deľbu bodov.

Góly: Tkáč, Babic – Nemec (11 m), Horňák. ŽK: 2 – 0. Stretnutie pred 60 divákmi rozhodoval Kuchár. V. Pstruša: Valocka – Marcinek, Šoučík, Maliniak, Chamula, Kučera, Kulich, Urbaník, Tkáč, Pohanka, Výboh (Babic). Sliač: Suja – P. Zemko, Végh, Nemec, Bertók, Mračko, M. Zemko, Frajt, Halaj, Horňák, Dávid (Miartuš)

Sebechleby – Stožok 0:2 (0:0)

Hostia boli favoritom stretnutia, ale začali to naplno potvrdzovať až v druhom dejstve a paradoxne po tom, ako bol po druhej žltej karte vylúčený Martin Ferko.

Góly: J. Fekiač, M. Fekiač. ŽK: 4 – 3, ČK: 0 – 1. Pred 100 divákmi rozhodoval Kučera. Sebechleby: Peťko – Pleva, Pomahač, Gembický, Babiak, M. Melišek, Ďatko, Bohuš, Bajnok, L. Melišek, Nita (Plošický). Stožok: Sliacky – J. Fekiač, Iv. Figura, Klimo, Slosiarik, M. Fekiač, Šufliarsky, Ig. Figura, Melicher, Kavín, Ferko (Urban)

D. Huta – Zv. Slatina 0:3 (0:1)

Slatinčania uspeli v Detvianskej Hute, základ plného bodového zisku položili už v prvom polčase. Po zmene strán pridali ďalšie dva presné zásahy a zaslúžene vyhrali.

Góly: Maliník, Mich. Mlynár, Brodianský. ŽK: 0 – 3, ČK: 0 – 1. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Kučera. D. Huta: Ľupták – Olšiak, jar. Slovák, Nociar, Jak. Slovák, Šulek, Marcinek, Hanes, Hronček, Chovan, Kortiš (L. Olšiak, Pekár). Zv. Slatina: Slovák – Almásy, Matúš, Žákovič, Baran, Dančo, Maliník, Kubovký, Mich. Mlynár, Schieber, Kováčik (Brodianský)

Podzámčok – Dudince 2:4 (2:0)

Diváci videli veľmi zaujímavý zápas. Prvý polčas patril domácim futbalistom, vyhrávali 2:0. Po zmene strán prišla zlomová 68. minúta, hostia znížili na rozdiel gólu, nervy na uzde neudržal Vilhan, nechal sa vylúčiť a Dudince pomaly prevzali taktovku zápasu. O osude stretnutia rozhodli v posledných šiestich minútach, počas ktorých strelili tri góly.

Góly: Korpáš, Böhm – Vankovic 2, Vrca, Mrázek. ŽK: 2 – 2, ČK: 1 – 0. Pred 50 divákmi rozhodoval Majer. Podzámčok: Vilhan – Sluka, Špurek, Slúka, Kosorin, Korpáš, Hakel, Danko, Cúth, Böhm, Vilhan (Beck). Dudince: Fabian – Berényi, Felyo, Lalík, Vrca, Harach, Bartoš, Bačík, Kamas, Mrázek, Vankovic (Balla, Dlhopolec)

Bzovík – H. Nemce 1:2 (0:1)

Líder tabuľky, ktorý ešte neinkasoval gól, pricestoval na derby do Bzovíka. Na tento šláger kola bolo zvedavých 300 fanúšikov. Tí videli zaujímavý futbal. Do vedenia šli hostia v 38. minúte, keď si domáci dali vlastenca. V 61. minúte zvýšil na 2:0 z penalty Havran. Domáci neskladali zbrane, hnaní svojimi fanúšikmi napokon minútu pred koncom znížili zásluhou Jaroslava Augustína, ktorý tak ako prvý v tomto ročníku prekonal hosťujúceho brankára Pavlendu.

Góly: J. Augustín – vlastný, Havran (11 m). ŽK: 1 – 0. Pred 300 divákmi rozhodoval Urda. Bzovík: Alakša – Gonda, Dvorský, Hudec, Čiak, Zaťkov, M. Výboh, Križan, J. Augustín, Pápay, Dolinský (Marunčiak, T. Augustín, Gerát, B. Výboh). H. Nemce: Pavlenda – Ližbetin, J. Kindernaj, Palkovič, Skačan, Vyletel, Kocka, P. Kindernaj, Sádovský, Rerich, Havran (Šnek, Vaškor, Krajč, Dinh, Žirka)

Kriváň – Látky 2:1 (0:1)

Podpolianske derby začali lepšie hostia z Látok. Martin Olšiak sa presadil zo štandardnej situácie. Hral sa vyrovnaný futbal a po zmene strán sa misky váh začali presúvať na stranu Kriváňa. Hneď v úvode druhého polčasu vyrovnali domáci na 1:1, potom nepremenil pokutový kop Haring. Domácich to ale nemrzelo, pretože o 4 minúty nato rozhodol o ich výhre Móc.

