Štvrtoligová Hriňová úspešne. Darilo sa aj piatoligistom, Kováčová zdolala lídra

Tradične vám prinášame obzretie za uplynulým futbalovým víkendom v III., IV. a V. lige.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Ľudovít Neupauer)

III. liga SsFZ

Detva – Kalinovo 0:3 (0:1)

GÓLY: 8. Hronec, 48. Vančo, 70. Ivan. ROZHODOVAL: Belko, 100 divákov. ŽK: 1 – 1. DETVA: Panič – Michálik, Dianiška, M. Melich, J. Melich, Suslov, Rapčan, Berkeš (46. Pejčič), Nemeth, Paučo, Záň

SkryťVypnúť reklamu

Detva chcela pretrhnúť sériu nepriaznivých výsledkov a aspoň bodovať v domácom zápase proti Kalinovu. Ich plány sa však už narušili v 8. minúte, kedy za hostí skóroval Hronec. V prvom polčase mali domáci náznaky šancí, no tie sa gólom neskončili. Hostia udreli druhýkrát hneď na začiatku druhého dejstva, v 48. minúte sa presadil Vančo. Tretí klinec do detvianskej rakvy pridal v 70. minúte Ivan a rozhodol o tom, že Detva je stále na chvoste treťoligovej tabuľky, bez zisku jediného bodu.

Ostatné výsledky: Martin – Žarnovica 1:2, R. Sobota – B. Bystrica 1:3, Čadca – Lip. Hrádok nehralo sa, Námestovo – Lip. Štiavnica nehralo sa, Fiľakovo – Krásno 0:3, , N. Baňa – Teplička n/V – nehralo sa O. Veselé -- Lučenec (4. 10. o 15:30)

Hriňová – Č. Balog 2:1 (0:0)

GÓLY: 72. Marcinek, 76. Purdek – 52. Auxt. ROZHODOVAL: Pásztor, 300 divákov. ŽK: 2 – 2. HRIŇOVÁ: Kružliak – Jablonský, Hronček (85. Hanes), Malček, Marcinek, Pohorelec, Paprčka, Miklian, Purdek, Mičuda, Vreštiak. Č. BALOG: Hermanský – Gajdošík (62. Floch), Peťko, Mózer, Giertl, Kukula (79. Budovec), Pečovský, Molčan (85. Kršák), Auxt, Kovalčík, Betka

Od úvodu sa hral pod Poľanou kvalitný futbal. Hostia pohrozili už v 7. minúte, veľkú šancu Čierneho Balogu zlikvidoval domáci gólman Kružliak. Po tomto momente mali prevahu na ihrisku domáci futbalisti, ale iba po šestnástku hostí. Viacero šancí končilo buď vedľa, alebo na pozornej obrane Partizána. Jedinú priamu strelu Spartaka v prvom polčase mal Purdek, ktorú zlikvidoval brankár Hermanský. Hostia vychádzali počas celého zápasu zo zabezpečenej obrany a vyčkávali na rýchle brejky. Po zmene strán sa domáci nepochopiteľne stiahli pred vlastné pokutové územie, čo sa im vypomstilo, keď v 52. minúte otvoril skóre hosťujúci Auxt. Potom sa Hriňová prebrala a začala hrať do plných. Hostia sa zas stiahli do obrany, keď chceli ustrážiť najtesnejší rozdiel. To sa im však nepodarilo. V 72. minúte Marcinek zúročil prevahu domácich a vyrovnal na 1:1. Už o štyri minúty sa Hriňovčania radovali opäť. Po peknej akcii a peknom góle ku tyčke sa tešil Michal Purdek. Spartak už víťazstvo dokonca udržal, aj keď Partizán sa snažil ešte aspoň vyrovnať. Pochváliť treba aj rozhodcovskú trojicu. Z domáceho tímu najviac vynikal Mičuda, ale pochvalu si za bojovnosť zaslúži celé mužstvo.

Tornaľa – Pliešovce 3:2 (3:1)

GÓLY: 23., 34., 37. Juhász (1 z 11 m) – 11. Vrbiniak, 73. Beňo. ROZHODOVAL: Horný, 250 divákov. ŽK: 1 – 1. PLIEŠOVCE: Gnida – Sýkora, Vrbiniak, Fraňa, Bobor, Beňo, Malatinec (69. Rell), Palovič, Hraško, Kouřil, Roziak