Góly: Košút, Móc – M. Olšiak. ŽK: 4 – 2. Pred 75 divákmi rozhodoval Domby. Kriváň: Lakota – Mikuš, Chlebničan st., Ľupták, Chlebničan ml., Panica, Malatinec, Haring, Sopko, Móc, Suja (Kubiš, Košút). Látky: Chlebničan – Nosáľ, Škopík, Gondáš, Michalovský, M. Kubiš, Izairi, Tököly, Spodniak, J. Kubiš, Olšiak (Gombala, Sivok, Šulek, J. Olšiak)

Očová – Budča 1:1 (0:1)

Zaujímavý zápas sa hral v Očovej. Do vedenia šli hostia v 33. minúte, ktorí navyše od 42. minúty hrali bez vylúčeného Fašanga. Domáci po zmene strán dokázali túto prevahu zužitkovať len na vyrovnávajúci gól, a tak si tímy body delili.

Góly: Zajac – Halama. ŽK: 3 – 4, ČK: 0 – 1. Stretnutie pred 80 divákmi rozhodoval Dado. Očová: Schmidt – Fatľa, Šimkovič, Priadka, Fabiany, D. Široký, P. Široký, Babic, Svintek, Zajac, Marunčiak (Debnár, Jablonka). Budča: Makovický – Bernát, Strapko, Fašang, Hlaváč, Hric, Karaffa, Dlhopolec, Hudec, Havran, Halama (Orságh, Hojsa, Kohút)

V. Lúka – Babiná 2:1 (1:1)

Hostia z Babinej pricestovali na zápas bez náhradníkov, čo sa v konečnom dôsledku zrejme prejavilo na konečnom výsledku. Do vedenia šli domáci v 20. minúte. Z gólu sa tešili len 10 minút, pretože za hostí vyrovnával Raniak. Po zmene strán ale Veľkolúčania zabojovali a vďaka gólu Mareka Zemka naplno bodovali.

Góly: Drahoň, M. Zemko – Raniak. ŽK: 2 – 1. Stretnutie pred 45 divákmi rozhodoval Hanes.

V. Lúka: Zemiar – Bystrianský, M. Paňko, P. Zemko, Kováč, P. Paňko, Filip, M. Zemko, Lacko, Sekereš, Drahoň (Miartuš, Zamboj, Polónyi, Šlacký)

Babiná: Filuš – Koreň, Jar. Baláž, Raniak, Šimko, M. Baláž, Kolény, J. Baláž, Žiga, Vidhold, Pšenica

O. Lúka – V. Pstruša B 4:0 (3:0)

Favorizovaní Ostrolúčania rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase. Po zmene strán pridali v závere stretnutia ešte štvrtý gól a udržali si neporaziteľnosť. Navyše, stále inkasovali len jeden jediný gól.

Góly: Gažo, Grega, vlastný, Vojtek. ŽK: 2 – 1. Stretnutie pred 30 divákmi rozhodoval Procházka. O. Lúka: Slančík – Páleník, Vojtek, Grega, Gažo, Kocúr, Kollárik, Štefko, Pražma, Valach, Slimák (Žifčák, Thonhauser, Jelok, Líška, Kamiač). V. Pstruša B: Kotruch – Bartko, Mikulčík, Paulenda, Purdek, Urbaník, Krčmárik, Ďuriš, Babic, Válovčan, Záchenský (Babic, Martinský, M. Kotruch, Pálenkáš)

H. Tesáre – Terany 3:2 (2:2)

Už v prvej minúte šli do vedenia hostia. V siedmej minúte domáci vyrovnali a v závere polčasu strhli vedenia na svoju stranu. V záverečnej minúte prvého dejstva vyrovnali hostia z pokutového kopu.

V zaujímavom zápase napokon o troch bodoch pre H. Tesáre rozhodol domáci Krošlák v 51. minúte.

Góly: Oláh, Brndiar, Krošlák – Križko, L. Kováč (11 m). ŽK: 1 – 2. Stretnutie pred 86 divákmi rozhodoval Banár. H. Tesáre: Š. Majdák – M. Bartoš, Didi, P. Majdák, Bavko, Brndiar, Sever, Krošlák, Oláh, Didi II, Miklóš (V. Bartoš, Somsi, L. Bartoš, D. Bartoš). Terany: Olách – Cicko, Križko, L. Bartoš, Strelec, M. Kováč, Haško, Ľupták, Oláh, D. Kováč, Šmondrk (Vlačuha)

Sielnica – Senohrad 7:0 (4:0)

Sielničania si schuti zastrieľali proti poslednému tímu tabuľky. Už v prvom polčase bol zápas rozhodnutý, no domáci pokračovali v dobrej hre aj v druhom polčase, v ktorej pridali ešte tri góly.

Góly: Valigurský, Joz. Ryboš 2, Jesenský 2, Mat. Horňák, Mar. Menyhért. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Harík. Sielnica: Vida – F. Lesay, Mil. Horňák, J. Ryboš, Mich. Menyhért, Mar. Menyhért, Mat. Horňák, Valigurský, M. Ryboš, Jesenský, Joz. Ryboš (Kán, Lacko, Štaffa, Gajdoš). Senohrad: Kamas – Tomašovič, Záchenský, Matejka, Podmanický, Molnár, Jombík, Ližbetin, Vištiak, Jambrich, Mozoľa