Pliešovce opäť hrali v pozmenenej zostave oproti minulému kolu. Úvod duelu sa hosťom vydaril, v 11. minúte predviedli krásnu kombinačnú akciu, center Roziaka našiel Vrbiniaka, ktorý otvoril skóre. Tatran domácich nepúšťal k ničomu, ale znova prišla hluchá pätnásťminútovka, ktorá stála mužstvo trénera Žigmunda zápas. V 23. minúte vyrovnal z penalty Juhász. V 34. minúte sa niekoľkokrát tečovaná lopta dostala až ku Juhászovi a bolo 2:1 pre Tornaľu. Prešli len tri minúty a ten istý hráč napriahol z viac ako 20-metrov, lopta na ťažkom teréne skočila pred gólmanom Pliešoviec a Gnida lovil loptu zo siete po tretíkrát. V druhom polčase hostia začali predvádzať lepšiu hru, dobre kombinovali, napádali. To prinieslo svoje ovocie v 73. minúte, kedy sa presadil Beňo. V závere zahrával tatran množstvo štandardných situácií, ale bez výsledného efektu. Hosťom už chýbala aj povestná šťastena. Za druhý polčas si Pliešovce zaslúžia pochvalu a spravodlivý by bol aj bodík za remízu.

Ostatné výsledky: Rakytovce – V. Krtíš 5:2, Revúca – Jupie 0:5, Vinica – Šalková 3:2, Medzibrod – Tisovec 3:2, Poltár – S. Ďarmoty 3:2

Sása – D. Niva 1:3 (0:1)

GÓLY: 85. Drieňovský – 35. Pavúk, 54. Hrčka, 88. Zbončák. ROZHODOVAL: Roštár, 250 divákov. ŽK: 2 – 2. SÁSA: Strapec – Semeník (76. Lvomský), Soboňa (55. Molnár), M. Popper, R. Popper, Vaščák, Sudimák, Sečkár, Drieňovský, Grajciar, Kútik. D. NIVA: Pav. Kováč – R. Kyslý (73. Trnavský), Cibuľa, Pet. Kováč, Kolény, Kucbel, Lacko (84. Raniak), Zuzin, Hrčka, Zbončák, Pavúk (65. Farkaš)

Susedské piatoligové derby prilákalo na štadión v Sáse slušnú divácku návštevu. Dobronivčania po minulotýždňovej domácej prehre chceli vyhrať. Od začiatku stretnutia mali hostia miernu prevahu, vytvárali si nebezpečnejšie šance ako súper. Jednu z nich využili v 34. minúte, kedy Pavúk poslal z uhla loptu ku vzdialenej tyči – 0:1. Do polčasu mala Dobrá Niva ešte jednu príležitosť, ale bez gólového zakončenia. V druhom polčase zvýšil na 2:0 Hrčka, ktorý si dobre nabehol na rohový kop. Hostia sa upokojili a to využila domáca Sása, ktorá nechcela zložiť zbrane. Odmenou za to im bol gól v 85. minúte. Sása zahrávala štandardnú situáciu, na centrovanú loptu si dobre nabehol Drieňovský a hlavičkou prekonal Pavla Kováča v bráne Dobrej Nivy. Črtala sa tak ešte veľká dráma, ktorú ale zažehnal v 88. minúte Zbončák po peknej akcii, gól dal ako inak – hlavičkou. Diváci videli kvalitné derby a zaslúžené tri body pre Dobrú Nivu.

Št. Bane – Lieskovec 5:2 (1:1)

GÓLY: 38. Drexler, 46. Pastier, 57. Kminiak, 76. Chmelina, 89. Michalek – 43. Šufliarský, 80. Vronský. ROZHODOVAL: Žubor, 100 divákov, ŽK: 2-3. LIESKOVEC: Dvoran – Bil (60. Szoke), Schillinger (54. Konôpka), Valach, Vronský, Špekker, Pepich, Vrbovský, Mihál, Šufliarský (80. Jankovič), Výboštok (55. Krčmárik)

Prvý polčas bol slabšej úrovne, domáci mali miernu prevahu, vypracovali si aj šancu, avšak Kminiak zblízka strieľal nad. V 38. minúte nevydarený center Drexlera dostal takú rotáciu, že na prekvapenie všetkých skončil v sieti hostí. O niekoľko minút hostia takisto kurióznym gólom vyrovnali, slabučkú strelu podcenil domáci brankár a šmykľavá lopta mu pomedzi prsty prekĺzla do brány. V druhom polčase domáci zapli na vyššie obrátky a strelili dva góly. Na chvíľu sa hra vyrovnala no potom sa Baniam podarilo streliť aj štvrtý gól. Po zaváhaní domácej obrany hostia znížili na 4:2 a vypracovali si aj ďalšie dve šance, ktoré však nepremenili, a tak ich domáci potrestali piatym gólom a zaslúžene zvíťazili.

Lovča – Kováčová 1:2 (1:1)

GÓLY: 15. Orság – 1. Kasutskyi, 73. Šanta. ROZHODOVAL: Petrík, 120 divákov, ŽK: 1 – 2, ČK: 1 – 0. KOVÁČOVÁ: Sekula – Karpa, Homola, Shuper, Radňanský, Bordun, Volko (77. Miškov), Kasutskyi, Šanta, Kurlík, Turák (69. Kujan)

Kováčová nastúpila v úvode zápasu v dobrom tempe, keď sa im v 1. minúte podaril otvoriť skóre, v skrumáži v obrane sa šťastím dostal k lopte Kasutskyi a špicom umiestnil pod brvno. Svižné tempo pokračovalo. Domácim sa podarilo odpovedať v 15. minúte, po peknom sóle Orság pomedzi nohy zakončil a vyrovnal na 1:1. Oba tímy si vypracovali množstvo dobrých šancí, dobre zachytali tiež brankári. Do konca prvého polčasu sa už nikomu nepodarilo presadiť. Do druhého polčasu nastúpili tímy opäť v slušnom tempe, hostia hrozili brejkami. Lovčania si takisto vypracovali množstvo šancí v 50., 55. a 73. minúte sa nepresadili Rapčan, Tomáš a M. Pálenik, kde pri poslednej gólovej šanci Rapčana rozohral rýchlo loptu hosťujúci brankár, Lovča mala otvorenú obranu a tú prekonal Šanta. Lovčania od tohto momentu tlačili, vynikajúco však zachytal brankár. Hlavný rozhodca neodpísal dve tutovkové penalty, kde boli Lovčania ukrivdení a zápas mohol pokračovať úplne inak. V 90. minúte bol faulovaný Beňo, rozhodca penaltu neodpísal. Následne sa ho hráč slovne spýtal, prečo penaltu neodpískal a rozhodca mu udelil červenú kartu. Po tomto momente v trojminútovom nadstavenom čase sa už nepodarilo dať domácim gól na spravodlivých 2:2. Šťastnejšia Kováčová si odniesla všetky tri body.

Priechod – Krupina 1:3 (0:2)

GÓLY: 67. Šinkovkin (11m) – 12., 42. a 49. Paľov. ROZHODOVAL: Škvarek, 100 divákov, ŽK:1-2. KRUPINA: Rabota – Strhársky, Babiak, Stanko, Murín, Boháčik, Lietava, M. Selecký, Valica (89. Ján Rerich), Cibuľa (62. S. Selecký), Paľov

Krízou zmietaný Priechod na mokrom teréne privítal Krupinu a opäť nezvládol úvod zápasu a už v 12. minúte sa po nedorozumení v zadných radoch hostia ujali vedenia. Rýchlonohý Paľov využil zlú malú domov Matúša Vajdu, pošmyknutie Penova a polozákrok Vesela, po ktorom skončila lopta na nohe krupinského útočníka, ktorý do prázdnej brány nemal problém zakončiť. V 20. minúte zápasu mal domáci Priechod najväčšiu šancu zápasu a mohlo byť vyrovnané, avšak z priameho kopu z dobrých 20 metrov pálil zaskakujúci kapitán Matúš Vajda len do žrde. Pri Krupine stálo šťastie a rovnako aj na nohe ich útočníka Adriána Paľova. Tri minúty pred koncom prvého polčasu zužitkoval presný center milimetrovým zakončením z prvej pomedzi stopérov Priechodu priamo k žrdi Vesela – 0:2. V druhom polčase Krupina udrela ešte rýchlejšie, už v štvrtej minúte druhého dejstva Adrián Paľov dosiahol svoj hetrik, keď si krásnym individuálnym prienikom z pravej strany urobil trhací kalendár zo Šinkovkina, Penova i Milana Slobodníka a opäť skvele umiestnenou ranou k žrdi zvýšil už na prakticky rozhodnutých 0:3. Poslednú polhodinu hry mal síce Priechod letargický tlak, avšak gólovo sa presadil akurát tak Erik Šinkovkin z kurióznej ale oprávnenej penalty, ktorú domáci získali po strkanici Grofčíka s Babiakom v malom vápne. V závere mal ešte jednu šancu Mořingl, avšak center od Ivaniča zblízka medzi tri žrde neupratal, a tak si Krupina odváža z Priechodu všetky tri body.

Ostatné výsledky: L. Vieska – Sásová 1:1, Hrochoť – Selce nehralo sa, Jakub - Bacúch nehralo sa

1.Lovča 8 6 1 1 26:13 19

2.Sásová 8 4 3 1 21:13 15

3.Kováčová 7 4 1 2 11:5 13

4.Bacúch 7 3 3 1 10:4 12

5.Selce 7 4 0 3 13:12 12

6.Št. Bane 7 3 2 2 16:8 11

7.Lad. Vieska 8 3 2 3 21:16 11

8.Hrochoť 6 3 2 1 7:4 11